Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Pregatiri de intalnire pe Ghetar


Recommended Posts

Didi, imi pare rau pentru prietena ta... Si prietena mea a patit acelasi lucru, cam in acelasi numar de saptamani. A fost greu, si nu aveam cuvinte sa-i fiu alaturi, mai ales eu cu doi copii, ma simteam ingrata sa-i arat vreo alta latura a lucrurilor. Prietenii fara copii o evitau tocmai pentru ca nu stiau ce sa-i spuna, eu doar i-am fost alaturi, in tacere, dar asta nu a facut decat sa ne apropie.

 

Si mie imi place ideea de an sabatic pe care il iau multi copii intre liceu si facultate. Cred ca e extrem de util sa-ti pui ordine in ganduri, in loc sa te arunci intr-o directie si sa ramai inlemnit in ea, apoi sa vina un job in care nu te simti implinit... Conditia e ca tanarul sa fie nitel matur si sa-si ia anul ala sa se gandeasca, sa se cunoasca, nu doar sa stea, ca Badea din bancul "Ce faci bade, shezi si cujeti? Nu, doar shed".

 

Shtrumpf, mai zic o data - superb! Cu focul in semineu o sa fie cel mai cosy-chic lounge ever! 

 

Karulinski, in ce limba citesti Operatiunea? Eu am gasit in traducere o gramada de greseli. Mi-a parut asa de rau, a stricat nitel firul povestii. Abia astept sa-mi spui ce parere ai, mai ales de final  [:)] - adica sa-mi spui daca l-ai "presimtit" cumva. (no spoilers)

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 595
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Tocmai am citit un articol in ziar, apropo de mașini. Volvo a prezentat prima masina(cica multe firme au produsul aproape gata, era concurenta cine scoate primul pe piața, Volvo a reușit!) care merge fara șofer. O suni, pe ea, pe masina :) si vine sa te ia de unde esti. O lași in fata casei si se duce singura in parcare sau in garaj.

 

O dilemă insa mai e, in caz de accident ce alege masina? Sa intre in autobuzul din fata sau sa calce pietonul de pe trotuar virand brusc la dreapta? :)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am auzit de masina asta...dar eu una prefer o masina pe care sa o conduc eu...la faza cu accidentul m-am gandit si eu...stiu ca are un sistem ce include camere video si franeaza brusc cand apare un obstacol...numai ca depinde de viteza cu care merge, ca daca merge prea repede, ii trebuie multi metri pana se opreste...

ce ti-e si cu tehnologia asta...cine stie, poate peste ani vor apare masini zburatoare  [:)]

 

am fost la cumparaturi, am luat pastrav curcubeu, l-am prajit si mancat cu mujdei...

 

Marcia s-a indragostit de elasticele alea...si-a facut din ele un ursulet, un iphone si alte dracii...munceste la una cate 2-3 ore...dar sunt faine...mi-a facut si mie un breloc pt cheia de la masina....la prietenele mele si ale ei bratari....sa vedem cat o tine...

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dadada, Rox, așa e cu Dobrogea! Și mai frumos e că Moscheea a fost construită din inițiativa lui Carol I, așa și apare în anumite documente, ca Moscheea Carol. O poveste similară este cea referitoare la biserica greacă din Constanța (biserica Metamorphosis de pe Mircea cel Bătrân). Eu știu că a fost construită cu acordul sultanului Mehmet Aziz, pe un teren donat de autoritățile turce către comunitatea greacă din acele vremuri.

 

N-am apucat să mai scriu, e nebunie mare de tot la mine la birou (de vreo două săptămâni am lucrat în fiecare zi, inclusiv sâmbetele și duminicile). La mulți ani frumoși celor care serbează luna aceasta niște ani împreună!

 

Voiam doar să mai zic că azi mi-am amintit de frăguțele de pe dealurile de la bunică-mea și de dulceața de frăguțe... 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Azi daca am inceput de dimineata cu munca, o continui acasa. Nu zic, si barbatul a fost harnic si pana am ajuns acasa vasele erau la spalat in masina, aranjat prin casa...eu am continuat cu hainele si cu mancarea. O sa ma duc sa iau castraveti mai tarziu sa pun in borcane si uite asa se duce sambata...

 

Trebuie si aspirat, sters praful, in curte buruienile-s mai mari ca florile, ca de o luna jumate nu s-a bagat nimeni in ele, dar si maine e o zi. 

 

Ma duc sa vad ce praji sa fac...cred ca iau un compot de visine de la polonezi si fac o praji simpla cu visine.

 

ah, apropo de reteta de cozonac a Andrei, eu am simplificat-o mult, fac aluatul in masina de paine. Pun acolo faina, ouale, laptele, zaharul si drojdia, dau drumul la masina si intr-o ora jumate curge pe afara :). Apoi il impart in doua, il intind si umplu cu ce vreau (de obicei jumate cu nuca si jumate cu scortisoara sau cacao), dau la cuptorul pus pe 50 de grade o jumate de ora sa mai creasca si apoi dau la 180 de grade pana se coace, vreo 30-40 min. Lucrez tare putin la el si de cand am masina de paine, imi iese mereu. Pana atunci, se umplea cosul de gunoi in loc de burtile noastre. :)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Michelle,

 

[flo2] ma bucur pt vestea buna,

 

Strumphitza,

 

superbe creatile tale,  [flo2] eu nu am rabdare si inspiratie [:)]

 

Aqai,

 

stau la marile lacuri [:)]  la erie deci ghinion iarna la greau si de marile lacuri si sezon [batcap]

port saboti astia

http://www.merrell.com/US/en-US/Product.mvc.aspx/32100W/78423/Womens/Encore-Nova-2?dimensions=0

si ii cumpar de la un outlet care il am aproape la sales [:)]  niciodata la pret intreg

nu ii cumpar pe cei imblaniti ca te sufoci de cald, tin foarte cald pot cu sosete subtiri

am noroc ca aici se curata drumurile de zapada si cararile de sant foarte curate

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...