Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Plimbari domoale pe Ghetar


Recommended Posts

  • Răspunsuri 614
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Cică trece Bertha pe la noi. Mai linistita, ca si-a facut de cap in we in Marea Britanie. N-a ajuns in Irlanda, Ziki?

Ne-a ocolit, am scapat cu vant mai puternic decat de obicei, din ala care suiera, si nitel mai multa ploaie in sud, dar in zona mea nu am observat nici o schimbare. Acum aud de ea, daca nu ma uit la stiri...

La voi e ok?  [flo2]

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

O da, i-am terminat! Scriam intr-una biletele cu "daca o sa am un frate o sa-l sterg la fund" si etc etc etc. Promiteam marea cu sarea si stiu ca prin  adolescenta, dupa ce-am compilat eu cum se fac copiii, speram sincer ca in aia 7 ani cu care tata e mai mare ca mama tata a apucat sa faca un copil de care nimeni nu stie, care o sa apara intr-o zi sa fie fratele meu! Sincer, din punctul meu de vedere mi s-ar fi rupt si sa fi fost mai mic ca mine, dar sa fi fost :) 

N-a fost sa fie, asa ca am ramas cu alter ego din oglinda si vorbesc singura intr-o veselie, noroc ca ma inteleg foarte bine cu mine   [batcap]

 

Simonna

Dap, exact la fel. Mi-am dorit cu disperare o surioara, scriam scrisori Mosului sa il rog sa mi-o aduca, ascultam dimineata cu rasuflarea taiata daca se aude vreun plans de bebelus prin casa, nebunie. Mai apoi am aflat si eu cum sta treaba, si m-am lasat pagubasa, dar mi-a lipsit mereu acea surioara fictiva.

Am zambit la povestea alter ego-ul din oglinda, Simonna, si eu am vorbit singura multa vreme, ba ma si contraziceam. Pana am gasit solutia jurnalului si acum se fac 16 ani (si tot atatea mormane de agende) de cand tot scriu.

 

Shtrumfi [pup]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neatza, eu aduc si lapte la cafea! 

 

Mai e cumplit cu revenirea la ora europeana, Silvia saraca e cel mai nasol...noi adultii macar am fost nevoiti sa ne trezim dimineata, eu azi am dormit pana la 10...ne trezim si eu si sotul noaptea si nu mai putem dormi, apoi pe la 5-6 vine somnul ala dulce...si la 6.20 suna ceasul.  [alcool]  Silvia bantuie la 4 noaptea ca inca nu doarme, si doarme pana la 4 dupamasa. Azi o trezesc pe la 11, sa vedem cum va fi. Aveti ceva sfaturi, voi care veniti din continentul de pe Ocean in Europa???? Ca io-s cam disperata si luni incepe scoala...

 

Ziki se pare ca am scapat, a fost vant si ploaie torentiala ieri dimineata, cred ca a trecut departe de noi, a plouat doar vreo ora si gata. Nici eu nu ma uit la stiri, dar citesc pe net :). 

 

Nah, o zi buna va doresc, cu de toate.  [flo2]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

oh my... this is so sad...

 

datorita lui am aflat de Garp si mi-am gasit una din cartile acelea pe care le porti in suflet o viata.

 

nespus de rau imi pare

 

Pe mine rolul lui din Death poets society m-a facut sa citesc o gramada de poeti englezi si americani in frunte cu unchiul Walt. II datorez enorm. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

'Neata la amiaza!

 

Se anunta o zi caniculara si la noi azi. Invatati cu temperaturi 'de munte', tare greu suportam  cand trece de  25-26 de grade. Am noroc ca la birou geamurile sunt spre nord, sunt copaci care tin umbra, e ok. Acasa e bine de-a dreptul [:)]

 

M-au sunat copiii aseara pe la 22 (sunt iar la Dorohoi, la a doua tura de 2-3 saptamani de vacanta la bunici), erau afara, pe paturi langa foc, se uitau la luna si la pandeau stele cazatoare. Bunicii au muncit ieri la facut suc de rosii si aveau un ceaun mare pus la fiert afara, in curte. Au aruncat si niste porumb la copt. Bianca imi zicea "mmm, mami , simti mirosul prin telefon? Miroase asa de bine!!" Rares a spus ca e "cea mai frumoasa vacanta la bunici dintotdeauna!". Ieri i-a cazut feciorului prima maseluta si o astepta pe zana asnoapte [:)]

 

 

buflea, m-am intalnit cu Manuela la o limonada aseara. [:)]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neata pinguni

 

Imi pare rau pt Robin; si mie imi placea cum joaca.

 

Am fost aseara in oras, am vazut faimoasa biserica; oraselul e mic; in centru sunt stradute cu baruri, restaurante, magazin; la 2 avem excursia unde vom vedea balenele; mai stam putin in hotel si o intindem...azi e cald si mult soare...dar mi-am luat ieri o caciula cu urechi, pt excursie...e din lana islandeza, asa ca o am ca amintire...dupa excursie vom merge iar la apa termala...

Sunt si trista si bucuroasa...bucuroasa pt ca ajung acasa, trista pt ca s-a terminat...a fost ft fain, am o groaza de amintiri frumoase (mai putin partea cu masina, dar asta e uitata deja)...

Daca puteti, se merita sa vizitati Islanda...o sa fac un rezumat cand pun poze...

 

o zi buna va doresc !

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...