Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Pregatiri de intalnire pe Ghetar


Recommended Posts

  • Răspunsuri 595
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Didi, fata cu parul rosu e cea mai buna prietena a Ianei. Asa prietenie eu n-am mai intalnit la 4-5 ani. Au o lume a lor, cu povestile lor, in care vorbesc fara oprire  [:-)))] . Nimic nu le deranjeaza, nu se plictisesc niciodata. Sunt in aceeasi grupa la gradi, locuim pe aceeasi strada si vrand-nevrand, ne-am imprietenit familiile, ca sa cultivam frumusete de prietenie. Tot vrand-nevrand, Chira si sora mai mare a fetitei cu par rosu au devenit si ele prietene bune. Am fost si la mare impreuna, iar in saptamanile cat am fost noi in tara a fost jale mare, plangea Iana de dorul lui "Rote Karotte" :)), plangea si roscata de dorul Ianei. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bella dona multmesc! Da, e un loc daca nu ideal dar aproape :) pentru a trai si mai ales pentru a creste copiii. Multi stockholmari prefera sa vina cand au copii incoace (ei vin des vara, majoritatea au stugi de vara (cabane) si vin si isi petrec aici concediile), pentru ca e foarte usor sa ii cresti comparat cu orasele mari. In primul rand distantele mici, copiii merg de pe la 7-8 ani singuri la scoala, cu bicicletele, fara probleme. Apoi criminalitatea e foarte mica, aproape neexistenta. Daca se intampla o spargere in vreun magazin (si numai vara s-au intamplat, asa cate unul in fiecare vara, sa fie si la noi suspans, oameni cu cagule urcand pe motorete dupa ce au amenintat vanzatoarea cu un cutit si au luat banii) in cateva ore-maxim zile sunt prinsi, pentru ca nu au cum pleca de pe insula :). Ori avion, ori vapor si uite asa nu prea indrazneste nimeni. Copiii se joaca liberi, o vad pe Silvia cum merge cand vrea, unde vrea singura, cu bicicleta, in primavara mergea singura cu o prietena la calarie, etc. Iar pentru noi e foarte lejer, totul e aproape in oraselul asta mic, care e capitala de tot ce vrei-insula, judet, regiune :). 

 

Marcia, wow...inca ii mai faci baie Marciei? Eu pe Silvia nu am mai vazut-o dezbracata de vreo doi ani :). Povestim de toate, orice...dar pana la vizionari de corpuri :)))).

 

Roxana eu cred ca sinagogile nu mai are cine sa le intretina...si cea din SM, unde era o comunitate mare de evrei, acum e in paragina...nu mai sunt evrei si nu mai are cine sa o intretina. Mare pacat...

 

Gata, pusei trei borcane mari de castraveti la murat, mai am cativa pe care ii voi face maine dupa reteta ta Roxana, acum nu mai am borcan :). Oare merge intr-o oala, ce zici? :) Miroase a toamna in casa mea...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

salut.acum am venit de la un gratar prelungit...si am baut cola,am dansat la bara(bara de la cortina vitei de vie)am dansat limbo folosind cablul de la un prelungitor si ne-a facut striptease un prieten de-al nostru....noua fetelor.

Am rupt slapii si am stat desculta in iarba uda ca baietii s-au provocat reciproc si si-au turnat apa in cap cu galeata apoi s-au udat cu un pistol de ala cu presiune pentru spalat masini.....am dansat din buric ..fiecare in legea lui.....

 

Acu` n-am somn ca am baut cola.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mihaela_s

Bella dona multmesc! Da, e un loc daca nu ideal dar aproape :) pentru a trai si mai ales pentru a creste copiii. Multi stockholmari prefera sa vina cand au copii incoace (ei vin des vara, majoritatea au stugi de vara (cabane) si vin si isi petrec aici concediile), pentru ca e foarte usor sa ii cresti comparat cu orasele mari. In primul rand distantele mici, copiii merg de pe la 7-8 ani singuri la scoala, cu bicicletele, fara probleme. Apoi criminalitatea e foarte mica, aproape neexistenta. Daca se intampla o spargere in vreun magazin (si numai vara s-au intamplat, asa cate unul in fiecare vara, sa fie si la noi suspans, oameni cu cagule urcand pe motorete dupa ce au amenintat vanzatoarea cu un cutit si au luat banii) in cateva ore-maxim zile sunt prinsi, pentru ca nu au cum pleca de pe insula :). Ori avion, ori vapor si uite asa nu prea indrazneste nimeni. Copiii se joaca liberi, o vad pe Silvia cum merge cand vrea, unde vrea singura, cu bicicleta, in primavara mergea singura cu o prietena la calarie, etc. Iar pentru noi e foarte lejer, totul e aproape in oraselul asta mic, care e capitala de tot ce vrei-insula, judet, regiune :). 

 

 pai am intuit eu bine ca e un loc minunat [:)] mai ales ca poti merge pe jos si e si safe , eu zic sa va bucurati in continuare si la cat mai multe bucuri va doresc [flo2]

 la mine unde locuiesc singurul lucru care numi place e faptul ca santem dependenti de masina, aici in cartier e frumos si foarte safe loc de joaca, parcuri dar...pt orce altceva distantele sant mari si fara masina esti fara maini si picioare

scoala aici e superba si tare as fi vrut sa fi existat si in tara asa ceva, mai e nemaipomenit au asa de multe sporturi si activitati, nu mai spun muzica ce vrei de la orchestra , formatie cor , teatru da au si sala de teatru si concerte is verde de invidie dar ma bucur copilul meu ar acces si profita din plin [:)]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...