Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Plimbari domoale pe Ghetar


Recommended Posts

Neata si de la noi.

 

Va citesc din umbra de cateva zile, dar nu mai am dispozitia sa postez despre nickuri, nasi, relatii cu parintii, sau alte dezbateri de pe-aici..

Mi s-au inecat toate corabiile, am ajuns la fundul sacului, m-a apucat disperarea.......depresia, poftele, dumnezeu stie ce, or fi si hormonii, dar sigur sunt si probleme. De care m-am saturat pana peste urechi, asa ca incep si eu ca buflea, caut vene!!

 

La capitolul disperari minore intra pisica, care e plina de purici, orice I-as face eu, oricat as spala-o, cu oricate substante I-as da pe ea, oricate zgarde I-as pune!! Si vad ca puricii care stateau initial doar pe ea, au inceput sa se plimbe si prin casa!!! Am spalat, aspirat, curatat, degeaba, azi dispar, maine reapar!!! Pana nu scap de mata, nu scap de purici, ca mata vad ca are contract pe viata semnat cu ei!! Nici copii nu mi I-am ingrijit in ultima vreme cat am ingrijit mata (spalat aproape zilnic, pieptanat, depuricat, uscat, dat cu prafuri special, de la veterinar, etc), si tot degeaba.

 

Si ori de la purici, ori de la dumnezeu stie ce, miorlaieeeeee intr-o disperare, toata seara o tine doar intr-o miorlaiala continua.

Litiera e un loc unde nu merge decat dusa-n brate!! Ieri am surprins-o pregatindu-se sa-si faca nevoile undeva pe niste prosoape de bucatarie, n-a apucat, am luat-o de-o aripa si-am aruncat-o direct In litiera, unde culmea a facut imediat!! De ce naiba nu se duce singura acolo, habar n-am. E mai rau ca aia mici, o pandesc cand ii vine, ca s-o duc de mana la baie! Iar daca vad nisipul curat pentru mai multe ore, o duc din nou preventiv, sa n-am surprize!!!

 

Dupa ce acum vreo luna ma certam cu soacra care-mi sugerase s-o iau intr-o zi cand plec la munca si sa-I dau drumul pe undeva departe sa nu mai gaseasca drumul inapoi spre casa (maidaneza fiind), iar eu evident am facut-o cu ou si otet, cum sa fac eu asa grozavie, ca de asta-I plin orasul de caini si pisici abandonate, din cauza proprietarilor inconstienti care le arunca pe strada, azi am ajuns exact in punctul in care imi vine s-o iau sub brat si s-o duc in lume, unde-o vedea cu ochii, sa se descurce, ca doar tot din strada am pescuit-o!!

 

Dar dupa cum spuneam, mata e cea mai mica problema. S-au tot adunat in ultima vreme, multe si marunte, iar faptul ca am timp liber dar nu am nici barbat acasa, nici bani sa pot face ceva cu timpul asta, e cireasa de pe tort. M-a apucat depresia numai cand am constatat ca vineri nu se lucreaza si toti colegii pleaca la munte sau mare, iar eu nu-mi permit nici macar sa dau o fuga pana la braila de ziua fetei.

 

Barbatul nu face nicio isprava in Anglia, o taraie asa, de pe o luna pe alta, jobul ala care sa I se potriveasca nu-l gaseste deloc. Eu mai am 3 luni pana nasc, si n-am idee in ce directie o sa o apuc/am dupa. Astept cu nerabdare sa scap de serviciu, mai am 11 zile de munca (Le numar mai rau ca detinutii), dar iar ma apuca depresia ca dupa ce scap n-o sa am ce face acasa decat sa ma adancesc si mai tare in depresii,

 

Si iar imi caut venele......

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 614
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Mickyyy tu ai noroc in cele mai ciudate situatii...acum esti gravida si totul poate apare distorsionat.

Job ul bun apare mai greu nu e asa usor...incet incet....pisica....la cineva la curte....piate gasesti.in rest...hormonii sunt de vina.hai ca esti puternica.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Iar ca sa fie treaba treaba, destul ca eram eu cu nervii si moralul la pamant, ma mai enerveaza si astia la munca. Asa-mi trebuie daca m-apuca sa fac eu chestii care nu tin de fisa postului!! In loc sa zica saru-mana ca am rezolvat in locul lor, fac si nazuri.

Asa de tare m-am enervat pe-o colega mai devreme, careia ii fac eu treaba, caut evaluator, ii trimit actele, il pun in legatura cu clientul, il bat la cap sa ne dea rapid rapoartele ca expira clientului contractul, obtin in 3 zile pe mail minunatiile de rapoarte (super rapid, tinand cont ca erau 3 immobile), desi NU ERA treaba mea sa ma ocup de ele, si tipa care trebuia sa se ocupe de fapt si de drept se trezeste azi (si cu gura mare) ca de ce avem doar copii pe mail, nu si originalele!!! Imi venea sa-I zic vreo doua de dulce!! Pune mana si fa rost de originale, ca e treaba ta, nu a mea!! In loc sa zici merci, ca daca era dupa tine, nu aveam nici macar rapoarte pe mail la ora asta, ca I-am zis vreo saptamana sa verifice cu ce evaluator se lucreaza in zona clientului (ca nu era din Bucuresti) si a durut-o undeva, abia azi la semnare ii dadeam eu datele lui de contact! Daca nu ma agitam eu, nici  nu se semna azi!

 

PS: voi ignorati-ma, eu doar ma racoresc pe forum!!! Si numar zilele ramase, si venele!!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mickyyy tu ai noroc in cele mai ciudate situatii...

 

As vrea eu, dar m-a parasit de tot in ultima vreme [bang] [bang]

 

Stau si ma uit in urma si ma apuca filozofatul: oare asta-I ceea ce voiam eu de la viata cand eram tanara?! nu prea cred, viata mea de acum, desi "decenta" e departe de ceea ce imi doream. Si ma inspaimanta idea ca azi-maine fac 40 de ani si n-am realizat absolut nimic din ce-mi doream cu adevarat, decat copii. Carora nu le pot oferi un viitor lipsit de griji.

Deci....depresie scrie pe mine!!!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 ultime pagini in cateva cuvinte:

"stres emotional",

"Depresie"

"Ma sinucid" (ma rog, asta e un titlu de carte)

"Nu am realizat nimic in viata, decat copii"

 

Clar, canicula exacerbeaza ganduri si stari.

Gandurile vin la pachet cu starile, desigur.

 

Dati drumul la AC uri, pls. Sau schimbati paradigme.

(zise popa)

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...