Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Recommended Posts

ce te faci daca nu iti place numele ales de parintii? Il poti schimba? cand si in ce conditii?

da danuta_aga. Poti sa iti schimbi numele sau prenumele pe baza de cerere, depusa la serviciul public comunitar de evidenta a persoanelor, aflat in subordinea consiliului local localitatii, in a carui raza teritoriala isi are domiciliul solicitantul. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 39
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

da danuta_aga. Poti sa iti schimbi numele sau prenumele pe baza de cerere, depusa la serviciul public comunitar de evidenta a persoanelor, aflat in subordinea consiliului local localitatii, in a carui raza teritoriala isi are domiciliul solicitantul. 

icca, voi ce nume ati ales pt bebel?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pai in primul rand mi-am dorit un nume din biblie si ne place mult si mie si sotului.

 

David e unul dintre preferatele mele dar avem deja un nepotel David asa ca am ramas la Saul. Avem nepotei si Samuel, Elisei, Timotei, Ionatan, Abiel, Levi, Natan, Luca asa ca nu prea am avut ce sa mai aleg [:)]  Dar mie imi place mult Saul.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pai in primul rand mi-am dorit un nume din biblie si ne place mult si mie si sotului.

 

David e unul dintre preferatele mele dar avem deja un nepotel David asa ca am ramas la Saul. Avem nepotei si Samuel, Elisei, Timotei, Ionatan, Abiel, Levi, Natan, Luca asa ca nu prea am avut ce sa mai aleg [:)]  Dar mie imi place mult Saul.

 

e un nume frumos dar ma gindesc ca nu prea e obisnuit in Romania....eu cel putin nu am auzit pe nimeni cu numele asta...nici pe aici...

 

paul nu v-a placut?

 

inca putin si luati toate numele din biblie [:)] ...

mie imi placea Benjamin, david, luke...mai imi placeau Gabriel, Christian, eduard....dar erau luate de rude. 

 

ps,. tu/voi ce dominatiune sunteti?

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

eram sigura ca nnu esti ortodoxa (nu ca am cceva impotriva)

 

nu pot sa spun ca am o apartenenta anume...sau ca merg la o biserica de anumita denominatiune....suntem cum se spune aici "new born Christians"....l-am primit pe Domnul Isus si ne-am botezat.

ani de zile cand eram in los angeles am mers la calvary chapel (de fapt accolo ne-am si botezat).

citim biblia, incercam sa traim dupa voia  si legea lui Dumnezeu, ascultam studii biblice, mergem la o biserica  cred ca este nondenominationala americana , dar ascult pastori baptisti...si alte denominatiuni.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...