Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Plimbari domoale pe Ghetar


Recommended Posts

nasuc

cati are fetita ta, eu am avut noroc ca a avut preitene de joaca care aveau mai multi frati, si se ducea la prietena ei acasa si cand vedea cum se cearta fratii intre ei ii trecea de orce gand la un fratior sau surioara [pk]  asa am scapat de prea mult explicatii [:D] plus ca a mea e si geloasa si posesiva daca avea o prietena la joaca si ma vedea cas prea draguta cu prietena ei se supara foc valeleu

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 614
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

E 8 dimineata si afara sunt deja 27 grade.Si astazi am de alergat.

 

Ma gandeam la actorii mari pe care ii stim din filmele care ne incantau pe noi cei care se invart in jurul varstei de 40 de ani.

Au inceput sa dispara incet unul cate unul.

Si daca intelegi ca in multe cazuri e legea firii, in altele este mai greu de inteles asa cum este cazul lui Robin Williams.

Avem tendinta sa credem ca actorul stralucitor sau vesel si fara probleme de pe ecran este acelasi cu omul din viata de zi cu zi.Din pacate nu este asa.Au fost atatea cazuri cand "stralucirea"era doar de ochii publicului.

Uneori e chiar mai greu sa treci prin perioade asa negre cand esti persoana publica si cand diferenta dintre ce cred oamenii ca esti si ceea ce simti tu este asa de mare ca pierzi "fraiele"vietii tale.

Vivien Leigh, Marilyn Monroe, Robin Williams sunt doar cativa dintre cei a caror viata a fost exact pe dos de ceea ce vedeam pe ecran.

 

 

 

Lauren Bacall a fost f frumoasa .Avea niste ochi...si avea si nitelus sange romanesc provenit de la parinti/bunici.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buflea,

Si pe mine mai reuseste maica-mea sa ma tarasca inapoi 30 de ani  in timp si sa-mi trezeasca niste emotii care nu mai au legatura cu varsta mea. Nu ajung sa ma cert si sa plang  - nu dupa atata terapie cata am facut, hehe, ma retrag la timp :D, o las sa se calmeze. Dar cumva am reusit dupa 30 de ani sa trasez niste limite... macar nu ma mai insulta, dupa ce o data eram in vizita la ea si m-a facut tampita pentru ca o fac de rusine, dupa ce am cerut unor vecini sa nu lucreze cu bormasina in orele de liniste, ca sa doarma copilul mic. Mama e "politicoasa" si "nu-i place sa deranjeze", iar eu mereu am fost o nesimtita cu gura mare. Asa ca i-am spus ca mie nimeni nu-mi vorbeste asa, si m-am ridicat si am plecat inapoi acasa, la Bucuresti. De atunci s-a invatat minte si nu mai trece linia.

Dar de fapt adevarul e ca maica-mea, desi e foarte tanara (58 de ani) nu mai asculta de reason., Totul e cum zice ea, take it or leave it, nu se poate discuta. Asa ca daca imi spune ceva eu aprob zambind, oricat de mare e tampenia. Mai reactionez  daca-i spune Carlei vreo tampenie. Discutiile se reduc la ce-am facut de mancare, ce-am spalat, ce e la televizor, atat...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Inca una si ma duc...sa ma coc:)).Nu-vine sa cred.La ora 9 sunt 27 grade !

 

 

 

 

Buflea, mama ta trece printr-o perioada extrem de dificila.

Daca tie ti-e groaza sa dai telefon sa afli ce face tatal tau sau sa vii in tara câteva zile, gandeste-te cat de greu ii este ei sa il vada pe omul cu care a trait o viata suferind atat de mult.

Si sa nu poata face nimic,ea care mereu" a facut si-a desfacut" tot ce era incurcat.Se simte neputincioasa si este suparata.

 

Si acum nepotii care erau "responsabilitatea"ei,cu care facea probleme la mate si carora le facea programul in vacanta, sunt "responsabilitatea"altei persoane.

