Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

concediu in ianuarie, la caldura


Recommended Posts

Am vazut ca ati vorbit de Creta, noi am fost si sintem dezamagiti.

Incep cu Knossos efectiv ne-a venit sa plingem, restaurarea a fost o mare bataie de joc: Grilaje de fier cu lacate imense, acoperisuri din plastic indoielnic, ca sa consolideze au turnat ciment - care efectiv zgirie retina, birne de lemn care seamana mai mult cu carton presat......deci mare bataie de joc ce au facut acolo. 

O multime de pisici si ciini vagabonzi, toate terasele de la restaurante sint pline.

Restaurante si terase  - nicaieri nu am vazut asa de multe, chelnerii trag de tine - ceea ce noua nu ne-a placut. Preturile sint intr-adevar mici la restaurante. 

Mincarea asa si asa, si am mincat de fiecare data in alt loc.

Unde se maninca cit de cit bine...chelnerii deja au atitudinea .....'no, trage tu de mine' (atitudine chelnerului roman).

Se vede ca ia lovit tare criza, enorm de multe cladiri neterminate, drumuri proaste.

Am fost si in Chania citeva seri.....fain dar aceesi nebunie, aceeasi chelneri. 

Ce ne-a placut foarte mult a fost  coasta de vest, niste peisaje deosebite.

Apa, plaja foarte curate unde am stat noi si nu aglomerat. 

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
  • Răspunsuri 41
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Ella (:) ) nu o decsuraja cu Dominicana. Noi am fost de 4 ori in ultimii 3 ani si nu e chiar atat de rau. Excursiile se fac organizate de la Hotel, e ok. Personal singurul lucru care ma deranjeaza la Dominicana sunt vanzatorii, care sunt agresivi, dar poti sa le-o tai scurt. Sau daca vrei ce vand, trebuie negociat, le dai cam un sfert din cat cer. In rest, e ok. Eu am iesit din Resort si cu grup organizat, si singura, si numai eu cu Victoria si a fost ok. Drept e si ca vb fluent spaniola, dar arata-mi roman care nu o vorbeste :)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ah, spunea Fleurdelise de croaziera. Eu m-am tot ferit de croaziera... aiurea, am fost anul trecut in croaziera Disney in Caraibe. Wow!!! Cea mai minunata vacanta pe care am avut-o vreodata!!! Mai ales ca vrei ceva ptr. copil. Iar daca vrei siguranta, Cuba e nr. 1 in Caraibe. In Mexic si Puerto Rico nu m-as risca. Problema cu Cuba e mancarea, ptr. copil, ca voi, adultii gasiti ceva si daca e doar o saptamana, zau ca nu e asa greu.  Vezi ca se fac croaziere Disney si in Europa. Sunt scumpe, insa pe cuvant ca merita fiecare cent!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 Cel mai frumos concediu ar fi Bermuda , nu e nici in Caraibe , nici in Africa ,totul e la superlativ. Companiile de zbor care opereaza pe Hamilton sunt BAirways,AA si Delta , parca . Poti merge cu escala la Londra , Toronto sau NY.

E cel mai safe loc din lumea asta si cel mai civilizat.

Eu as zice Bahamas. E Hotel Atlantis (parca), hotelul ce apartine corporatiei Disney (sper sa nu gresesc) si Bahamas e minunat!!! Apa pare un pic rece la inceput, dar e super, curata, cristal de limpede, nisip alb si fin.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 months later...

Gata si concediul! A fost superb, totul, ne-a placut foarte mult. Am fost in Phuket, zona Kata/Karon, am facut excursii in jur, la insulele Phi-Phi, Bambu, Maya Beach, am calarit elefanti si cai, am facut plaja si baie cat incape, am mancat mancare buna (yamiiii, imi era dooor), ce mai...un concediu frumos. 

 

Am reusit doar sa selectez din fotografii si sa le pun intr-un album, sper sa am timp si sa si scriu cate ceva in blog, incetisor. 

 

http://s119.photobucket.com/user/mihaela_s20/slideshow/Thailand%202015

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mama a fost mai mult decat incantata, i-a placut totul, la nebunie. Ne tot zicea ca ea nu vrea sa plece :). Ca in asa loc frumos n-a mai fost niciodata (desi e umblata in lume, a fost in Florida, Mexic, a umblat mult in SUA si Europa). :)

 

A fost un concediu foarte frumos, din toate punctele de vedere. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...