Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Plimbari domoale pe Ghetar


Recommended Posts

  • Răspunsuri 614
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

cauta-l, ca intr-adevar merita vazut

 

iar pe mine m-ai facut acum sa caut "Lumea vazuta de Garp" - si eu, asa cum am mai zis pe-aici, nu-s in stare sa command o singura carte... inca un teanc de carti? mai bine caut filmul [:)]

 

 

si mai comanda si asta:

 

http://www.amazon.ca/The-100-Year-Old-Climbed-Window-Disappeared/dp/1443419109

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ortodontul respectiv ne-a spus parerea.Dupa aceea ne-a trimis la alt medic (chirurg) care a zis tot asa dupa ce s-a uitat pe radiografie.

Mie imi este frica de operatie si mai ales eventualele complicatii .Dupa ce am citit in ce consta mai exact, m-a apucat frica.

 

 

dl aqai si-a scos maseaua de minte, cam asa cum povestesti matale. no horror stories de raportat

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Elyda, Trubadurul cati ani are? Eu imi amintesc ca 14?

 

Daca e asa, la varsta asta maselele de minte nu sunt inca formate complet din os si de aceea operatia se mai complica putin. Si de aia ii va taia din os.

Orice interventie pe os are ca urmare sigura umflarea obrazului de exemplu.

Dar cred ca probabilitatea de infectii ulterioare si de ce ai citit tu pe net e foarte mica.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Daca tot sunteti la interpretari: cum gasiti expresia: " unu, da bun!"

DIN punct de vedere al copilului de odata, sau al parintelui.

------

Prima oara cand am auzit- o m- a marcat rau, in sensul ca nu am Mai spus ca eram a 5-a :).

Acum trec Mai departe fara prea multa analiza .

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Elyda, Trubadurul cati ani are? Eu imi amintesc ca 14? Daca e asa, la varsta asta maselele de minte nu sunt inca formate complet din os si de aceea operatia se mai complica putin. Si de aia ii va taia din os.Orice interventie pe os are ca urmare sigura umflarea obrazului de exemplu.Dar cred ca probabilitatea de infectii ulterioare si de ce ai citit tu pe net e foarte mica.

 

 

 

Are 15 ani.

Asa ne-a spus si ortodontul , ca maseaua nu este inca formata definitiv dar asa cum este acum in os impinge radacinile celorlalti dinti .În ultimele luni dintii de jos s-au strambat f mult si nu intelegeam de ce.

Mie nu de umflare mi-e frica.Am citit despre pareze ale fetei si infectii pe os.Astea m-au speriat.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Viviana, mizam pe smaranda si prescurtarea Sma:). Pierdeam la un pariu :)

Eu eram aproape sigura ca o cheama Smaranda.:)

Mai ales ca la un moment-dat Viviana a zis ceva de un nume romanesc care incepe cu litera S.Si m-am gandit ca e Smaranda.

Vad ca nu sunt singura.:)

 

Multumesc pentru urari.

 

 

 

Mie mi-a placut fff mult filmul "Patch Adams" cu Robin Williams.L-am vazut de cateva ori si de fiecare data parca era prima vizionare.Avea omul asta un talent de a te face sa razi si sa plangi aproape in acelasi timp ! Si niste subtilitati in rolurile pe care le-a jucat!

 

Si ce actor bun a fost si in viata de zi cu zi, de a reusit de fiecare data sa para fericit si mereu pus pe glume cand el era in cea mai neagra depresie de ani de zile.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dar chirurgul ce ti-a spus cu privire la acest risc de care zici tu, al infectiilor? L-ai intrebat?

 

Bafta multa  [flo2]

 

Greu cu maselele astea de minte, se spune ca in curand vor disparea la oameni aceste masele, ca oricum omul modern nu le mai foloseste, sunt o reminiscenta a vremurilor mult trecute. Dar pana atunci tre sa ne descurcam cu ele...

 

Eu le-am scos, acum la maturitate, in 4 ani, a trebuit sa le scot pe toate, asa tare mi s-au cariat. De crescut mi-au crescut normal, n-am avut nici o problema cu ele, dar dupa nastere mi s-au cariat rand pe rand groaznic. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...