Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Pregatiri de intalnire pe Ghetar


Recommended Posts

Mai...Casa romaneasca...sa mergem pana la Otopeni?

Da, da Otopeni!:):)):))

 

Super! Si la 12 jumate...1 noaptea va fac cunostinta cu Londonezul!:)):))

 

 

Glumesc.Va las sa alegeti voi, nu trebuie sa fie langa aeroport ca doar sunt cu masina.

Eu am zis Herastrau ca e verdeata si e frumos acolo, dar nu stiu cat de ok sunt restaurantele de acolo.Asa ca voi alegeti ce restaurant vreti.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 595
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Eu am zis Herastrau ca e verdeata si e frumos acolo, dar nu stiu cat de ok sunt restaurantele de acolo.Asa ca voi alegeti ce restaurant vreti.

 

verdeata si frumos e si la Cafeneaua actorilor, ca doar e-n Tineretului (care-i un parc - na, c-avem si parc pentru berea lui Rufus [:-)))] ), are si lac, acolo pot confirma si ca mancarea-i buna, da' nu s-a calificat in finala [:)]

 

 

ps: cat respect are autocorectu' asta (care ma enerveaza la culme) pentru bere.... vrea s-o scrie cu majuscula [:-)))]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

giiizzzz.... berea casei, in ce hal balesc.

da va fac sac sac ca am vorbit cu Buflea si ma vaz cu ei diseara [:p]

avantaj tot moi [;)]

Eram precisa!:)):))

 

Nu se putea sa nu va intalniti acum ca e la mare.Sa-i dai la pachet niste guvizi ca merg cu "berea casei".:)):))

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Avem voie sa scriem si noi astilalti "neintalniti",in capitolul asta?

(Glumesc, as pune si zambete dar n-am, din motive necunoscute)

 

M-ati atins tare cu discutiile despre bebei. Eu mi-as dori tare mult inca unul, dar nu am absolut nici un ajutor, nici o ruda aici, nimeni in care sa am incredere. Cateodata mi se face o frica, daca patesc ceva, daca ar fi 2... In fine, nu stiu ce-mi rezerva viata, eu nu am fost niciodata tare la capitolul planificari, sunt mai fatalista si mai increzatoare in destin. Insa, copil unic fiind eu, tare mi-as fi dorit ca baiatul sa mai aiba macar un frate sau o sora.Mi-e frica sa pun in practica dorinta asta, asa cum mi-a fost frica (mai precis, nu am indraznit sa iau initiativa)si la primul copil, si totusi s-a intamplat, pentru ca viata/destinul/cel de Sus a facut in asa fel.

PS Sunt in "clubul 44"...varsta care, oricum ai intoarce-o, tot aia e. Sanatoasa sunt, slava Domnului, cu mici exceptii pe ici pe colo prin partile (ne)esentiale... o durere de sale, de calcai, fleacuri.

 

Asa ca, Strumfita, te sfatuiesc si eu, fa-l pe al doilea fara sa te gandesti prea mult la ce si cum va fi. Viata le aranjeaza pe toate, intr-un fel, daca e sa fie va fi.

 

Pentru ca sunt o prezenta mai discreta de felul meu, nu m-am suparat ca n-am fost si eu compatimita pentru "vara" asta, nici ca nu am fost bagata in seama printre "noutati". A-propos, in afara de zilele ploioase 100%, pe mine nu m-a deranjat vara asta, nu sunt fan canicula, combinata aici cu umiditate f. mare. Pana la sfarsitul lunii prognoza indica o medie de 24, ceea ce nu e rau deloc. Septembrie si partial octombrie sunt aici, de multe ori, luni blande de toamna, presarate, daca avem noroc, cu zile de "été indien". Pentru cine nu stie ce-i aia, reascultati:

 

 

Ella, ce noroc ati avut! Nu e de glumit cu vulcanii islandezi, sper sa nu blocheze si vreun trafic aerian de data asta. Si barbata-miu e nascut pe 13, iar mie 13 mi-a purtat mereu noroc.

 

Monica, m-a impresionat povestea cresterii fetelor tale, esti o femeie puternica. Cel putin cand ai zis cum te ridicai de la masa dupa 1-2 inghitituri...exact asa si eu, si doar la unul.

 

Ica, pai invit-o cat mai des pe mama la tine, desi cred ca, foarte tanara fiind, lucreaza, e activa, nu? Va doresc zile si nopti cat mai linistite si sa treaca burtica. Impotriva colicilor sunt multe remedii, dar eficienta e extrem de variabila. Poti incerca Kolik, o apa din ingrediente naturale, masaj anti-colici (gasesti pe net), pernuta cu samburi de cirese pe burtica.

 

Pregatiri placute celor ce se vor intalni si va tin pumnii sa aveti o vreme perfecta, sa va savurati berile la terasa.

 

Eu trag o fuga pana la Ikea sa imi cumpar lenjerii anti-copil despamperizat.

 

Zi/seara frumoasa de ambele parti ale Atlanticului.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...