Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Pregatiri de intalnire pe Ghetar


Recommended Posts

Marcia a avut maxilarul de sus mai mic decat cel de jos si normal ar fi invers...asa ca a avut o sarma pe cerul gurii..i-a folosit, maxilarul e acum normal...numai ca ea are dintii de sus spre dreapta...asa ca unul din dintii din dreapta nu are loc sa iasa...asta de cativa ani...doctorita vrea sa-i puna la anul aparat dentar, ca sa ii mute dintii in pozitia normala...si asa sa ii faca loc si dintelui care nu iese...nu vrea sa o opereze ca sa traga dintele, a zis ca incearca cu aparatul...aici nu exista asigurare, asa ca platim noi totul..dar sumele astea pe scadem de la suma impozabila...ceea ce e bine...mergem la sf lui oct sa ii faca poze, radiografii etc..si dupa 8 saptamani ne prezinta dosarul, cu calcule, ce trebuie sa faca, cat costa, care vor fi rezultatele...dintii de jos sunt ok...si mai are 4 dinti de lapte...

In Columbia mai toti tinerii aveau aparate dentare, cred ca le plateste statul...erau unii la 25-30 de ani cu aparat..am ramas surprinsa...si aici ft multi copii au aparat...ai mei au fost cu Marcia la ortodont in Romania si le-a spus ce a spus si doctorita de aici..si cica dintii ei sunt asa de la suptul degetului...l-a supt pana la 4 ani...

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 595
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

neata neata

 

e marti si-s 3 ceasuri bune, da? [:)]

 

dupa cum spuneam... sarbatoritul scapat la tort :D

 

yaaaaay, ce dragut sarbatoritul!! dar si fratele, si mama, si tatal! [;)] muah!

 

Strumph, hehe, misto rau la conac! (io una as fi lasat creata cateva zile la ei, sa respiri, sa se distreze.... )

 

(eu sunt cam trista, a murit fata floraresei noastre (avem o relatie stransa, sunt niste persoane super)... nu avea nici 40 de ani si un baietel putin mai mare ca Eva :(. ele au magazinul lor, o afacere asa cum iti doresti si vezi in filme..... pur si simplu nu mi-am gasit vorbele când am aflat :()

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si eu votez pozele pe ghetar, fara subiect separat, scoase din context au mai putin farmec. Pana si cautarea lor, in paginile din urma, are haz (le mai prind, nu le mai prind, la ce pagina or fi pozele lui cutare si cutare).

 

si mie mi se pare cu atat mai interesant, cu cat sunt "mai greu accesibile" pozele

 

Adica ce e la indemana, nu mai are mister si farmec de ghetar [flo2]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Strumphiiiiiii

 

ce frumusete acolo la voi!!!!!!!!!!!!!!!!

La socri, zici!?

Castelul ala din zare e al lor??

Inchiriaza cumva!?

 

 

Cum facem ... ca la o viitoare intalnire sa ne vedem acolo? Promitem ca bem doar bere...si nu mancam seminte [fri]

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata,

Ne-am cam intins aseara...si nu stiu daca ati inteles ca la masa aia erau doua dozatoare de bere cu contor la care te serveai singur, cand iti era pofta.

Poate asta-i explicatia durerilor de cap [:)]

Sa stiti ca nu-s mari diferente intre cum scriu si cum se manifesta pinguinele, daca nu le cunosti si doar le auzi iti dai seama repede care/cine. Eu am avut trei "necunoscute" aseara, Yagmur, buflea si Andra, daca pe primele doua le-as fi ghicit, nici nu ai cum sa nu ghicesti umorul buflei si veselia Yagmurei, pe a treia sigur nu...gospodina aia de anduranta, cu casa plina mereu e de fapt o tipa de gasca pe care o vezi in discoteca mai degraba decat in bucatarie. Si nici Ursu nu prea-i urs... [:)]

In rest...alinuka care nu poate sta pe scaun linistita, papanasha care se ocupa cu muzica in restaurant, sa cante la masa noastra, mianna cu zambet misterios, mickyy timida si linistita, juri ca nu traieste ce ne povesteste noua aici, elyda mereu zambitoare si cu poantele ei la indemana, viviana plina de povesti de peste tot.

Si desigur, domnii elyda si celcesforaie, pe care-i stiam si tot asa sunt cum erau, al doilea mai slab zdravan, ca daca n-as sti cum a slabit, as fi invidios (tora a zis ca l-ar fluiera pe strada...). Si Ursu, care numai a urs nu arata.

Cat despre ce-a fost la gura noastra...nu va mai zic. N-a scapat nimeni "netocat" [:-)))]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bună dimineața, ghețar!

 

Frumoase poze de la întâlnire, pinguini frumoși și veseli! Strumf, cred că ai premiul I cu coroniță, te facem detectivul ghețarului.

 

La mulți ani lui Amazin'Alex! [s] [s] Am apucat și eu să vă văd, de obicei nu prind pozele și pot să spun că sunteți o familie frumoasă!

 

(Rox, pe fată o chema cumva Aura? Oricum ar fi, Dumnezeu să o odihnească!)

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

TREZIREA!

 

Are cineva idee, de ce ma doare capul???

Parerea mea este ca "te-a tras curentul".Parca spuneati ceva de faptul ca se simtea nu stiu ce aer care sufla pe la "cişmelele" alea de la care curge bere.:)):))

Daca nu e de la asta poate e de la bere ?:)):))

 

 

 

Vedeti daca eu "am baut"doar 2 pahare cu vin?:)):)):))

Pe mine nu ma doare capul.:)):)):))

 

Si pentru mine Andra a fost o surpriza:))(desi parca o mai zarisem printr-o poza...parca).

Cum sa te astepti cand stii ca o sa vina o doamna...o femeie...o duduie:)):)) care stie sa faca cozonaci, muraturi, multe alte ....chestii bune de mancat si are casa plina de copii majoritatea ruigbisti, sa apară o domnisoara slaba (asta m-a enervat cel mai tare):)):)) care rade mereu si arata de zici ca copiii de care povesteste nu exista in realitate si ca ea a vazut bucataria doar in poze.:)):))

Si cand am mai vazut si ca Ursu'nu e asa de urs...am scapat paharul cu vin din mana!:)):))

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

bine mah..ca nu va doare pe voi capul

ia sa va vad care cate "partz uri" a contorizat!?

Nu radeti.

Asa arata contorul ala de la dozatorul de bere.

Avea beculet aprins pe un buton denumit "partz"

 

si ca premiu pt stradania identificarii pingunicilor, aveti aici solutia problemei

acum, la indemana :)

 

post-22998-0-12578700-1409037324_thumb.jpg

 

Eu stiu doar, ca pe nota de plata...arata consum total 14 litri [alcool]

 

Elyda, clar..de la curentul ala de la fantana mi se trage durerea de cap. Noroc ca dupa sedinta de de dimineata de job...mi-a trecut :)

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neata !

eu sunt bine, merci, ceea ce va doresc si dumneavoastra !

Adica, nu tu durere de cap, de burta ( am mancat prea multt, prea ca la tara ...) nu tu somn ( am ajuns dupoa ora 1 noaptea acasa) .

Adevararul e ca mi-a placut si a trecut prea repede timpul, as mai fi stat.

 

Cu asa oameni , tot sa stai dom'le la povesti, bere si sorici ! Ne mai vedem si asta-seara ????

 

 

Alinuk, cred ca de la frig te doare capul, ia un paracetamol .

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...