Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Plimbari domoale pe Ghetar


Recommended Posts

Saracul...asa ciudat mi se pare cand vad ca astfel de oameni care au aproape tot la ce tanjesc altii- se sinucid.

Mi s-a oarut atata de nedrept cand a murit actorul din Spartacus, era bolnav si a facut o recadere. Sotia lui a facut un filmulet pt copiii lor...groaznic.

 

 

 

Belladonna, ffff faina ideea. si noi avem la sala asa ceva,, dar fara estia pe care te pui cu fundul.....poate cumpar unul de pe amazon daca nu e extrem de scump, ca unul dintre antrenori e de vreo 4 luni in Thailanda la antrenament iar prietena lui s-a lasat acolo de kickbox si s-a apucat de yoga. poate vine si face si aici ceva..mmm, ce bine ar fi.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 614
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Mai, la sugestia sora-mii am cumparat o carte a lui Joel Furham "Mananca ca sa traiesti" si trebuie neaparat sa ma apuc de dieta lui de 6 saptamani garantat 10 kile. E cam pentru vegani, insa are si una cu vagi accente omnivore.

 

Am lecturat cate ceva din carte si nu suna rau de loc. Are si retete pentru diferite chestii gen fel si fel de dressinguri pentru salate.

 

Daca ma periati bine, poate, poate fac un efort sa le impartasesc cu voi.

======

 

Si daca tot am comandat cartea lui si m-am inscris si in clubul psiho am primit un voucher de reducere de 50 lei si peste vreo 2 saptamani o sa comand "Demonul Amiezii" dorit de Tora in dublu exemplar.

 

aaaa....

aaaa....

 

vivi, esti omul din viata mea care ma lasa muta. Da muta muta...

este a nu stiu cit a oara cnd imi dovedesti ca in lumea asta mai exista "dinozauri".. stii tu, acele fiinte aflate pe cale de disparitie.

 

nnuu, nu stiu ce sa zic.. decit un "multumesc" prapadit... si ca esti minunea din viata mea de adult! (fara sa te dau cu peria.. da's muta)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cafea de la Londra! [cit]

 

...si va trimit si niste racoare, 12 grade cand m-am trezit... pe la 5 jumate, acum cred ca s-a mai incalzit nitel ca acusi e ora 8 si a iesit sis soarele si cerul e senin! 

 

Mi-s defazata rau cu fusul orar, chit ca sunt numai 2 ore diferenta si am stat in Ro doar 10 zile, dar o sa imi ia vreo 2-3 zile pana imi reintru in ritm. 

 

Ieri cand am coborat din avion si am vazut ca sunt ceva nori, 19 grade si picaturi de ploaie... oauu...  eram ca ala in desert vazand o oaza, ce bine a mai fost sa simt si racoare si nu ma mai sufoc! M-a innebunit de-a dreptul caldura in Ro aceste 10 zile, pur si simplu mi-a copt creierii.... si mie dar si lui Nick, ca am tras o cearta pe cinste aseara, asa dintr-un nimic.... ne-am racorit si azi sunt ok, dar parca nu eram suparata destul si stresata, nu mai zic de durerea de cap de nu ma lasa nicicum, ca am mai si bocit iar ca proasta vreo ora aseara inainte de culcare, pe la 12... m-am trezit cu ochii mari, rosii si o durere de cap grozava... 

 

Am o gramada de treaba azi, casa e prafuita, totul e cu fundu` in sus, am de spalat, de pus la loc, aranjat, curatat... si spatele meu e in pioneze, de la aerul conditionat din Ro. M-am trezit si am luat niste pastile ca nu ma puteam da jos din pat. O sa le mai las si eu asa si o sa le fac pe rand, care si cum imi vin la mana... trebuie sa ma odihnesc si sa imi limpezesc si mintea, ma simt cam la marginea prapastiei... orice nimic care imi aduce aminte de tata, orice poza, orice vorba/intrebare... ma face sa izbucnesc intr=un plans necontrolat.... O sa imi ia ceva sa ma obosnuiesc cu ideea, dar imaginile cu tata sunt proaspete in cap si lacrimile se aduna imediat in ochi... ca acum... 

