Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Plimbari domoale pe Ghetar


Recommended Posts

despre nasi...ce sa spun, noi nu avem nasi, ne-am casatorit civil fara martori, apoi  la biserica intr-o ceremonie de legamint impreuna cu alte cupluri.William nu are nasi, nu e botezat.

 

parerea mea e ca, nasii se aleg cu mare atentie. consider cca treb sa fie parinti spirituali(evevntual aceeasi credinta), morali , f apropiati si active in viata copilului, parinti pe mana carora ti-ai lasa copiii in cazul in care tu nu ai mai fi.

cam astea ar fi criteriile mele,eu nu as pune pe oricine.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 614
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Si mai voiam sa spun, desi stiu ca nu intereseaza pe nimeni, ca mi s-a parut interesant ce ai zis, Buflea, cu tine si prietenele tale foarte bune care sunteti toate singure la parinti.

Ai mei cei mai buni 3 prieteni sunt si ei singuri la parinti, nu mi-am pus niciodata problema ca poate relatiile noastre sunt asa de stranse pentru ca ne cautam, poate, unii intr-altii niste frati pe care nu i-am avut... Interesant.

 

Eu pot sa jur ca e asa! Singura la parinti, mereu mi-am dorit un frate sau o sora si nmereu am cautat prietenii exclusive, noi doua impotriva restului lumii, cu abandonarea in relatie de rigoare, ce-i al meu e si-al tau si viceversa. Ca un facut, totdeauna priietenele mele de suflet au avut/au macar o sora asa ca eram din start in dezavantaj. Mereu am simtit ca eu ma investesc 100% si ele doar 99%, mereu, in momente de maxima intensitate, aparea un "sora-mea zice", eram verde de invidie ca o asa relatie poate sa existe si eu n-o am. 

De-aia m-am si incapatinat sa mai fac un copil, sa se iubeasca asa, 100%, sa nu fie baiatul meu cel care sufera de singuratate. 

 

Curios e ca sint intr-un moment in viata in care nu mai simt nevoia sa imi declar pasurile prietenelor, cele cu adevarat grele le duc singure, le protejez daca nu le dau si lor problemele mele, cam asta e in capul meu. Le ascult, le iubesc, dar nu le mai dau sa duca si greul meu. Le au pe ale lor. 

 

Sa zic o vorba si despre nasi, asa, ce zice experienta mea. 

Zice ca nasii copiilor nostri sint niste oameni grozavi. Meseriasi. De chef si pe care te poti baza. Si care ii iubesc pe copii. Alesi cu inima, fara interes, fara obligatii. Prieteni buni. Dar experienta mea zice ca, pina la urma, daca ar fi sa ii las cuiva, daca ar fi sa am o problema grava si sa cer ajutorul cuiva de care sa fiu sigura ca isi va sacrifica o parte din el ca sa fie alaturi de copiii mei, tot spre cumnatul si cumnata mea m-as intoarce. Ii vad cind se uita la copii, ii vad cum asculta toate nimicurile non-importante pe care le insira Catrinel, ii vad cum ii string in brate. Ce vreau sa spun e ca, la vremea cind l-am botezat pe Radu, pe ei nici nu i-am luat in considerare, a, frac'to mai mare si cumnata-mea, hm, no, e au viata lor, noi pe a noastra, ne vedem rar, nu prea avem ce sa ne spunem... nope. Ca sa constat dupa 20 de ani ca, cu trecerea timpului, familia (si nu e familia mea, da? E a lui Colegu') devine din ce in ce mai importanta. SI oamenii care fac parte din ea imi sint cei mai apropiati prieteni. 

 

No, gata cu confesiunile, ca ma emotionez pe mine insami :)

 

Simonna

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

am avut un antrenament de la sf mi-a venit sa plang de oboseala :)))))))  15 min sarit coarda,  o ora si ceva de kickbox 4 minute runda, 1 minut pauza si la sf abdomene si flotari.

toata ziua am facut curatenie in casa si inca nu am terminat...ma duc sa aspir.

