Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Plimbari domoale pe Ghetar


Recommended Posts

  • Răspunsuri 614
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Mianna, asta e un rechin a carui carne nu se poate manca din cauza concentratiei mari de uree...de aceea carnea se pune la fermentat...inainte se ingropa...procesul asta de fermentare produce mult amoniac...am citit acum ca e rechin de Groenlanda...si specialitatea asta se cheama Hakarl...si se mananca ft putin, ca altfel dai in altele cica..plus ca tb neaparat sa bei un schnapps dupa... Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Copii mei au inceput azi daycamp-ul de care va scriam in 10 aprilie.

Daca nr 1  e la a 4-a vara cu actiunea asta, nr 2 e prima oara. Era asa emotionat..dar a plecat singur..l-am asteptat sa il vad cu adidasii de sala in careu .

 Cel putin sunt in grupe diferite (unul la puma altu la tigru si fiecare cu cineva cunoscut.) Telefonu il am in prejma, R aseara imi spunea ca il doare putin urechea. Azi de dimineata era in plan.

Ach Nasuc ce frumoase sunt pozele. Colegu meu a fost de curand in Freiburg si dintr-un turn a vazut toata valea. Am vazut niste poze misto.

 

Cat despre nashi pretenii & co totul e subiectiv si depinde de cate asteptari aveti de la astfel de relatii.

Cred ca in ultimul timp am imbatranit, am pretenii de care sunt legata frumos dar pretenul meu in care am incredere 100% e colegu meu. Doamne, si io care eram in orice moment cu divortzul in gat. Si, pt ca nu credeam in casatorie, noi ne-am luat apartament in bucuresti apoi ne-am casatorit, cand nu puteam sta io legal in DE. De fapt nici nu aveam de gand sa raman aici, pt ca nici o secunda nu m-am gandit sa imi parasesc tarisoara mea draga.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

mai am o intrebare:

Exista vreun site care contracost face evaluarea analizelor?

Sora mea si-a facut niste analize pt osteoporoza..si m-a inebunit de cap cu ele, md ape mine care le stiu pe toate. Sunt scoasa rau din uz pt ca la noi nici nu le vad, analizele merg direct la medical care a facut trimiterea.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Helau la toata lumea inghetata!

Vorba vine...ca pe-aici e cald si o sa fie si mai si. Acu' pe sfarsit...vine si vara. Nasul mi-e infundat de la AC, visez la niste racoare naturala, sa pun o bluza pe mine...Ma uit la pisica, cu blana pe ea, cum i-o fi?

Nu vreau s-o lungesc cu subiectul , asa ca doar le incurajez pe strumphi si buflea, adica ce sa le incurajez...sper doar sa treaca cat mai putin sifonate peste necazurile lor.

Atat.

Ca vorbeati de nasi, cand ne-am ales nasii, Tora si cu mine, am ales dintre cele doua surori, ca pe ele le aveam mai aproape...as fi vrut sa fie sora mea, dar cumnatul meu e un om dificil, nu prea-l vrei in preajma nicicum, dar sa fie si nas...asa ca a ramas sora Torei, mai ales ca si sotul ei era un om de treaba. Tot ei au botezat-o si pe Ana, pe aceleasi considerente. Sorei mele nu i-a cazut prea grozav...insa faptul ca era un om cu minte si bun simtz, a inteles situatia...si nu a insistat. Sigur, timpul a aratat ca nici ea nu-mi era prea mult nasa...si acum ramaneam cu cumnatul care, de la moartea ei, nu se mai osteneste sa isi ascunda aversiunea fata de noi si toti copiii nostri.

Deci, o decizie buna. Dar...oare chiar asa? Ca dragii nostri nasi s-au schimbat. Nu de la inceput...cam in ultimii 2-3 ani. Nu mai contenesc cu diverse reprosuri, nu exista intalniri la care sa nu "ne dea cu ceva in cap"...sigur ca am rarit-o cu vizitele, ceea ce iarasi n-a fost bine primit...Tora e mai afectata, e sora-sa, fireste, pe ea o ataca mai mult, si Anei ii reproseaza destule, din postura, evident, de nasi...Nici macar nu putem avea o discutie, sa ne lamurim, nu vreau sa ma scuz, ca si eu m-oi fi schimbat, dar macar sa inteleg ce si cum.

Naspa. Incep sa cred ca nu trebuie sa ne facem iluzii, nu numai noi, cu privire la nasi. Asa e obiceiul, chemi doi oameni cu cere-ti face placere sa te vezi atunci, apoi daca mai vrei sa te vezi bine, daca nu nu, fara obligatii si fitze...

Mai si ce frumos este (era?) la tara, cu nasi din tata-n fiu, cu petreceri la nasi, curcan, etc. Ne-am defectat de tot.

 

Aschi...sa va traiasca flacaul!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

nu stiu sa existe asa ceva, dar daca trebuie, considera-ma site [:)]

 

zi-mi daca vrei sa-ti dau adresa de mail ca sa mi le trimiti - trebuie sa-ti spun ca n-am experienta in osteoporoza, cred ca singurele pe care le-am vazut au fost analizele mamei, pe care si le-a facut in iarna.

 

din cate imi amintesc, scanul ar trebui sa fie color ca sa se vada clar captarea.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ah nasuc, eu am luat comportamentul Silviei ca are sange rece, nu se pierde in situații critice. Am intrebat-o ce ar fi facut daca era numai ea cu mine, daca s-ar fi speriat...mi-a zis ca nu, ca ar fi facut ce trebuia sa faca :). Dar așa n-a reactionat pentru ca era sotul meu si stia el ce e de facut :).

Frumoasa pădurea ;).

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna!

Am reusit sa recuperez ce ati scris in weekend, am vazut poze extraordinare din tari straine [:)] si am invidiat-o (pe fata, nici macar in secret) pt Mihaela si plimbarea ei in minunata Islanda. 

 

strumph [pup] [grup], imi pare tare, tare rau si iti doresc din suflet putere multa. E usor de spus altora, dar nu stiu ce as face daca as fi in locul tau [:(]

 

[s]La multi ani fericiti si nazdravani, Florian! Sa cresti mare sanatos si vesel! 

 

 

Nasii nostri sunt unchiul si matusa sotului (fratele soacrei mele). Asa a fost sa fie atunci, nu prea am ales, sincera sa fiu. Stau in acelasi oras cu noi si ne vizitam de 3-4 ori pe an, nu pot spune ca avem o relatie stransa, dar ne mai dam cate un telefon la zile de nastere, craciun, Paste. Sotul se vede mai des cu unchiul sau.

Nasii copiiilor i-am ales dintre prietenii apropiati, de varsta noastra si am facut o alegere foarte buna. Ne vizitam des, copiii sunt foarte apropiati de nasii lor, ne intelegem minunat, sunt printre prietenii nostri cei mai dragi. Stiu ca ma pot baza pe ei daca am nevoie de ajutor cu copiii. (si nu numai)

 

Noi la randul nostru am botezat 3 copiii si am cununat 2 cupluri. Cat de buni nasi suntem, nu stiu , sper ca macar nu-i suparam [:)]. Cuplurile cununate si copiii lor botezati tot de noi stau mai departe, in alte orase, dar ne vedem de 4-5 ori pe an, ne auzim la telefon aproape saptamanal, eu zic ca reusim in ciuda distantei sa tinem o relatie destul de stransa. Prima fetita pe care am botezat-o este a celei mai bune prietene, ne vedem des ,o iubesc ca pe copilul meu si ea se vede ca tine la noi , ii sunt dragi copiii mei, se joaca frumos impreuna. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...