Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Plimbari domoale pe Ghetar


Recommended Posts

  • Răspunsuri 614
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

in legatura cu nasitul si la mine e problema.. dar nu ca nu as avea pe cine... problema e ca prea am. Toate surorile sotului meu se indeasa la asta dar eu nu vreau sa pun rude.. cu ei oricum avem o legatura si o sa fim mereu in contact. Dar nici prieteni apropiati nu avem dat fiind ca ne-am casatorit doar de un an jumatate..

Asa ca deocamdata si eu sunt in dilema cu alegerea asta

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata!

 

Ce de-a poze frumoase pe ghetar, si relatari din vacante...  [il]

 

Nasuc - super! mie din toata Franta cel mai mult mi-a placut Strasbourg-ul, si chiar si Mulhouse. Deci cred ca mi-ar placea Germania, haha. N-am vizitat-o inca.

 

Ella, ai vazut puffini! Vai ce ciuda imi e! Pe unde merg pe aici, nu apuc nici un puffin, si asa ma oftic. (stiu ca am mai zis, am o obsesie cu pasaroii aia) Sa pui o poza la baba aci' sa-si mai clateasca ochii, te rog! Distractie placuta in continuare!

 

Buflea, saru'mana de review, pica la tzanc! [flo2]  Cred ca am gasit unde sa-l car pe Mr.Ziki azi, ca e super-oferta, cica putem sa mergem la film sau in oras ca stau "ei" cu copiii. De nerefuzat. Si oricum Mr.Ziki e foarte picky la filme, sper sa nu-mi dea biletele sa le mananc. Ai mers cu soata din dotare? Soata picky sau ne-picky?

 

Hihi, Simonna, ce misto cu "tzitr"! Noi am avut un coleg canadian la scoala, care era inscris si la orele de teatru. La un moment dat a avut o strofa din Moliere, care spre ghinionul lui rima numai in "in" si "ain" - Ah mon cher Scapin/Que ne dois-je point a tes soins - si erau atatia "aing" in fraza lui ca i-a ramas porecla "Scapaign" - dar el era baiat bun si a purtat-o cu mandrie toti cei 4 ani cati a stat cu noi  [soricel]

Acum radem mai putin, ca e in Cirque du Soleil si ne mandrim cu muschii lui mancand popcorn si infundati bine in canapele mangaindu-ne pe burti si oftand "uite, ala a fost coleg cu mine..."

 

Iar in legatura cu nasitul, si noi am spus ca vrem nasi de botez pe cineva de la care sa aiba copiii ceva de invatat spiritualiceste vorbind, si  - mai terestru - sa aiba grija de ei daca noi nu om mai fi. Asa ca Flavia o are nasa pe prietena mea cea mai buna si Felix pe prietenul meu cel mai bun. Nu sunt casatoriti, si mai sunt si ortodocsi dar nu a fost nici o problema asta.

Nasii mei de botez (si ai alor mei de cununie) si-au schimbat religia acum vreo 10 ani, si au trecut la un rit mai "sever", pe care si ei l-au luat cu maxima seriozitate, asa ca nu ne-au mai vizitat... Iar cand ai mei au divortat, au decretat ca nu mai pot sa tina legaturi cu noi si dusi au fost. Cred ca dusi sunt inca...

 

Acestea fiind spuse, va doresc un weekend frumos si insorit!

Sper sa ajung la Boyhood, ca acum mi s-a gadilat curiozitatea.

[flo2]

 

 

 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si mai voiam sa spun, desi stiu ca nu intereseaza pe nimeni, ca mi s-a parut interesant ce ai zis, Buflea, cu tine si prietenele tale foarte bune care sunteti toate singure la parinti.

Ai mei cei mai buni 3 prieteni sunt si ei singuri la parinti, nu mi-am pus niciodata problema ca poate relatiile noastre sunt asa de stranse pentru ca ne cautam, poate, unii intr-altii niste frati pe care nu i-am avut... Interesant.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mai au citeva adjective de-astea bune la toate pe care le presara peste tot in fraza, plus celebrul "lo-lo", care incheie orice fraza intr-o discutie, un fel de punct al semnului de exclamare numit "tabarnac".

 

 

[:-)))]  Simonna ai punctat foarte exact ce si cum cu quebecoasa!  [:-)))]

 

pt cine e curios cum suna quebecoasa (dar nu neaparat de souche) pe TV 5 international au stiri si emisiuni din QC.. 

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citind asta am avut un flashback.. ca m-ai intrebat pe undeva, candva, ceva de eBay UK.. si eu n-am mai raspuns [:D] Cred ca am dat quote in new tab.. si apoi nu stiu ce s-a mai intamplat [alcool]

 

 

Da, am intrebat daca tu iti comanzi doar de pe uk si daca da, ce faci, ii intrebi de fiecare data daca trimit in ro sau exista vreun filtru? ca pana acum nu am gasit nici o posibilitate de a-i selecta doar pe cei cu transport international. :)

 

 

Noi suntem nasi. Cum s-a gandit cumnata mea sa ne puna fix pe noi nu stiu, dar iaca-ta :))))

pt nasirea de nunta deja se bat vara sotului si sora sotului...

 

Weekendul viitor mergem intr-un oras de langa noi (60 km) ca este Half iron man acolo si husbandul meu vrea  sa vada. inca nu m-am hotarat daca sa mergem doar cu bicicleta sau cu masina..

 

Am observat ca majoritatea celor care locuiesc in Germania se duc in condeii in Danemarca, Suedia, Norvegia, Islanda...exista vreo explicatie pt asta? :))))

eu sunt genul care prefera oricand plaja si soarele in locul europei de nord. din pacate doar eu, asa ca in viitor precis vom ajunge si noi prin zonele alea.

 

ma enerveaza ca am o gramada de zile de concediu si am mers o data i italia iar in rest acasa :))) bine, in oct mergem si la oktoberfest, dar totusi. la anu' imi propun muuulte city break-uri.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mercic fetele. Daca fac poze cu telefonul au 4MB si nu le pot pune aici...asa ca ramane sa pun poze cand ajung acasa...

 

Noi ne-am propus sa vizitam in fiecare an cate o tara nordica...la anul vrem Scotia...apoi Irlanda, Suedia, Norvegia, Finlanda (Danemarca nu stim inca)...al meu le-a vazut pe toate, mai putin Irlanda...sanatosi sa fim, ca le-om face noi pe toate...

Stiu ca Norvegia e ft frumoasa...Islanda m-a fascinat pana acum...dar e si ft scumpa...asta pt ca ei importa totul...pe drum e plin de oi...unele traverseaza strada fara sa se uite...al meu a pozat la oi pana acum, de a trebuit sa ii interzic lucrul asta :-)))

 

O zi frumoasa va doresc !

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

O poză de ieri din București, după ploaie. Și a trebuit să conduc prin apa aia care în unele locuri ajungea până la praguri, eu care n-am condus nici măcar pe ploaie până acum. Am condus desculță, că altfel îmi siroia apa din pantofi [:D]

 

post-19501-0-39878000-1407573262_thumb.jpg

 

În rest am văzut poze frumoase din concediile voastre, da' nu mă mai uit că io n-am concediu vara asta și mai mult mă enervez...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...