Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Plimbari domoale pe Ghetar


Recommended Posts

Eu las oasele de pui albe si fara capete, porcul fara sorici, oasele de peste le las de Antipa, aripile de curcan au o gaurica in os pe unde le  sug zeama si intr-un final capul de peste este supus unei operatiuni complexe de curatare. Daca va povestesc si cum arata coastele de miel dupa ce trec prin gura mea....

 

Si eu la fel [:)]

Mi-am amintit de o faza veche... eram la sora prietenului meu acasa, ne-a dat niste pui sa mancam. Cand el a dus farfuria inapoi la bucatarie, sora lui a vazut cat de tare am ros oasele si a exclamat "vai, saraca, asa foame i-a fost?? Haide sa ii mai pun" [:-)))]

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 614
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

si eu rod oasele...al meu mananca puiul cu furculita si cutitul, asa ca trebuie sa mananc si eu la fel, inclusiv acasa...

 

Pai de ce? [:)]

Ca si al meu la fel dar mie mi se pare ca facem o pereche buna.. ca rod si oasele lui (si la schimb ii dau carnea macra si "plictisitoare" lui) [:D]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Didi, voi la cat terminati lucrul? Si la noi tot pana la 17h, dar eu nu am cum sa merg sa o iau. Ar trebui sa plec de la lucru la 16h30 ceea ce e imposibil.

Coca, io am avut 30 de ore dar nu am program fix. Plec total aiurea si Ajung aiurea: uneori la 8,9, 12 ( cand eram prin Spital si faceam schimb cu colegu) si Plec cum apuc : la 15,14, la 18. Maine am o sedinta Pan la 17:45 si ii aduce o vecina Acasa . Si ei stau Cam 1 ora singuri. Fac 10 Minute cu masina .

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Coca, io am avut 30 de ore dar nu am program fix. Plec total aiurea si Ajung aiurea: uneori la 8,9, 12 ( cand eram prin Spital si faceam schimb cu colegu) si Plec cum apuc : la 15,14, la 18. Maine am o sedinta Pan la 17:45 si ii aduce o vecina Acasa . Si ei stau Cam 1 ora singuri. Fac 10 Minute cu masina .

 

Aha, inteleg. Nici eu nu am program fix, dar trebuie sa fac 8h+1 pauza.

In vacanta din octombrie vreau sa o inscriu la un stagiu la tenis, dar acolo o inscriu cu copilul unor prieteni, si macar asa vedem cum ne organizam toti 4 :).

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fleurdelise , sotul meu de la inceput mi-a spus ca o sa vorbeasca cu ele sa nu vina anul acesta dar  am zis ca va trece cumva.. dar pur si simplu nu rezist dupa atatia copii si mame de copii.

Mai este ziua de maine si gata, pleaca... 

Ica,  cu doua familii si cinci copii in casa ... nu poate fi usor, nici daca nu erai lauza si Saul asa mic.  Hai ca mai e putin.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ica

Fleurdelise , sotul meu de la inceput mi-a spus ca o sa vorbeasca cu ele sa nu vina anul acesta dar  am zis ca va trece cumva.. dar pur si simplu nu rezist dupa atatia copii si mame de copii.

Mai este ziua de maine si gata, pleaca... 

a stiut sotul tau ce a stiut [flo2]  trebuia sa il alsi sa le zica sa nu vina, mai da sa planuiasca sa sta la tine aproape 2 saptamani mi se pare foarte mult, mai ales in situatia data cand ai nevoie de odihna si iar odihna si liniste, mie mi se pare ciudat ca si ele sant mamici si nu sau gandit putin la tine, dar cum zicea cineva nu le poti pune la treaba [:p]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

 eu nu dau asa mare importanta scrieri, sa fie corect din punct de vedere gramatical. ca nu sunt la examen  si nici nu primesc vre-un premiu. 

 

 

krd k la fel gindeshte shi tinara jeneratzie [:)]

 

n-am zis nimic de "i"-uri in plus sau in minus, nici de cratime puse cand n-ar trebui si viceversa. dar nu cred ca in vreo (far' de cratima) limba se gandeste "dupa" in loc de "de pe", oricum s-ar traduce ele [flo2]

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Probabil s-au gandit si la mine dar mai mult s-au gandit la concediul lor. La noi in fiecare an e asa.. si pana acuma chiar nu aveam nimic impotriva dar acum chiar nu era momentul... le place aici ca se aduna toti fratii sotului meu seara in salon cu familiile si stau pana seara tarziu la povesti. In fiecare vara se fac reuniuni de familie de astea..

Noroc ca salonul este destul de departe de dormitorul meu si nu ii aud ca eu clar nu am putut lua parte la ele.

 

Mai e ziua de maine si am scapat... sunt linistita pentru ca sotul meu zice ca surorile lui nu s-au suparat... acuma ramane de vazut.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...