 

Sophia mea inca doarme, se vede ca e obosita, a dormit si in masina ieri de la aeroport pana acasa si aproape pe toata durata am avut blocaje pe autostrada si s-a mers in ritmul melcului si ne-a luat mai mult decat dublu sa ajungem acasa, deci a dormit vreo 2 ore si ceva si vad ca inca doarme... Nu i-a priit, nici placut, deloc caldura... se vedea pe ea ca sufera, nu a mancat mai nimic, in afara de iaurt, ceva paine/covrigi si ce mai prindea cate o gura pe ici pe colo de mancare, dar sincer nu stiu cum a trait ea 10 zile cu apa si iaurt, dar mereu refuza cand incercam sa ii dau ceva... nici placintele mamei nu i-au placut, nici inghetata romaneasca.... oau, la asta chiar am cascat ochii mari cat cepele!!!  dar nu ma tem, ca recupereaza ea acum acasa si cu mancarea si cu somnul, precum se vede, deja doarme pe rupte si cred ca se trezeste cu o foame de lup... aseara a mancat binisor, chiar ma miram cum de ii e foame, ca rontaise pe avion la sticksuri si alte cele, si ii mai luase Nick un sandwich si a mancat si din ala ... deci ii prieste racoarea  si aerul de UK! [:D]

 

Cam atat pentru acum, ma intorc la cafeaua mea si apoi sa ma hotarasc cu ce sa incep: spalat, aspirat, curatat, aranjat?  [fri]

 

O zi buna si racoroasa!  [biz]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu de dimineata citesc viajoa si altele despre calatorii. Nu, nu fac planuri de plecare, dar e asa frumos de citit si de vazut fotografii!  [flo2]

 

Daca tot s-a vorbit de nasi, sa zic si eu. Nasii mei de botez imi sunt foarte dragi si apropiati. Au fost si cativa ani in care nu am vorbit prea des (in adolescenta mea) dar acum ne auzim si ne vedem. Ei locuiesc in Iasi, nasa mea a fost colega de liceu cu mama si e singura ei prietena. Fata lor imi e prietena draga, apropiata, impartim multe, chiar daca ea e mai tinerica si eu mai "asezata".  [soricel]

Nasii mei de cununie sunt de varsta noastra, nasul a fost coleg de facultate cu sotul meu. Nici ei nu locuiesc in Suceava, dar cand ne intalnim avem ce povesti si ne e drag sa ne vedem. Timpul asta, bata-l vina ... ca aproape toti prietenii nostri sunt imprastiati in tara si ne trebuie ceva vreme sa ajungem pe la ei. ( [:I] )

 

Eu incerc sa fiu apropiata de finele mele (ca numai fete am botezat), trei din patru imi sunt si nepoate. Sper sa fiu aproape de ele si cand vor fi adolescente si dupa aceea. Adica sa nu ma babesc prea tare si sa le fac observatii care le-ar indeparta de mine.  [:)]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

morgen

 

 

krd k la fel gindeshte shi tinara jeneratzie [:)]

 

n-am zis nimic de "i"-uri in plus sau in minus, nici de cratime puse cand n-ar trebui si viceversa. dar nu cred ca in vreo (far' de cratima) limba se gandeste "dupa" in loc de "de pe", oricum s-ar traduce ele [flo2]

 

 

eu am spus f clar ca sunt scapari, ca sunt greseli neintentionate. daca tu vrei sa intelegi altceva.... 

citesc si eu adesea pe forum multe greseli de exprimare, si nu ma zgarie pe retina nici nu ma gandesc ca sunt scrise cu intentie ......

in fine, sa inchei tema asta, inteleg acuma bine gradul de toleranta al unora.  [:)]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...