Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Plimbari domoale pe Ghetar


Recommended Posts

  • Răspunsuri 614
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Mai, la sugestia sora-mii am cumparat o carte a lui Joel Furham "Mananca ca sa traiesti" si trebuie neaparat sa ma apuc de dieta lui de 6 saptamani garantat 10 kile. E cam pentru vegani, insa are si una cu vagi accente omnivore.

 

Am lecturat cate ceva din carte si nu suna rau de loc. Are si retete pentru diferite chestii gen fel si fel de dressinguri pentru salate.

 

Daca ma periati bine, poate, poate fac un efort sa le impartasesc cu voi.

======

 

Si daca tot am comandat cartea lui si m-am inscris si in clubul psiho am primit un voucher de reducere de 50 lei si peste vreo 2 saptamani o sa comand "Demonul Amiezii" dorit de Tora in dublu exemplar.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Viviana,

mult succesc cu dieta, eu am verificat multe diete dar pt mine personal paleo/ketogenica e cea mai buna si ca regim alimentar avand cateva alergii serioase ca celiaca si la fructoza/zahar, si singura care chir a dat rezultate pt mine, si nu indemn pe nimeni sa o urmeze, trebuie sa gasesti sa vezi la ce raspunde metabolismul

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

multumesc fetelor!  nu e simplu sa fii singur la parinti, imi dau ft bine seama, dar asa a fost sa fie... cand am avut-o pe fiica-mea, eram la inceput intr-o tara straina si nu ne-a fost usor, apoi cand am vrut sa-i mai daruim o sora/frate, n-a mai fost sa fie...  Eu nu regret ca nu am mai multi copii, imi pare rau numai cand vad ca ea si-ar fi dorit. Nu va spun cate playdates am organizat, la cate activitati in care sa socializeze cu copii de varsta ei am dus-o,  de pa la 2 ani,  si asa am tinut-o tot timpul. Nu era weekend fara sa avem o fetita la noi sau sa mearga ea la cineva. Am inscris-o in tabere (chiar si acum e intr-una) ca sa aiba contact cu ceilalti. Cate jocuri si cantece nu am invatat ca sa-i fiu eu partener de joaca? daca as fi sa aleg, exact ca tine, Monicabo, mi-ar placea sa am...   

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

bella donna  - tu faci yoga asa cum arata in clipul ala? daca da, io-mi scot  palaria si dau cu ea de pamant! [:-/]   mie si dupa cate un downfacing-dog imi vine sangele in cap si ma cam ameteste ...

 

roxanaz - io am citit si la Mihaela  [flo2]  si la tine  [flo2] ... ca n-am pus piciorul nici in NY, nici in Dobrogea, asa ca-s numai ochi si urechi.

 

Editez sa spun ca nici in Islanda n-am fost, abia astept sa vad pozele Ellei.  [pup]

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutare,

 

In primul rand, la multi ani sarbatoritilor de pe si de pe langa ghetar! Ca sunt ei copii frumosi sau bunici tineri si in forma. Sa fie sanatosi, norocosi si prosperi.

 

Strumfita, bine ati ajuns acasa, fii tare si multumeste lui D-zeu ca ati avut forta sufleteasca si mijloacele sa-l mai vedeti odata pe tatal tau, vor fi amintiri de nepretuit.

 

Ica, sunt de acord cu ce a spus Monica, musafirii daca tot s-au autoinvitat, pune-i suav la treaba: oh, ce bine ca ati venit, ca nu mai dovedeam singuri. Vrei tu draga cumnata sa pregatesti cina, ca eu il alaptez pe Saul. Si vrei tu, draga cumnata, sa faci micul dejun si sa speli si vasele, ca eu nu am dormit deloc azi noapte. Si tu, draga sotiorule (am un mic dinte impotriva lui, desi cred ca e un dulce: el trebuia in primul rand sa le puna piciorul in prag si sa le explice ca nu e momentul acum de vizite), vrei sa faci cumparaturile si sa dai repede cu aspiratorul, etc. Intelegi principiul. Cred ca vor realiza urgent ca au multe locuri de vizitat...

 

S-a vorbit de franceza quebecheza, nu pot sa nu zic si eu o vorbulita. E un dialect ca oricare altul, se invata si te obisnuiesti cu el in timp, destul de repede chiar "ti de da urechea", daca locuiesti aici. Apoi francezii ti se par caraghiosi cu franceza lor literara, cu felul cum prelungesc orice cuvant: merdăăăăăăăă, etc., si razi de (ei) pronuntia lor nazala, cot la cot cu quebechezii.Pentru cei care viziteaza la Belle province, e greu sa-i intelegi, intr-adevar.

FYI, singura limba oficiala in Quebec este franceza, dar de regula esti servit peste tot, ireprosabil, si in engleza. Canada are 2 limbi oficiale, engleza si franceza.

 

Si pentru ca eu nu m-am "plimbat domol" pe nicaieri decat pe-aici pe-aproape, contribui si eu cu poze din Vieux Port din Montréal. Cortul care se vede e al Cirque du Soleil.

post-115893-0-25970900-1407783881_thumb.jpg

post-115893-0-54254000-1407783904_thumb.jpg

post-115893-0-52666400-1407783939_thumb.jpg

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...