Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Recommended Posts

  • 6 months later...
  • Răspunsuri 39
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Nu știu dacă e bine sau e rău, însă noi am stabilit faptul că primul băiat va fi numit Carol. Mi se pare un nume frumos, elegant, cu rezonanță. Copilul poate fi și alintat „Caro” cât e micuț. Am mai auzit și la alte persoane, rar, e drept, dar mereu mi s-a părut drăguț.

Dacă e fată, va fi Cristiana, că nu vrem să riscăm apoi să avem și un Carol și o Carolina :))

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 years later...

Dacă este băiat ii voi pune numele Muhammad si inca unul la care nu m-am gândit încă. Muhammad este pentru că am avut câteva vise premonitorii cu profetul Muhammad care este la musulmani însă si in biblie Isus spune despre venirea lui după el. 

Dacă este fata am sa ii pun numele Melek ce inseamna Înger in limba turcă.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

Intr-un final asa pe ultima suta de metrii am ales si noi numele micutului „Matteo Luca“ noi amandoi avem cate doua nume si am zis sa ii punem si lui la fel.Matteo inseamna „dar de la Dumnezeu“ ,iar Luca are Semnificația de “aducător de lumina” . ❤️

 

amindoua sunt nume f frumoase cu semnificatii deosebite, dar daca sutneti in Romania, matteo cred ca rareori va fi scris cu 2 "t"...si... sper sa nu ii zica copiii "meteo".

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 years later...
  • 4 months later...

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...