Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Plimbari domoale pe Ghetar


Recommended Posts

Nu ma cheama bre Ioana.:)

Mama era Ioana.

 

Eu am in nick numele asa ca Elyda este ok.:)Imi place si imi aduce aminte de liceu care a fost cea mai frumoasa perioada din viata mea.

 

 

Copiilor le-am pus nume care sa se potriveasca si atunci cand or sa fie barbati in toata firea, "oameni mari si importanti".:))

Pe unul il cheama ca pe baiatul lui Buflea si pe celalalt ca pe ăla de infigea turcii in scobitoare demuuuult.:))

 

Ce-mi "place"cand vezi cate o namila de barbat si il cheama X-ulescu Copacel, sau Y-ulescu Mieluţu.:))

 

 

 

 

Si nici eu nu suport diminutivele.O iau razna cand aud painica, ciorbita, floricele , carniţă...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 614
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

 

 

Daca aveti solutii/idei de scapat de purici, le primesc cu drag. Laura mi-a zis de-o solutie, dar am cautat-o pe net si e vreo 70-80 de lei un flacon.....inca mai cuget daca sa investesc atat de mult in matza, mai ales ca nu stiu sigur daca e si eficienta. Ca si cea care o am acum, daca-I citesti eticheta, zici ca l-ai prins pe dzeu de picior, si cand o folosesti pe matza, niciun effect, sau ma rog, are ceva effect, omora cam jumate din ei, dar banuiesc ca nu omoara si oualele, de tot apar.

 

din "asta" si "cealalta" nu inteleg nimic - poti mentiona numele solutiei?

 

vad ca Laura a dat link la Frontline - eu nu mai stiu exact conform caror argumente am ajuns acum 9 ani la concluzia ca Stronghold e mai bun decat Frontline (probabil pentru ca Stronghold face si deparazitarea interna, pe cand Frontline nu, dar nu-s sigura - adica-s sigura ca Stronghold-ul o face, nu mai stiu exact de Frontline).

 

prin urmare eu folosesc Stronghold pentru ale mele. ok, nu incape comparatie, fiindca ale mele nu ies pe-afara deloc; insa tot Stronghold folosesc si pentru pisica pe care o crestem la firma [:)]  si ea-si petrece multa vreme pe afara. ce-i drept, nu-i o matza foarte sociabila, asa ca nu stiu cat contact are cu puricosii din vecini, dar cert e ca in 6 ani nimeni n-a reclamat vreodata vreun puricel identificat in blana ei.

 

iar acest produs costa cam 20-25 de roni fiola. nu stiu daca ti se pare scump sau ieftin, insa ceva aproape gratis si eficient nu stiu sa existe.

 

cat despre celalalt subiect, incerc din rasputeri sa ma abtin - mi-a "placut" cum ai eliminat din start posibilitatea civilizata de a-i gasi alti stapani. nu stiu, mi se pare ca astepti sa si-i gaseasca pisica... insa dupa felul in care o privesti, gravida sau nu, e evident ca locul ei nu e in casa voastra, din pacate.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

Legat de nickname, de cand si-a schimbat Ella-Marcia nick-ul ma bate si pe mine-un gand.... ce-oi fi avut in minte cand l-am ales pe asta?!?! Este titlul unei carti dragi din adolescenta, dar cum sa strigi pe cineva Serialbastre, hai sa bem o limonada?!

 

Si eu cand ti-am vazut nickname-ul m-am gandit exact la cartea aia si nu am putut sa nu ma intreb de ce ai ales numele asta...  [:)]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ica, cum esti? Nu apuc sa citesc din urma; casa e praf, ma apuc sa scot din bagaje etc, etc.

Sper ca toata lumea e bine pe ghetar....

Mai revin mai incolo

Sunt bine , azi. Zilele trecute nu am fost ca am avut o turma de oameni la mine in casa: "musafiri" si am umblat de nebuna toata ziua. Dar sotul meu a vorbit cu ei si le-a spus sa isi caute sa stea altundeva ca eu trebuie sa imi revin dupa nastere.. acum e liniste si bine , bine de tot...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

va povesteam ieri de tata, Doamne mi se rupe inima!

nu am cu cine sa ma inteleg m-am saturat sa vorbesc degeaba, sa-i tot spun sa nu mai munceasca.

are 78 de ani...astazi ii face lui frate-meu un gratar din caramizi, dupa ce i-a turnat beton...plus i-a pus dale -bucati din alea mari , pe jos si i-a facut alee.

daca ii zic , spune ca noi copiii nu apreciem, si nu intelegem ca vrea ssa faca ceva pt noi.

iar eu ii spun ca nu am nevoie, sanatatea lui e cea mai pretioasa pt mine...vorbesc cu peretii.

 

nici nu-mi vine sa-l sun, sa-l intreb ccum se simte.

 

offff!

Dar michelle fratele tau cum permite ca tatal tau sa lucreze asa de greu ? el e acolo langa el de ce nu il opreste?

 

Tu de la departare nu prea ai ce sa faci daca cu vorba buna nu intelege. Dar la 78 de ani ar trebui sa se odinheasca sa se relaxeze si sa se bucure de copii, nepoti etc....

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

aminna, laura zicea de frontline, iar eu folosesc un praf luat de la farmacia veterinara si o zgarda, dar ce marca sunt iti pot spune abia cand ajung acasa. desi la zgarda am aruncat cutia si nu stiu daca scrie pe ea, e o chestie neagra si placut mirositoare.

20-30 de lei e ok atata timp cat scap de purici definitiv, deja am dat 20 lei pr praf+zgarda fara efect.

 

cat despre mata, atata timp cat are purici mi-e jena sa pun anunt pe net. hai sa zicem ca litiera o foloseste, dar n-o pot da nedeparazitata decat cuiva care ar tine-o doar in curte.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu vin oricum la Bucuresti pe 25 sa-l iau pe Londonez.Nu stiu sigur cat de devreme pot sa vin ca sa avem timp sa ne cunoastem mai bine, sa schimbam impresii si pareri.

Dar eu fac tot posibilul , numai ca nu depinde numai de mine.

 

Unde...hotarati voi.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...