Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Ghetar: discutii aprinse


Recommended Posts

Ziki, nu prea stiu daca henna face nuanta diferita in functie de cat o lasi, dar e posibil. Depinde mult si de nuanta parului original, caci daca e inchis la culoare probabil trebuie lasat mai mult. Cum ziceam, eu stau numai o ora jumate si iese exact cum imi place. N-am incercat nici mai mult nici mai putin deci nu stiu ce sa spun.

Coafeza mea m-a intrebat la un moment dat (aici e foarte scump sa te vopsesti la coafor, multe femei sunt carunte ca nu vor pur si simplu sa isi puna chimicale in par, altele se vopsesc acasa, eu nu m-am vopsit aici niciodata la coafor, e prea scump si nu merita) cu ce ma vopsesc. I-am spus ca cu henna adusa din India. Ea mi-a zis (eu sa stii ca nu stiam) ca daca vreau sa trec iar la vopsit clasic, sa las parul pana iese henna din el, altfel pot avea surprize. Ceva de fata verde cu parul padure :). Deocamdata mai am henna pentru vreo doi ani, planificam India cat de curand iiar ca prea a fost frumos si o sa imi mai cumpar. Nu mai vreau sa ma vopsesc clasic. 

 

Fleur, cred ca ti-am raspuns si tie cu ce am scris mai sus :). N-am stat niciodata mai mult de o ora jumate. :)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 621
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

eu am renuntat la henna, ar trebui sa ma vopsesc de 2 ori/luna, ceea ce e prea mult pt mine plus 2 ore sa stau cu henna pe cap, desi m-am vopsit cu henna la inceput cand nu aveam asa de mult par alb, si ma vopseam la luna sau o luna jumate, henne e buna ca ii da parului o stralucire aparte cee ce vopseaua nu o face si protejeaza parul, deci pt cine are timp si rabdare e excelenta [flo2]

 

eu acum is pe violet de gentiana pt par e simplu si repede il pun in balsamul de par si il folosesc la spalat cat se poate de rapid 10 minute [:)]  deci is fata cu parul violet ies din standare dar nicodata nu m-am incadrat in ele de ce as face-o acum [:-)))]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Aqai, sa-ti fie de maxim folos! Felicitari! Pozele sunt bestiale, si cele cu oameni (si ce oameni!), si cele cu natura (si ce natura!)

 

Glimmer si Katy, ce ma bucur ca ati aparut!  [flo2]  Glimmer cred ca a citit apelul meu timid din capitolul trecut, iar Katy a venit sa ma mai intrebe de Mery Poppins, ca se apropie octombrie :)) Oricum ar fi, mi-ati lipsit! 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...