Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Plimbari domoale pe Ghetar


Recommended Posts

  • Răspunsuri 614
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Si eu incerc sa recuperez de zor ca nu prea am chef de nimic. I-am trimis pe colegi in piata si ei nimic.

Exactt nimic vor manca.

=====

 

Am aflat cine-i Desdemona si de atunci rad intr-una. I-am citit despre ea si lui Celcesfoarie. Nu l-am mai auzit de o luna sa rada asa in hohote.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nasii nostri.

La inceput am dorit ca nasi sa ne fie unchiul meu si sotia lui. Cununia religioasa nu s-a mai facut, ei au divortat intre timp.

 

Cand am hotarat sa ne cununam religios, i-am ales nasi pe unii dintre cei mai buni prieteni ai nostri, de care ne leaga peste 20 de ani de clipe minunate. Din pacate nu ne vedem atat de des pe cat am vrea pentru ca ei sunt constanteni. Da' am petrecut nenumarate concedii impreuna.

El a fost coleg de facultate cu barbata-miu.

Nunta lor a fost prima nunta la care am participat in calitate de "prietena" a lui Celcesforaie si cam tot pe atunci am fost "acceptata" de gasca lui.

 

Cu nasii fetei e o alta poveste. Cei mai buni si vechi prieteni ai nostri. 

Cand avea fii-mea vreo 4 ani, ei s-au despartit.  El care avea vreo 40 si-a gasit una de 22.

A fost o perioada destul de tulbure. De ziua fii-mii trebuia sa-i chem separat. Norocul ei  ca  primea cadouri duble. Daca nasa-i aducea inel de aur si rochita, nasu' se intrecea pe sine si aducea bratara de aur si 2 rochite.

Noua nevasta a nasului a avut pretentia ca noi (in special eu) sa rupem toatal relatiile cu nasa pentru a deveni ea nasa en-titre. Ceea ce nu s-a intamplat. Atunci noua si mai tanara nevasta a decretat ca la ea in casa eu nu mai am ce cauta. Barbata-miu si fii-mea vor fi bine-veniti oricand.

Scumpul meu sot i-a spus nasului (prietenul lui cel mai bun inca din gradinita, de altfel) ca asa ceva e inadmisibil ca el fara sotia lui si mama copilului lui nu merge nicaieri.

 

Dupa o scurta perioada nasul ne-a trimis un email, lacrimogen, dramatic, prin care ne anunta de fapt ca se derobeaza din functia lui de nas si ne roaga ca atunci cand fata va creste sa-i explicam ce si cum.

 

Ati inteles ceva?

 

De atunci noi si cu D, nasa fetei mele, am devenit cei mai bbuni prieteni, nedespartiti, alaturi unii de altii in toate clipele rele si bune. Am sentimente puternice fata de ea chiar daca e geaman si ma enerveaza uneori.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

ziua buna

 

aschi, la multi ani ptr Flo, sa creasca mare si frumos.  [flo2]

 

 

Laura, la multi ani tatalui tau. sanatate, ca restul sunt deja prezente.  [flo2] a prins careva peste? 

 

 

 

"""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""

 

 

nu vreau sa dau in cap nimanui cu gramatica romaneasca, insa nu va mai lasati asa usor zgariate pe ochi de anumite exprimari sau cuvinte gresite, scrise fara intentie. 

cred ca nu numai eu, se intampla si altora. eu gandesc in germana si scriu in romaneste, si ce iese.... cateodata scriu gresit. se intampla, nu am ce sa fac.... 

bine, eu nu dau asa mare importanta scrieri, sa fie corect din punct de vedere gramatical. ca nu sunt la examen  si nici nu primesc vre-un premiu. 

deci mai multa toleranta  [flo2]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ciudate-s caile Domnului si relatiile intre oameni. Cum e si in cazul Vivianei, si a lui Rufus...

Si relatiile astea nas-fin pot evolua in timp in cele mai diferite directii. Alegi pe moment pe cine ti se pare mai ok, atunci, in momentul respectiv. N-ai de unde sa stii cum vor evolua relatiile, oamenii respectivi, pe unde ii duce voata pe fiecare.

 

Nasa mea de botez e tocmai in America, n-am mai vazut-o de mult de tot, rar vine in tara. Eu acolo n-am fost niciodata. Ea mai venea prin tara, ca are un frate si parinti foarte in varsta (care intre timp au murit), dar de multe ori nici nu apuca sa mai vada pe altcineva. Am vazut-o ultima data, pe fuga in 2007, anterior (mai pe indelete) in 1992, cand a stat mai mult si mai in tihna, si inca o data in 1986 (nu stiu cum venise in vizita la vremea aia, ea fugise din tara prin 1980, si stiti cum era atunci). Eram in cls 1 atunci... si practiv atunci am facut cunostita cu ea, ca de la botez nu o maia tineam minte, logic, iar a a fugit cam la 1 an dupa aceea.... 

In rest, vorbim si tinem legatura pe mail, este o persoana ok, dar asa a fost sa fie, sa se interpune distanta asta si faptul ca ne vedem foarte rar. Nah, una e cand doar scrii, si alta e cand si vorbesti face to face cu acea persoana. A fost aleasa de nasa de ctre parintii mei, pt ca se intelegeau bine, ea era colega de serviciu cu ai mei la vremea aceea...

 

Nasii nostri de cununie sunt niste prieteni de familie decand eram eu mica, parintii unui coleg de clasa de generala, cu care ma stiu de mic copil, iar nasii copiilor sunt chiar colegul de care povestesc si sotia lui. Acum suntem in Bucuresti toti, ne vedem, au si ei copii de aceeasi categorie cu fetele, ne vedem, copiii sunt prieteni, fac si tenis impreuna, vorbim la telefon. Dar nu am cum sa prevad ce va fi peste niste ani. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...