Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Plimbari domoale pe Ghetar


Recommended Posts

  • Răspunsuri 614
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Trebuie sa dezvolti.

 

 

http://www.elefant.ro/carti/fictiune/literatura-contemporana/lumea-vazuta-de-garp-9737.html

 

 

Sa ma plang, cat am ocazia: la mine - si nu stiu daca e de la mine sau de ce, forumul merge groaznic. de fapt, ghetarul e singurul topic care mi se deschide. in rest, nici subiecte active, nici alte topicuri pe care le-am incercat, e ciudat tare :)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Rufus,tare de tot..... Buflea lasa boticul... Eu n-am suferit niciodata dupa frati si surori.Si nici Eva nu sufera,...se poate juca cu copilasii din gasca sunt de aceeasi varsta...care e problema/Mama a zis ca eu i-am fost de ajuns.

 

mada, cum erai cand erai mica ? de fapt, cum zice mama ta ca erai ? [:)]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 Pana am gasit solutia jurnalului si acum se fac 16 ani (si tot atatea mormane de agende) de cand tot scriu.

 

 

Ziki nu-mi mai iese din cap ce-ai scris mai sus. Deci tu ti-ai scris viata cu manuta ta in jurnale. Mi se pare extraordinar! Ca in Boyhood, de care spunea Buflea, numai ca tu nu ai avut o camera de filmat, ci hartie si creion.  Te mai uiti prin ele? 

 

Rufus ...  e tare! Are dreptate Corina, ar trebui gasita o solutie in situatii din astea de urgenta. O  galetusa pe bancheta din spate ar putea fi una  [:-)))]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fii-mea si-a dorit intodeauna o sora. M-a batut la cap ani intregi.

Pana cand... pana cand au inceput sa apara in familie diversi nepotei si fini. A concluzionat foarte repede ca sunt enervanti, ca trebuie pusi la punct - face militarie cu ei - ajungand la concluzia ca e minunat sa fii copil unic.

 

Peste toate cele mai are si o doza de gelozie, zic eu.

Avea niste carioci Stabilo primite de un Mos Nicolae. Ea cand are chestii care-i plac nu le foloseste. Stateau cariocile sigilate de vreo 4 ani si le-am luat si eu si i-am dat nepoata-mii sa deseneze cu ele. Doamne, ce mi-au auzit urechile! Cata criza la 15 ani in fata unuia de 3 ani! 

Degeaba i-am zis io ca se usuca. I le-a smuls din mana si aspru m-a certat.

 

Ma rog pana le-a urmat a cedat. De cate ori vine la noi, aia mica, le ia deseneaza cu ele, le pune la loc, le numara murmurand - sa nu se supere Silvi.

 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

solutia ar fi sa gasim cat mai repede niste fini si nepoti sa vada ca poate fi enervant :))

ea vede numai partea frumoasa dintre frati; ca trebuie sa imparte toate cele, nu vede ...  

 

 

ce draguta nepotica ta, cum pune ea cariocile la loc sa n-o supere pe Silvi.  

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...