Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

concediu in ianuarie, la caldura


Recommended Posts

Nu ma atrage Caraibe :). Deocamdata. :) Cred ca distantele da, dar preturile difera. Cred, nu am cercetat Caraibe. 

 

Si nu prea vrem insule ca locuim pe una :). Creta probabil va fi dar nu in ianuarie. Grecia e fascinanta oriunde, dar ianuarie nu e tocmai potrivita. Plus ca vrem sa combinam, adica vrem si soare si mare. 

 

Croaziera nu, acolo esti cu turma :). Noi vrem singuri. :) 

 

Cred ca e greu de explicat cam ce vrem noi :).

 

Mersi de idei, sunt toate binevenite, sa stiti. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 41
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

In Caraibe e ft frumos, noi ne-am indragostit de zona aia.

 

Vacanta in Columbia a fost superba, am zburat, nu am mers cu masina (acolo zborul e precum trenul, asta pt ca distantele sunt ft mari). Turul a fost Cartagena, apoi Insula San Andres (la 700 km de Cartagena), iar la sfarsit Bogota. Mai vrem sa mergem o data, sa vizitam si Medellin si San Marta; si am inteles de la un elvetian care merge in fiecare an acolo (cu jobul) ca mai e un oras frumos, in centrul Columbiei, Felicia...acolo se ajunge insa doar cu masina...se poate inchiria si masina, dar trebuie avut grija...producatorii de droguri sunt insa in jungla..

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Va intreb pe voi, daca e cineva care a fost in destinatii mai ieftine ca zbor (pe undeva mai aproape de Europa adica) la temperaturi acceptabile de plaja si baie in mare? 

 

E chestie de zboruri scumpe in destinatiile frumoase pe unde am fost si chiar pauza n-am vrea sa facem :). 

Cel mai aproape ar fi Grecia, Cipru (am inteles ca nu e sezon iarna, dar asta inseamna ca e mai ieftin [:)] ), poti gasi cazare la particulari pe internet in conditii excelente.

 

Sau ar mai fi insulele Canare, temperatura e in jur de 20 de grade in Ianuarie, dar tu spuneai ca nu vrei insule. Mie imi plac mult Canarele, am fost in toate. Vremea e ca la Sfinta Vineri (vorba lui barbata-meu) si vara si iarna si nu zbori 9 ore. Pe mine zborurile astea ma termina. O sa fac un efort pentru Cuba, in Octombrie ma gindeam sa ma duc, dar Dominicana si Mexicul le-am scos de pe lista, ca-s prea periculoase si prea departe pentru mine. Mai degraba ma duc in St Lucia sau Maldive, daca tot dau un ban si zbor atita.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 Cel mai frumos concediu ar fi Bermuda , nu e nici in Caraibe , nici in Africa ,totul e la superlativ. Companiile de zbor care opereaza pe Hamilton sunt BAirways,AA si Delta , parca . Poti merge cu escala la Londra , Toronto sau NY.

E cel mai safe loc din lumea asta si cel mai civilizat.

Asta-i fain de retinut. Ai idee cit se zboara pina acolo?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

tarile din Caraibe au ceva aparte....noi ne-am indragostit de Cuba si de Cartagena..cand ne pensionam, chiar vrem sa ne mutam in Cuba (daca ne dau voie)....eu am invatat si spaniola si mi-a prins ft bine in Columbia, pt ca nu vorbesc engleza mai deloc...

 

Cuba e putin mai departe decat Rep. Dominicana...asta dinspre Europa...

 

In Maldive e ft frumos, dar sunt musulmani...si al meu nu vrea sa mearga in tarile musulmane...are el pisici pe creier [batcap]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...