Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Plimbari domoale pe Ghetar


Recommended Posts

Kariguld.

ziua buna..... 

 

am citit, ma luat somnul, intre timp, dincolo  a inchis usa nenea Rufus. 

 

bella, ce mama buna esti tu.  [flo2]  pe cuvantul meu! ar trebui sa nu-i mai faci nimik, sa-i pui in brate totul. cu exceptia faptului ca o duci cu masina. de restul.... ii comunici ca la ora x e plecarea si o intereseaza cum se organizeaza, iar reclamati ulterioare nu se primesc si nu se iau in considerare. 

 

da, greu cu adolescenti astia.... atatia hormoni si furtuni hormonale pe ei.....  [fri]

 

Kari  inima mea a crescut cat o paine calda la acest compliment mi-au dat si lacrimile, sa sti ca asa o sa fac, dealtfel si sotul a luat-o in primire a trimis-o in camera ei sa contempleze ea ce ar face daca copii ei i-ar face asa ceva, de alfel consoarta mia adus un buchet mare de trandafiri galbeni favoritii mei [flo2]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 614
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

buflea, o sa caut si eu filmul.

 

mado, noi doua sa fim nase. dar numai ptr copil. [pk] mickyy deja s-a maritat iar copilul nu se poate razgandi, sa ne lase cu ochi in soare.

pardon, micky a trecut doar pe la starea civila, nu si pe la biserica, a avut martori, nu nasi :)))

 

buflea, ma pun pe cautat!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Va rog ...va rog eu mult sa-l cautatzi si sa-l vedeti ...

 

Pentru ca perioada din film tine 12 ani, de la 6 ani la 18 ani, cred ca parintzii care se incadreaza acum in aceasta perioada ...ei se vor regasi cel mai mult in film ...

 

Ah, si nu este un film numai pentru parintzi ... eu m-am regasit in parintele cu 2 copii dar si in adolescentul care asculta lectziile de viatza ale parintzilor ei ...m-am regasit ca atitudine in ambele situatzii ...si culmea, privit cu ochii adolescentului, situatiza pare atat de penibila. Privit cu ochi de parinte, pare atat de fireasca ...

 

Cum e posibil ca pentru aceeasi perioada de timp, sa rezonezi atat de diferit, in functie de partea din care privesti ?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

nici eu nu am nasi doriti ...nici cei care ne-au cununat si nici cei care au botezat-o pe Ana, la inceput au dat impresia ca santem prieteni da pe parcurs sau indepartat, cei care m-au cununat sant in canada am mers la ei in vizita i-am ajutat cu bai cand au emigrat dar cand i-am invitat la noi nu au vrut sa vina pe motiv ca locuim in america si ei nu servesc aceasta tara ei fiind francofoni -romani [batcap] , am ramas masca le-am explicat ca daca vin vin pt noi sa ne vada nu ca stam aici , da pana la urma nu am inteles acesta gandire [fri]  ce e asa de rai ca aceasta tara a fost singura care nea oferit o sansa, Canada a fost prea scumpa pt noi neavand bani pt emigrare noi venind cu viza de munca

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Kariguld.

Kari  inima mea a crescut cat o paine calda la acest compliment mi-au dat si lacrimile, sa sti ca asa o sa fac, dealtfel si sotul a luat-o in primire a trimis-o in camera ei sa contempleze ea ce ar face daca copii ei i-ar face asa ceva, de alfel consoarta mia adus un buchet mare de trandafiri galbeni favoritii mei [flo2]

 

 

bella, e un gest frumos sa-ti aduca trandafiri!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buflea

 

[flo2] [flo2] [flo2]  m-ai convins, o sa caut pe unde e la noi la cinema si asta o sa fie ierirea mea in oras cu consoarta

astept dealtfel cu placere comentariile tale

 

cine a vazut filmul Divergent

http://www.imdb.com/title/tt1840309/

 eu l-am fazut cu familia, mandra a citit si cartea comentand ce nu a aparut in film, acum vreau si eu sa citesc cartile si astept urmatorul film in martie , e SiFi si e super si is in pana de cuvinte [:)]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Va rog ...va rog eu mult sa-l cautatzi si sa-l vedeti ...

 

Pentru ca perioada din film tine 12 ani, de la 6 ani la 18 ani, cred ca parintzii care se incadreaza acum in aceasta perioada ...ei se vor regasi cel mai mult in film ...

 

Ah, si nu este un film numai pentru parintzi ... eu m-am regasit in parintele cu 2 copii dar si in adolescentul care asculta lectziile de viatza ale parintzilor ei ...m-am regasit ca atitudine in ambele situatzii ...si culmea, privit cu ochii adolescentului, situatiza pare atat de penibila. Privit cu ochi de parinte, pare atat de fireasca ...

 

Cum e posibil ca pentru aceeasi perioada de timp, sa rezonezi atat de diferit, in functie de partea din care privesti ?

 

 

se cheama mintea cea de pe urma :) 

 

oricum, m-ai facut s avreau sa vad filmul.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...