Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Plimbari domoale pe Ghetar


Recommended Posts

Stiu ce ciudat suna franceza canadiana..in Rep.Dominicana e plin de canadieni...si desi vorbesc franceza fluent, ma chinuiam sa inteleg ce spun...sa vedeti voi insa cum e elvetiana...sunt cateva dialecte ale ei greu de inteles...dialectul din Zurich e usor de inteles, pt ca se aproprie de germana...in elvetiana nu exista acuzativ, ci doar dativ...plus ca pun verbele compuse ca in romana, nu ca in germana...o expresie ciudata folosita de elvetieni : ich gehe posten...ma gandeam ca ce des merg oamenii astia la posta...de unde, inseamna merg la cumparaturi :-)))
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 614
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Da, am intrebat daca tu iti comanzi doar de pe uk si daca da, ce faci, ii intrebi de fiecare data daca trimit in ro sau exista vreun filtru? ca pana acum nu am gasit nici o posibilitate de a-i selecta doar pe cei cu transport international. :)

 

A, nu exista filtru, din pacate.

Doar ma uit sa vad daca au setat ei pretul pt. shipping (ca atunci cand iti setezi tara din care esti, apare costul corect) si daca sunt f interesata de ceva si nu are shippingul trecut, da, intreb [:)]

Cam in 70% cazuri primesc raspuns pozitiv (ca trimit in RO), cu fee-ul aferent. Probabil ma ajuta si feedbackul [:)]

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Rall de pe net poti lua multe informatii insa nu tot timpul reflecta realitatea.De exemplu zona Izvoru Muntelui are niste cabane ,pensiuni in zone superbe care arata bine pe net.Dar daca realitatea nu e cum e prezentata?


 


Cu trei copii dincare unul de 4 luni,unul de 2 ani si unul de cinci...e cam greu daca nu-ti place sa te muti in alta parte.Ma interesa daca cineva a stat prin zona sau undeva si stie exact o locatie.


Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neatza! M-am trezit devreme azi, la 9...sunt buimaca, in capul meu e noapte adanca :). Musai sa ma fortez putin, altfel nu ma vad bine luni :).

 

mada, te uiti la review-uri, nu la poze :). Noi am fost in India asa. Citind review-uri la hotel-urile din Delhi, ca daca ne uitam la poze...:)). 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Acolo unde sunt multe review-uri, nu prea au cum sa fie false.

Ele sunt facute de clienti care au cumparat prin booking.com, de pe IPuri diferite etc...

 

Si cand gasesti ceva care iti place, cauti dupa nume in mai multe surse...

Nu ai cum sa te inseli [:)]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...