Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Pregatiri de intalnire pe Ghetar


Recommended Posts

  • Răspunsuri 595
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

aqai, la multi ani , sanatate lui alex.

eu nu am vvazut pozele , te rog daca poti sa le mai pui o data!

si eu astept intilnirea...tic, tac,tic ,tac...

 

Roxana, nu am simtit nimic, dar spunea vecina cca are prieteni pe linga SF si povesteau ca I-a zguduit bine.

 

ieri am fost la orthodontist...am plecat f dezamagita. deisgur ca aparat dentar ii acopera asigurarea de la stat numai cind are toti dintii permanenti. dar ce mi-a fost si mai de groaza a fost cca trebuie sa poarte un headgear...14 ore pe zi timp de un an  poate mai bine...

chestie cu care nu suntem absolut de accord si nu o vom accepta. nu vreau sa chinui copilul un an in dureri si fara somn si nici macar rezultate garanatate nu sunt...cca maxilarul lui creste pana la 18-19 ani+. si deci la bani dau 3000 acum...mai dau vreo 5000 peste 2 ani si mai dau alte 3000+ pe la 19 ani...pai nu mai bine dau atunci 5000 sccapa si de ani de chinuri si ii pun braces invisibile si gata.

 

 

plus ca orthodentistul nu credea ca in Romania, am rude apropiate care si-au corectat la fel underbite-ul fara aceasta masca medieval. la ffel si vecina, sora ei in rusia avea underbite...la fel braces fara headgear.

la fel sotul la 50 de ani s-a modificat underbitul , maxilarul...barbia tot...fara operatie, fara headgear...doar cu "un fel de braces".

aici sunt cca oile...daca pune unul...ggata asa "trebuie".

sunt f dezamagita!!!!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...