Sunt prea multe schimbari in viata ei , schimbari pe care nu le poate manageria asa cum vrea pentru care nu depind de ea.Si nu e ceva usor sa vezi cum viata ta se schimba radical, cum evenimentele neplacute se tin lant unul de altul fara sa poti interveni.E o furie amestecata cu neputinta si uneori cei apropiati sunt cei asupra carora se revarsa furia asta.

Incearca sa nu pui la suflet si sa ii acorzi circumstanțe atenuante pentru ca le merita.E greu sa traiesti ceea ce traieste ea.Tu ai de ales daca sa suni sa vezi ce face tatal tau sau sa vii in tara dar ea nu are .Si da-ti seama prin ce trece, cu cata durere se incarca.

O sa vina si perioade mai bune, dar trebuie sa ai rabdare si nervii tari.

 

 

 

 

Mai am nevoie cateva zile de venele mele sa am ce sa tai/increţesc/raschetez cat are Trubaduru'de reparat cate ceva pe la mestecatoare:), apoi le donez doritorilor care au nevoie.:))

Da'le dau doar imprumut!:)):))

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Aveti ceva experiente asemanatoare, ca m-a apucat frica ?Imi fac un milion de griji.

 

La varsta mea (stiu ca o stiti, asa ca n-o mai repet... [:D] ) nu mi-a iesit nici o masea de minte. Adica a iesit una, in sensul ca mi-a scos-o chirurgul.

Aveam spre 30 de ani cand m-a apucat o durere de maseaaaa...ultima, in spate. Dentistul se uita...nimic. Fac radiografie...mai, maseaua mea de minte era intoarsa si impingea in ultimul molar. De aia ma durea. Fac radiografii la celelalte...fix la fel. Toate.

De nevoie, ma opereaza si-mi scoate pe cea care impingea. Cu recomandarea ferma de a le scoate si pe celelalte. Lucru care nu s-a intamplat. (operatia a fost simpla, m-a taiat pe lateral, conditiile nu erau nici pe departe cele de azi)

Elyda, e normal sa-ti faci griji, dar solutia e numai una, din pacate. In ciuda riscurilor, este o problema destul de des intalnita si rezolvata.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buflea, eu nu ma cert cu mama, tac. Si ea la fel. De asta, pentru mine, certurile voastre arata cat de apropiate sunteti. In cearta asta te-ai mai descarcat si tu, poate s-a mai descarcat si ea. Copiii ei acum sunt in grija soacrei tale ... nu stiu cum e la voi, dar in unele familii e concurenta intre cuscre.  [:)]

 

Eu traversez o perioada zen, asa ca imprumut venele mele, dar te rog lasa vreo 2 pentru Elyda.  [grup]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buflea, esti la fel de incordata ca si mama ta, asta este motivul pentru care va certati.

In mod normal tu faceai cum credeai, iar cand te certa mama ta spuneai ca ai facut-o ca sa nu-i mai pui in carca si alte responsabilitati, ea mai zicea ceva, tu mai ziceai ca asa te-ai gandit ca-i bine, dar oricum anii viitori tot la mama ta vor merge, etc.

Adica fara cearta. Dar daca nici tu nu esti in apele tale, mi se pare firesc sa iasa haos.

Partea buna este ca trece si asta iar mama ta va fi apta sa aiba grija de copiii tai, chiar daca va fi singura. O sa vezi.

 

Viviana, numele Silviei dupa mine este unul deosebit. Atat de mult imi place, incat imi statea in gat sa-i spui nasparlia. Pentru mine era o grija in plus sa nu gresesc sa-i zic pe nume...de cate ori vorbesc despre persoanele al caror nume nu e public, stau sa ma gandesc de doua ori ce spun...pana si tie am ajuns sa-ti zic viviana uneori cand vorbesc cu tine cu alte ocazii. Dar e scuzabil... [:)]

Oricum, mie mi se pare foarte firesc sa mi se spuna Rufus si in viata reala [:-)))]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...