Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Pregatiri de intalnire pe Ghetar


Recommended Posts

  • Răspunsuri 595
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Ella, cati ani are Marcia, cat este de atasata de voi. Cred ca asa va fi si maimutelul meu peste ani...si ani..si ani...bine, el e baiat, (sper ca) nu va plange dupa o zi in tabara.

 

Michelle, mi s-a parut o monstruozitate acel headgear, nici eu nu as pune copilului asa ceva. Cred ca e, intr-adevar, efectul de turma, dar si chestie comerciala, cineva are un contract cu dentistii. Sper sa gasiti o solutie mai simpla si mai putin costisitoare.

 

Referitor la copilasul lasat in masina...parintii au dat dovada de neglijenta criminala si, intr-o tara unde legea e lege, ar fi fost arestati.

 

Mihaela_s, cum au iesit muraturile? Dar culoarea cu henna? Cum faci retusurile la radacini cand esti vopsita cu henna?

 

Referitor la masini, eu iubesc japonezele. Kia era mai slab cotata in trecut, dar cu designuri atragatoare si o reclama agresiva cuceresc o parte buna din piata. ca si Hyundai, alti coreeni.

 

Petrecere frumoasa in continuare "intalnitilor" si revedere minunata Elydei cu londonezul ei.

PS Cine a facut pozele, sotul Elydei banui (ii multumim).

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

pai si daca ramane cu underbite what? adica asta e worst case scenario. nu cred ca e atat de pronuntat incat sa fie o chestiune de altceva decat estetica.

 

si pe ortho trimite-l la origini. de aia, ca asa vrea muschiul meu de parinte, nu portmoneul lui decide.

in cel mai rau caz, fara aparat dentar cum a fost sotul meu...la 45 de ani, dintii de jos I s-au tocit...asa ca a trebuit sa ii faca coronae dentare peste ei (lucrare facuta in Romania, ca aici nimeni nu vroia sa-I faca, fara operatie /taiere de maxxilar in ambele parti+aparat dentar vreo 2 ani).

cu coroanele dentare facute in Romania, astea au actionat ca "un fel de braces" inccat dupa 4 ani barbia s-a retras si dintii ii pica perfect.

 

desigur ca ma duc si la alte opinii...dar stiu ideologia lor de "dinti perfecti" indifferent de cost si durere...si idea de turma cum si fleur a remarcat-o.

 

asa ca mai bine ii pun braces de pe la 15 ani in sus (cum ziccea si mihaela- Suedia)...sau chiar mai tirziu daca tot creste/modifica maxilarul...chiar daca se corecteaza mai greu...in final sper ca ajung la acelasi rezultat cu mai putina durere...si ii pun din alea invisibile ca o proteza.

 

 cand I-am spus asta mi-a zis ca e un fel de "compromise"! ...mai ca nu I-am zis cateva initiale din alea cu bad words... dar Dumnezeeu sa ma ierte ca zau le-am gindit.

compromise/no compromise...daca e acelasi rezultat, nu asta conteaza?

 

pai ce il doare pe fiu-so...isi permite sa spuna orice?! normal el vrea banii si ceva de lucru vreo citiva ani buni de acum in colo...pe fiecare luna la consultatii.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Alinuko, tu o sa ramai emblema cu sacoul cu fliare [;)]

Elyda, Mianna, imi pare bine sa va vad!!

Michelle, lasa asa, poate fetele vor apoi sa stearga pozele, si nu au haz separat....

Mor cand vad paharele reci cu bere nefiltrataaa

si nu mmai bine le sterg de la subiectul de poze...decat sa rasfoiasca pagini?

 

nah...ca acum treb sa ma duc la pag 29 sa vad pozele lui karu...bine ca mi-a spus cineva pagina.

 

hmmm...zici ca nu mai e haz daca sunt separate de ghetzar?...da asta poate sa fie un motiv bun.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...