Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Familia Basescu si arestarile


Recommended Posts

  • Administrators

Ma intreb cum ar arata tara acum daca nu exista razboiul Voiculescu - Basescu? Daca se intelegeau, cadeau cumva la pace.

 

Antena 3 se ocupa cu desfintarea lui Basescu de 9 ani de zile! Cu mici exceptii 98% din emisiunile lui Gadea au fost "Jos Basescu!" Basescu le-a raspuns la cea mai joasa speta. O lupta mizerabila cu garda jos, un razboi care ne-a costat pe noi ca tara foarte mult: imagine, energie negativa, ura intre oameni, scaderea nivelului politic la nivel de mocirla, minciuna, lipsa de respect, si lista poate continua.

 

Daca Basescu era un Corrado Cattani autentic si nu facea prosti la randul lui avea o scuza. Dar a fost departe de acet rol pe care cred ca nici nu-l putea interpreta (vezi mai jos). Nu pot sa spun ca a promovat "linistea Iliesceana" care a fost asa de nociva pentru Romania, dar "a acoperit" la randul lui baronii PDL.

 

Mi-ar placea sa citesc la pensie o istorie contemporana de calitate. Dar pana atunci raman la convingerea ca oricine era presedinte nu avea cum sa fie mult mai bun. Sistemul te ucide! Ca sa fac o analogie: daca va pune cineva sef de echipa la o echipa de muncitori puturosi, incompetenti, hoti, credeti ca o sa aveti rezultate remarcabile? Atentie analogia se refera la parlamentari si baroni si nu la romanul de rand.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 85
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Pe mine ma oftica ca putea fi Cattani...dar n-a fost.

 

Uite o mostra de politica (care intareste parerea despre sistem in general).

Klaus Johannis...noul presedinte al PNL.

Prestatia sa la Congres este criticata aproape la unison.

Parerea pnl-istilor: asta ori castiga presedentia si pleaca, ori pierde presedentia si pleaca.

De ce nu le place de el? Pentru ca e din alta lume.

 

Un articol interesant:

http://www.gandul.info/puterea-gandului/cum-se-citeste-pe-nemteste-klaus-iohannis-12856918

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

Antena 3 se ocupa cu desfintarea lui Basescu de 9 ani de zile! Cu mici exceptii 98% din emisiunile lui Gadea au fost "Jos Basescu!" Basescu le-a raspuns la cea mai joasa speta. O lupta mizerabila cu garda jos, un razboi care ne-a costat pe noi ca tara foarte mult: imagine, energie negativa, ura intre oameni, scaderea nivelului politic la nivel de mocirla, minciuna, lipsa de respect, si lista poate continua.

 

Nu ma uit la antena 3 din principiu, tocmai pentru ca ala nu mi se pare post de stiri ci un fel de "un show pacatos" doar cu personaje din politica, care are ca singur motto jos basescu.

Insa atat cat am mai urmarit eu scena politica, putin in ultima vreme fata de cum o faceam inainte, nu mi s-a parut ca basescu s-ar fi coborat prea des la nivelul lor.

Ca el, ca om politic, are niste mari lacune "diplomatice" (adica vorbeste gura fara el) e perfect adevarat, dar in rest, l-am vazut extrem de rar iesind public si comentand vreo aberatie antena 3, sau luand pozitie vis-a-vis de ce se prefaceau aia ca dezbat acolo.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ma intreb cum ar arata tara acum daca nu exista razboiul Voiculescu - Basescu? Daca se intelegeau, cadeau cumva la pace.

Exact cum arata acum.

Razboiul Basescu-Voiculescu este unul artificial!

Daca era pe bune se lasa cu condamnari si chiar mai mult.

Chiar credeti ca DNA-ul in 10 ani nu a gasit nimic ca sa-l condamne pe Voiculescu?

 

In culise s-au ajutat reciproc. Voiculescu l-a ajutat pe Basescu sa faca majoritate parlamentara in 2004, apoi a facut-o PSD-ul in 2008 si UNPR-ul in 2010.

PDL-ul, PC-ul, PSD-ul, UNPR-ul si intre timp si PNL-ul sunt "puii" aceleiasi familii FSN-iste.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Acum exagerezi, Deceneus. Eu cred ca e pe bune ceea ce se intampla intre cei doi. Nu mai ai cum sa zici ca in cazul lor e blat. O fi fost. Candva. uita- te numa la latracii lor, ca mai au un pic si turbeaza. 

Rufus, probabil ca ne- am inselat. Ceea ce gaseam ca bile albe la Basescu ori la Nastase, erau doar spoieli. Eu tot ma gandesc insa la un lucru: lor chiar nu le pasa de felul in care istoria ii va tine minte?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

Razboiul Basescu-Voiculescu este unul artificial!

 

Artificial? Ia sa vedem...cati ani sta la puscarie Voiculescu, daca nu exista conflicte si totul e aranjat? [:D]

 

 

Eu tot ma gandesc insa la un lucru: lor chiar nu le pasa de felul in care istoria ii va tine minte?

 

Aici sunt sigur: nu le pasa. Este un lucru care implica sentimente, educatie, constiinta. Oamenii astia nu au asa ceva, le place sa creada ca sunt pragmatici. Nu dau doi bani nici pe imaginea de acum, daca pot sa-si faca mendrele. Dar de imaginea in istorie...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ai urmarit traseul dosarelor lui Voiculescu sau sunt speculatii personale?

Nu i-am urmarit dosarele lui Voiculescu.

Sunt speculatii corelate cu observatii.

 

Trustul Intact a beneficiat de contracte de la Rm Valcea unde cei influenti erau oamenii presedintelui.

Ioan Niculae a incheiat contracte cu preturi avantajoase la gaze, sub guvernarea lui Boc.

Patriciu a fost "mogul" pana la un moment dat, dupa care a fost uitat.

Vantu a fost o "paria" pana a scapat de televiziune.

"Jafo" era o mare excrocherie pana la alegeri, dupa care nu s-a mai stiut nimic,

"Baietii destepti" din energie aveau "dosare beton", pana le-a gasit coonsilierii lui Ponta o solutie si i-a luat PSD-ul la "capusat". Nici numele celor implicati nu indrazneau sa-l pronunte.

 

Unde este DNA-ul in toate afacerile respective?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ok atunci sa acceptam ideea ca fiecare dintre noi doar speculeaza si ceea ce afirmam nu are nici o legatura cu realitatea.

Eu nu pot judeca viata in binar.

Daca nu poate fi dovedita cu probe o situatie sau alta, nu putem sustine orice extrema cu aceelasi grad de veridicitate.

Rolul dialogului este sa aduca fiecare argumente, ca sa ajungem la o concluzie comuna sau apropiata, pentru o actiuune comuna.

O societate fragmentata se autodistruge.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...