Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Plimbari domoale pe Ghetar


Recommended Posts

  • Răspunsuri 614
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Ella seamana cu Norvegia ce spui tu. Papagalii aia scufundatori erau cumva puffin? Noi n-am mai apucat sa ii vedem in Norvegia, dar sunt atat de frumosi!!!! In Islanda nu e safari de balene? Noi am fost in Norvegia, e tare frumos, daca aveti ocazia si timp, sa mergeti. Oricum peisajele cred ca sunt minunate, astept fotografii!

 

Din pacate nu pot pune fotografii facute cu aparatul sunt prea mari...si nu stau sa le micsorez...:((. 

 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pe avion incoace am vazut August: Osage County, mi-a placut mult. Mie nu-mi place sa povestesc filme :)) si nici nu citesc recenzii :)). Mi se pare ca strica tot farmecul :)). Dar daca aveti unde sa il vedeti, il recomand. 

oh, da! subscriu! e unul din cele mai bune filme pe care le-am vazut in ultimele luni! 

l-am vazut de doua ori. Meryl Streep face un rol extraordinar, personajul spune/face cateva chestii pe care nu le-am spune in mod normal ..  Si Julia Roberts face un rol nemaipomenit. Ii spune la un moment dat fiicei (care ii face destule probleme): "sa nu mori inaintea mea, m-ai auzit!" Wow, ma trec fiori cand ma gandesc... 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Heh, nu e mai bine ca la luterani ca nu ai nasi de casatorie? 

 

Iar la botez pot sa fie si din familii diferite, asa ca sora lui Michael e nasa la amandoi copii si ea s-a si ocupat de ei de cate ori am avut urgenta (in majoritatea cazurilor din cauza de stat in spital). Am mai pus si alti nasi, dar sunt din dresden si ne vedem cam o datat de doua ori pe an.

 

Ai mei copii sunt inca bolnaviori. Nu rau cat sa merg cu ei la doctor dar nici bine sa mergem la parc de distractii, inot sau plimbari lungi. Asa ca stam prin casa...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Da, sunt pufins...noi i-am vazut de aproape...atat de dragalasi...mergem sa vedem si balenele in capitala;am rezervat deja; marti va fi excursia..islandeza se aseamana cu norvegiana...norvegienii sunt cei care au descoperit Islanda..pt mine oricum e un fel de chineza...cu toate ca multe cuvinte se aseamana cu germana...ja, nei, vilkom..si multe altele care mi-au sarit in ochi...oricum engleza vorbeste toata lumea...

la hotelul unde am stat acum 2 nopti era plin de angajati polonezi, ieri la un restaurant am dat peste angajati cehi...turisti ft multi francezi si asiatici...e plin de japonezi...am mai vazut si nemti..si elvetieni..cativa olandezi...americani iar sunt destui...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buflea - enjoy!

 

inainte sa merg la culcare mai pun cateva poze din Montpellier.   De aici a inceput de fapt vacanta noastra in sudul Frantei.  Am avut o dupa amiaza si o seara sa-l vizitam. A fost suficient.  Seamana intr-un fel cu Marseille, cu case din piatra si strazi inguste, dar mult mai mic.  

doar cateva poze...

 

 

 

post-3629-0-83737200-1407532565_thumb.jpg

post-3629-0-58655800-1407532596_thumb.jpg

post-3629-0-72285000-1407532632_thumb.jpg

post-3629-0-69611200-1407532675_thumb.jpg

post-3629-0-21924700-1407532699_thumb.jpg

post-3629-0-87422300-1407532731_thumb.jpg

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

O sa incerc sa raspund la ce am retinut din ultimele zile...

 

eumada, eu rezonez cu ce a scris alinuk, o prietenie e o prietenie, te bucuri pentru ce poti oferi fara sa ai asteptari. Sigur ca daca nu primesti nimic in schimb, inseamna ca prietenia nu e o relatie reciproca si atunci incetezi si tu sa mentii relatia. Sa ma explic, poate ti se pare ca ma contrazic. Adica daca doar eu investesc in relatia de prietenie, atunci mi se pare ca nu e o relatie, daca numai eu scriu, eu sun, eu intreb ce face prietena, si nu primesc interes reciproc, nu e prietenie. De ajutat ajut, oricand, cu ce pot. In general am avut prietene care nu au avut nevoie de nu stiu ce ajutor, dar am simtit mereu de la cine pot cere ajutor. Am avut insa si relatii care s-au racit, din cauza departarii dar si relatii care au tinut in timp. Dar numai pentru ca s-a investit din ambele directii. De restul mi-a parut rau, pentru ca investisem si pana la un moment dat investitia era reciproca...apoi poate a fost si vina mea, desi eu nu simt asta. Dar intr-o relatie mereu e vorba de doua directii. 

Daca ai putea sa o intrebi pe prietena ta asa direct, de ce ti-a ascuns casatoria? 

 

michelle, eu m-am gandit citind ce scrii tu despre Will ca minciunile astea repetate nu se vor duce cu pedepse. Undeva, ceva nu functioneaza, el minte din anumite motive pe care orin nu le intelege nici el si nu le poate explica, ori nu vrea sa le spuna. V-ati gandit la un psiholog? 

Diana a mintit o singura data. A fost pedepsita o saptamana, nu a avut voie la joaca cu prietenele, si pe langa asta i-am explicat cat de mult ne-a dezamagit, ca increderea noastra in ea e la zero si depinde numai si numai de ea sa o recapatam. Avea 10 ani atunci. Si a mers. In plus, a trecut prin adolescenta tare frumos, increderea asta reciproca(a mea in ea si a ei in mine, in noi) a functionat si functioneaza in continuare. Altfel nu am fi putut sa o lasam singura acasa aproape o luna :). 

 

Despre tzatze io nu va zic :). 

 

Despre nasi nici atat :). Si eu si sotul suntem la a doua casnicie, am facut numai nunta civila, dupa ce inainte trecusem amadoi si pe la biserica :). Copiii sunt botezati dar numai de gurile familiei din prima mea casnicie (la Diana) si a socrilor. Pe Silvia chiar nu voiam sa o botezam dar nah, asa a fost...

 

Ella, super atunci! 

Norvegiana eu o inteleg cam 80% dar islandeza nu :). Eu stiam ca islandeza e suedeza veche, ca a fost locuita de suedezi si fiind insula a ramas limba neinfluentata din afara. :). 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

aschiuta sanatate la cei mici! 

 

nasuc ador orasele cu strazi inguste! :) 

 

Inca nu mi-e somn, mai bantui pe aici putin, apoi incerc sa ma culc, tare as vrea sa ajungem maine pe la vreo plaja...la noi vine deja toamna, maine se mai anunta vreme frumoasa si 26 de grade...apoi scade la 19-20...asa e mereu dupa 10 august. E verde tot, dar ziua se micsoreaza vizibil, cad frunzele abia in octombrie si mai pot fi zile calde de 23 de grade dar rar...si daca incepem sa lucram nicio sansa de plaja dupa ora 18 ca vara, cand soarele apunea la 23 si rasarea la 2...

 

Deja am prune coapte in curte, maine o sa culeg. Aveti ceva retete bune de prajitura cu prune? Sau compot a facut cineva? Am facut dulceata anul trecut si n-a mancat nimeni, nu ca nu e buna :) dar nu prea suntem amatori. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...