Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Spune-mi ceva frumos, din dragoste:) - partea a II-a


ionella3003

Recommended Posts

[flo2] Astăzi este Vinerea Mare... Am fost la Prohodul Domnului împreună cu frățiorii tăi:). A fost extrem de frumos și înălțător!   Am cantat împreună prohodul și v-ati ocupat,  tu și frățiorul tău mai mare,  ca toată lumea din curtea bisericii să aibă lumânarea aprinsă [flo2]  Frățiorul tău mai mic a fost și el extrem de cuminte, am stat aproape 3 ore la slujbă:)

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
  • Răspunsuri 34
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Astăzi, în mașină, cugetai în timp ce mancai cu poftă o gogoașă tavalita generos prin zahar pudră:

 

-Dacă aveam gura în vârful capului ziceam ca ninge [:-)))]

 

M-ai lăsat cu gura căscată pentru câteva clipe, nu mă așteptam la o asemenea afirmație [:)]

 

Edit: ai 3 ani și 8 luni [flo2]

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Azi îl așteptam pe tati să vină să te ducă la grădiniță și priveam mașinile care intrau pe strada noastră încercând să ne dăm seama care e a lui tati:

-Ce zici, Alexandra,  mașina care se vede o fi a lui tata? 

-Nu e mașina lui tati că eu am ochii mai verzi și văd mai bine:) Asta nu e așa lungă și nici volumul nu e bun!  [fal]

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

[flo2] ce scumpica e! Abia astept postarile..... :)
Mulțumim frumos [flo2] Să le citești și pe ale lui frate-su dacă vrei că are și el niște perle memorabile [:)] http://comunitate.desprecopii.com/forums/topic/33130-spune-mi-ceva-frumos-din-dragoste/page-17?do=findComment&comment=8230450 Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 5 months later...

Revenim... Perlele curg într-o veselie... [:)] .Îmi pare rău că nu reușesc să le scriu pe toate... 

Alaltaseara: 

-Alexandra, oare de ce te iubesc eu atât de mult? 

-Pentru ca sunt  "comoara" ta și pentru că Sfinții m-au trimis la tine. (I-am povestit ca am rămas însărcinată cu ea după mai multe rugaciuni către Sfinții Ioachim și Ana) 

-Și cum te-au trimis Sfinții la mine? 

-Păi ti-au dat o sămânță și un pahar de apa ca să o înghiți și eu am crescut în burtica ta...  [il]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...