Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Pregatiri de intalnire pe Ghetar


Recommended Posts

Mihaela,

 

piscina era a unui hotel. copii sunt aspirati si tinuti sub apa. de tevile de ventilare a apei.

 

uite inca un artikol, cu o feta de 13 ani ce a murit la piscina unui hotel din bulgaria.

http://www.welt.de/vermischtes/weltgeschehen/article13484622/Deutsches-Kind-ertrinkt-in-illegalem-Hotelpool.html

 

se spune in articol, ca dupa acest accident au fost controlate peste 240 de piscine si doar 61 aveau autorizatie de functionare.

 

In fine, io nu m-am gandit pana acu sa verific piscina si tevile, cand sar copii in ele.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 595
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Al meu a avut Kia si a fost ft multumit de ea...si lui i-a placut de Kia Sportage :-) si se gandeste sa isi ia una, ca in curand face 180mii km cu VW si trebuie sa isi comande una noua...

Eu am Ford Focus; are 10 ani (de 6 e la mine, dar era ca nou cand l-am luat-16mii km, tinut in garaj), dar arata mult mai tanar :-) lumea ma mai intreaba cand mi-am luat masina (are aproape 70mii km)...as vrea insa sa imi iau un hibrid...Hyundai parca au hibrizi...nu m-am hotarat, sa vedem la anul ce si cum...

In Islanda, tipul care ne-a lovit avea un jeep, o Toyota...am crezut ca ne-a facut praf fundul..de unde, era putin bagat inauntru portagajul si bara strambata...si a lui se facuse varza in fata, din radiator chiar a iesit aburi...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Aha, genul ala charter in care ai si cazare...dar e si mancare acolo daca vrei, cel putin la noi asa sunt biletele. Nu am mers niciodata asa, ca nu e genul nostru. 

 

Oricum, nu stiu daca asta are legatura cu mortile copiilor, dar nici eu nu m-am gandit sa verific piscinele...noi in general stam putin la piscine, pe oriunde mergem. In SUA la fiecare hotel la care am dormit au avut piscina si noi n-am facut baie in una macar! Nu am apucat. Iar cand mergem la mare, de obicei luam cate o casa, asa am facut in ultimii ani pana acum. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

asta cu pauschal-ul  ar trebui sa fie doar complementar.

io doar am ramas socata de riscul piscinelor.

 

Ella, noi am fost in resort in Turcia. am ales pt ca ne-a fost cel mai convenabil, cand vroiam noi, la inceput de iunie.. unei mai gasesti fierbinte atunci?!

 

dar turcii de la ei din resort sunt diferiti de turcii din centru orasului de la mine. cu toate ca noi mai mancam la resto turcesti/arabesti.

Dar te inteleg perfect. Tre sa traiesti in germania sa intelegi [:-)))] , stiu ca am socat lumea pe aici cu atitudinea mea. Mai stiu ca si Kari, apropo cand reveni din Italia?!, nu a aratat interes in a calatori la ei, acasa [:)] .

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...