 

Strumfitza, capul sus..pot doar sa imi imaginez cat de greu iti este si va este...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Michelle NY e NY :). Nu ai cu ce sa il compari.

Ca turist e fascinant, sora mea spune ca si ca locuitor, ea a locuit o vreme in alta parte si a revenit, nu i-a placut. Ma rog, acum nu locuieste in NY, desi acum 9 ani acolo locuia, exact in Manhattan, a locuit vreo 3 ani. Atunci era tanara si nelinistita, acum ca s-a potolit si are si un caine (care nu e acceptat oriunde), in plus nu mai lucreaza in Manhattan ci in NJ unde si locuieste, face numai 15 min pe autostrada pana la munca, cred si eu ca ii place. In NY ajunge mai rar, ca nu are de ce, dar mai are meciuri de fotbal acolo, sau antrenamente (da, e fotbalista, soccer :)). Acum sta pe o strada linistita, nici nu zici ca intr-o jumate de ora esti in NY, in agitatia aceea. :) 

 

Cum de Will nu e botezat? Permite religia voastra asa ceva? Stiu ca e foarte asemanatoare de religia ortodoxa si de asta ma mir. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[:-)))]  Simonna ai punctat foarte exact ce si cum cu quebecoasa!  [:-)))]

 

pt cine e curios cum suna quebecoasa (dar nu neaparat de souche) pe TV 5 international au stiri si emisiuni din QC.. 

 

Uite, asa suna, ca in videoclipul asta, click pe versiunea franceza si pe urma versiunea quebec. Cu "ostie" si "tabarnac" cu tot! :)

 

Simonna

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

mai,stiti unde vor astia sa mergem?la baile homorod sa vedem si sighisoara si sa fie liniste....ha au gasit berbecii o pensiune...unde propietrul..discutie telefonica"buna seara...."....ighen....am vaut pensiunea dumneavoastra...ighen....am dori doua camere.....ighen...domnule eu nu vorbesc singur"da domnu avem camere dar trimiteti mail si va spunem maine...la care sotul meu,comic"ighen"...

 

Acu` daca nu mergem direct la sighisoara....sau la izvorul muntelui.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

:)))) haha, tare faza cu ighen-ul dinpartea sotului tau 

 

Auzi, dar din bailea Homorod astea, a mai ramas ceva? Am fost intr-o tabara acolo repede dupa revolutie, frumoasa zona, m-am simtit bine. In schiimb numai ungureste se vorbea. Cand au dat astia cu ochii de noi (personalul de pe acolo, cameriste, femei de serviciu) faceau niste ochi mari, ca de unde venim si ce facem aici (oricum intrebate cu maaaaare greutate, de abia legau 3 vorbe). Dar se mirau ca nu eram de origine maghiara, ca numai din astia aveau in tabere, nu prea veneau din Bucuresti, sau alte zone fara maghiara.

 

Era in schimb amuzant cand se cramponau de diverse, ce nu aveam voie sa facem (sa alergam pe holuri, de exemplu, sau sa luam paturile la picnic -  ma rog eu nu le luam oricum), dar pe mine ma prindeau la faza cu alergatul pe holuri, ca-mi placea sa prind viteza si fac triplusalturi :))) Dar pana se cacaiau sa-mi zica "nu voie sa , sa , sa... fuga", eram deja cativa metri mai in fata... "da,da, ne vedem mai tarziu"...

La fel cand ne duceam la restaurantul alocat sa luam masa.... tot ochii mari: da' de unde veniti?! De pe marte! Pana la urma s-au invatat cu noi, ce naiba sa faca :))

 

Am mai trecut insa tot prin Homorod, prin 2004, si mi s-a parut asa derapanat totul, am recunoscut vilele unde am stat in '93, si mi se pareau asa scorojite, si oricum nici o miscare pe acolo. Poate intre timp s-a mai investit, s-a mai refacut zona, ca mi s-a parut ff frumos, multa verdeata, mi-ar place sa mai ajung odata...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...