Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Plimbari domoale pe Ghetar


Recommended Posts

Buna seara.........e cald de mori,crapi....m fost cu fata in prc....si sunt lipicioasa.....cah...urat....

 

 

Corina...mama a zis ca i-am scos par alb la 30 de ani,ca eram atat de rea incat ,mai micuta fiind,de ciuda ieseam in fundul gol pe scari ma asezam jos si urlam pana ma invineteam.Ne-am urcat pe scoala....am urcat pe o schela,am intrat pe ungeam deschis am urcat apoi pe acoperis punand calare nste banci...la 9 seara si de acolo pe acoperis....unde am jucat fotbal....la 10 metri inaltime....ne-a vazut militianul.

 

Alta data ne-m furisat in postul de politie prin geamul din spate,l-am incuiat pe politist afara,noi inauntru(7-8 ani aveam) si ne-am pus catusele unii altora..ne-am jucat de-a politistii langa duapul cu arme......asta e nimic dar eram asa rea ca mama a zis ca urlam de se auzea pana la intersectie...cca 50 metri.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 614
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Da, stiu. M-am saturat sa-i tot spun fii-mea. O cheama Silvia. Printre prieteni are o porecla Veve.

Veve vine de la Veverita. Veverita i-a spus fostul ei profesor de mate, directorul scolii, din cauza ca se catara pe tot ce prindea in cale si in 8 ani de zile nu a reusit sa o aduca pe calea cea buna.

 

Pe caietele ei de mate, pe teste, pe teze ii taia tot timpul numele si scria cu rosu VEVERITA.

===

 

La numele de Silvia a tinut foarte mult ta-su. Eu nu. Recunosc  ca nu mi-a placut.  Mi-ar fi placut Teodora, Irina, Raluca, Andreea, Ioana.  Pe toata papusile mele le chema Raluca. Dar de cand cu cantecul ala obscen (de care ea mi-a spus) m-am felicitat ca nu i-am zis Raluca.

Barbata-miu nu era acasa cand am nascut-o ( a facut cunostinta cu ea abia la 3 luni) si eu am declarat-o la primarie. As fi putut atunci sa schimb de drum, dar am gandit ca s-asa nu e prezent la cel mai important eveniment din viata lui deci Silvia sa fie.

Silvia si atat.

Acum m-am obisnuit si imi place. Mi se pare un nume potrivit pentru ea ca si cand si-ar fi pus amprenta pe caracterul ei. Noi ii zicem Silvi.

Americanii ii pronunta numele foarte frumos.

 

Dar cand era ea bebe, cu capul tuguiat si portocalie o priveam si-a ziceam "Hello, ce mai faci doamna Silvia de la contabilitate?" si imi inchipuiam o baba cu par alb si coc asa ca i-am zis simplu: Prodigy - ca avea par mult si sculat in varful capului.

A fost Prodigy pana pe la vreun an.

 

Acuma imi reproseaza ca nu  are un nume de sfant... ca are un singur nume

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Anul trecut in America, o enerva varu-sau de 4 ani. Care oricum nu facea nimic deosebit fata de alti baieti de 4 ani.

Dupa ce venea la mine cerand sa-l pedepsesc, sa-l plesnesc, sa-l pun la colt si vedea ca io nimic ii spunea tot timpul: "ai putza mica, nu vezi ce putza mica ai, baietii trebuie sa aiba o putza mai mare, io cu putza aia a ta mica nici nu m-as mai duce la gradinita"

 

Azi asa, maine asa pana cand baiatul si-a scos putza lui aia mica si a facut pipi pe ea.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna seara.

 

Mi-a luat ceva timp sa citesc din urma.

Ce concedii...ce poze...sunt moavă de invidie.:))

 

La multi ani uriasului sarbatorit !

 

La multi ani tată de Laura!

 

 

Eu am o problema si poate e cineva pe aici care a trecut prin asta si imi poate da ceva informatii.

 

Trubadurul a dat de necaz.:)

Trebuie sa isi monteze aparat dentar fix si ortodontul a zis ca se vede pe radiografie ca maselele de minte de pe maxilarul de jos sunt aproape paralele cu maxilarul.Nu au crescut inca, sunt in maxilar si ne-a trimis la alt medic sa il opereze pentru ca altfel nu o sa i se indrepte dintii cu toate aparatele de pe lume.Si nu ar trebui lasate sa dreasca pentru ca va fi mai rau.

Si problema este ca operatia asta nu e simpla.Trebuie taiata gingia, decupat osul maxilarului si scoasa maseaua.Asta in ambele parti pe maxilarul inferior.

Am tot cautat pe net si m-am speriat pentru ca am citit si despre complicatii f grave, paralizii, infectii ale maxilarului...si alte nenorociri.

 

Aveti ceva experiente asemanatoare, ca m-a apucat frica ?Imi fac un milion de griji.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ortodontul respectiv ne-a spus parerea.Dupa aceea ne-a trimis la alt medic (chirurg) care a zis tot asa dupa ce s-a uitat pe radiografie.

Mie imi este frica de operatie si mai ales eventualele complicatii .Dupa ce am citit in ce consta mai exact, m-a apucat frica.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

death poets society nu am reusit sa il vad 

 

cauta-l, ca intr-adevar merita vazut

 

iar pe mine m-ai facut acum sa caut "Lumea vazuta de Garp" - si eu, asa cum am mai zis pe-aici, nu-s in stare sa command o singura carte... inca un teanc de carti? mai bine caut filmul [:)]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Elyda, asa le am eu. Si am aflat asta la o varsta inaintata. Dintii mei sunt destul de bine plasati, dar nu am avut nevoie de aparat dentar. Eu i-as scoate in locul lui, ca si mie aici la fel mi s-a zis ca sunt nasoale cand sunt asa si sa am mare grija de ele sa nu se infecteze, ca se pot infecta si in gingie. Acuma la mine alea de jos sunt asa iar sus am avut una mica intr-o singura parte. Mica in sensul ca vorba dr era ca de copii nu adult dar asa a crescut ea. A trebuit sa o scot ca se cariase si nu spun ce stres am avut ca eram dupa un tratament la care nu sunt indicate extractiile. Iti trebuie un chirurg f bun ar trebui sa stie ce sa faca sa nu apara complicatii. Eu daca as fi stiut ce imi mai rezerva viata si ce am in gura le-as fi scos de tanara. In general din cate stiu e recomandat sa se scoata maselele de minte.

[flo2]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La el in ultima perioada din cauza maselelor de minte care imping radacinile dintilor, acestia s-au strambat foarte rau si s-au incalecat:)) .E in gura lui o destrabalare...:))

Sus cica sa le lasam sa creasca si sa le scoatem normal ca orice extractie, dar jos e nasol ca ii deformeaza radacinile celorlalti dinti.

 

Chestia e ca operatia mi se pare grea, taiat gingie, taiat os, scos masea , cusut, copci, anestezie.

Si am citit niste povesti horror. Cu infectii, paralizi ale fetei, dureri cumplite.Si mi-e frica.El nici nu prea stie in amanunt ce il asteapta.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...