Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Plimbari domoale pe Ghetar


Recommended Posts

Mikyyy, iti spun parerea mea si iti dau voie sa o contesti, pentru ca eu nu iubesc animalele ...

Cand aud ca esti gravida si curetzi rahat de pisica si pureci prin casa, mie mi se face pielea gaina ...nici nu inteleg cum prinzi purecii aia, ca eu am avut obdata unul in pat, stiam de el numai dupa urmele pe care le lasa pe cearceaf ...si Doamne, a durat o saptamana pana am scapat, cu scos totul afara, stat pe sarma o zi ...

Eu nu inteleg cum prinzi tu puricii pisicii prin casa ...si cum suporti mirosul de pipi, kk si partzane ..valeu, valeu.

Nu-ti spun ce as face eu, ca n-o sa-ti placa.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 614
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Buflea, o sa vezi ca fara sa iti dai seama o sa faci lucrurile "altfel"in viitor.

As vrea sa ma fac foarte bine inteleasa si sa nu se rastalmaceasca ce o sa spun in continuare.

Ceea ce s-a intamplat cu parintii mei , modul cum i-am pierdut au fost cele mai importante lectii de viata pe care le-am primit vreodata si a ajutat la imbunatatirea relatiilor cu copiii mei si cu sotul.

Pare paradoxal dar moartea parintilor mei a avut un efect pozitiv asupra modului cum si noi ca parinti si ei ca copii vedem relatia noastra.

 

Am invatat ca trebuie sa pretuiesc fiecare clipa, sa comunic cu cei de langa mine.Dar sa comunicam, adica sa si ascultam nu numai sa auzim, sa pretuim momentele petrecute impreuna , sa poata sa ne spuna orice si sa aiba incredere ca sfaturile vor fi cele mai bune.

Si sa imi arat dragostea fata de ei nu numai sa ii las sa o inteleaga din ceea ce fac pentru ei.

Si sa facem asta acum nu maine...data viitoare...alta data....

 

 

Asa ca eu cred ca tu si mama ta o sa invatati lectii importante din ceea ce se intampla acum fara sa va propuneti neaparat asta.

Si o sa va foloseasca tuturor.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ah, si apropo de "nasuc" si "mami" ...noi pana sa avem copiii, ne spuneam "pitic" din motive evidente de inaltzime ...acum ne spunem "mami" si "tati" si cand ne certam, ne spunem pe nume ...

 

Si bunicii s-au schimbat ...au devenit din mama si tata, Bica si Bicu ...iar soacra-mea Buni ...mai bine, ca la inceput, soacra-mea avea pretentia sa ii spun "mama" si tare imi mai ramanea in gat.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

va povesteam ieri de tata, Doamne mi se rupe inima!

nu am cu cine sa ma inteleg m-am saturat sa vorbesc degeaba, sa-i tot spun sa nu mai munceasca.

are 78 de ani...astazi ii face lui frate-meu un gratar din caramizi, dupa ce i-a turnat beton...plus i-a pus dale -bucati din alea mari , pe jos si i-a facut alee.

daca ii zic , spune ca noi copiii nu apreciem, si nu intelegem ca vrea ssa faca ceva pt noi.

iar eu ii spun ca nu am nevoie, sanatatea lui e cea mai pretioasa pt mine...vorbesc cu peretii.

 

nici nu-mi vine sa-l sun, sa-l intreb ccum se simte.

 

offff!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buflea, o sa vezi ca fara sa iti dai seama o sa faci lucrurile "altfel"in viitor.

As vrea sa ma fac foarte bine inteleasa si sa nu se rastalmaceasca ce o sa spun in continuare.

Ceea ce s-a intamplat cu parintii mei , modul cum i-am pierdut au fost cele mai importante lectii de viata pe care le-am primit vreodata si a ajutat la imbunatatirea relatiilor cu copiii mei si cu sotul.

Pare paradoxal dar moartea parintilor mei a avut un efect pozitiv asupra modului cum si noi ca parinti si ei ca copii vedem relatia noastra.

 

Am invatat ca trebuie sa pretuiesc fiecare clipa, sa comunic cu cei de langa mine.Dar sa comunicam, adica sa si ascultam nu numai sa auzim, sa pretuim momentele petrecute impreuna , sa poata sa ne spuna orice si sa aiba incredere ca sfaturile vor fi cele mai bune.

Si sa imi arat dragostea fata de ei nu numai sa ii las sa o inteleaga din ceea ce fac pentru ei.

Si sa facem asta acum nu maine...data viitoare...alta data....

 

 

Asa ca eu cred ca tu si mama ta o sa invatati lectii importante din ceea ce se intampla acum fara sa va propuneti neaparat asta.

Si o sa va foloseasca tuturor.

Soro, tare imi mai mangai sufletul ...eu vreau neaparat sa te cunosc, asa ca profit de ocazie ca sa mai dau o data strigarea, ca vineri plec ...spre voi :)

 

Ne vedem pe 25 ? Cine, cati, unde ?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buflea, prinsul puricilor e o metafora, cert e ca am vazut 2 pana acum in alte locuri decat pe pisica. Am spalat toata lenjeria din camera in care am ochit puricii, am aspirat si spalat pe jos, am scuturat tot, dar acum daca or mai fi altii sau nu n-am de unde sa stiu, dar ce stiu sigur e ca pe pisica tot gasesc musafiri nepoftiti vii.

Iar rahatul....pleaca cu tot cu "support" direct la ghena! Am aruncat pana acum o carte de povesti si un prosop de bucatarie, iar zonele spalate si dezinfectate! Si-a mai facut pe gresie de vreo 2 ori. Din fericire face tare, asa ca in afara de miros, curatatul nu e prea dificil, se ia frumos c-o punga si se arunca!

 

Recunosc ca mai si exagerez, eu personal am curatat vreo 4 rahati de pisica, si soacra-mea inca 2, in rest a facut unde trebuia, insa numai gandul ca odata a putut face altundeva ma face sa fiu cu ochii/pardon nasul in 4,

 

Cat despre nume, ma alatur si eu Mihaelelor, dar din fericire e un nume pe care nu-l mai folosesc de peste 20 de ani. In generala si liceu toti imi ziceau asa, mai putin familia. Cand am ajuns la facultate, l-am schimbat cu celalalt nume, cel pe care-l folosea familia, si cu ala am ramas pana in ziua de azi. Foarte putini mai stiu acum ca ma cheama si Mihaela, ca de strigat nu ma mai striga nimeni asa.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...