Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Ghetarul merge mai departe!


Recommended Posts

eu mancam cam asa cum spune buflea...toate alimentele separate.  [:-)))]

isi rotea barbate-meu ochii cand ma vedea si nu-I venea sa creada...ca e adevarat.

 

eu nu puteam ssa mestec de ex.  orez cu carne in gura...le mincam pe rind alternind. mi-a luat citiva ani sa ma schimb. si acum din cind in cind ma pomenescc ca maninc asa.

culmea a fost ca nu-mi daddeam seama ca fac asta...era o obisnuinta, ceva normal pt mine.

 

pt mine pizza si hamburgers nu sunt junk, le fac in casa. junk pizza e cheese pizza....cea care mai are si o ciuperca, un ardei ceva...o ridic in rang.

 

muraturi nu cred cca l-as putea face pe  William sa manince...decit cu amenintari. abia, abia amincat ccite o fishiutza de ardei copt...2-3 feliute de castravete acru...

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 636
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Cred ca mai obtuzi si mai inflexibili devin aia care si la tinerete au fost obtuzi si inflexibili.

 

Eu odata cu batranetile am devenit mai maleabila punand mai mult accent pe ce conteaza de fapt.

Baba aia intzepenita n-are probabil lucruri in viata ei care sa conteze mai mult decat alea 40 de ore. Ale altora.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

ieri i-am confiscate lui william TOATE sosetele...a ramas ddoar cu cele din picioare. m-am saturat sa gasesc sosete murdare peste cele  curate si bassketul de rufe e la 1 m distanta.

de cite ori fac laundry treb sa-i miros lui sosetele...sa le pot separa. i-am tot zis...tot zis...nu s-a invatat minte.

o saptamana are de stat in aceasta pereche... o sa le spele...puna la uscat si tot asa.

se tot roaga de tica-su sa-i dea sosetele lui negre ...sa aiba sosete lungi pana la genunchi pt basketball game miine.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am citit și eu povestea cu adolescentul și antigelul, trist tare :(... Ralu, sper să ne spui că a trecut de faza critică.

 

Legat de pontaj, am pățit la una dintre firme o chestie cu pontajul. Lucram pe post de consultant și majoritatea timpului eram detașată la clienți. Și ni se instalează la intrarea în firmă niște cititoare de cartele de pontaj și primim toți câte un card din ăla. Workaholică cum eram [:D], mă duceam dimineața la client și după-amiaza și la birou, să mai lucrez. Și  dădeam cu cartela să vază onor conducerea la ce oră vin și la ce oră plec (veneam pe la 5 după-amiaza și plecam pe la 10 seara - na, tânără și fără minte, asta e tot ce pot să spun în apărarea mea [:D]). Buuun. După o lună - două, mă trezesc cu un mail trimis de șeful cel mare către toată firma cu textul: ”Am atașat un fișier cu orele de întârziere pe fiecare persoană în parte, vă rog să țineți cont că monitorizăm, că vom penaliza...” bla-bla-bla, știți voi. Deschid fișierul atașat și cine stătea la loc de cinste în lista aia (eram chiar prima [:D])? Bineînțeles că subsemnata, că doar de la ora 9 când începea programul până la 5 sau 6 când ajungeam eu erau 8-9 ore de întârziere. Pe zi!!! N-a avut nimeni curiozitatea să se uite pe datele alea, să verifice, să mă întrebe... Drept urmare i-am trimis un mail ff supărat șefului cel mare și șefului meu și mi-am dat demisia!! Bine, faza asta a fost picătura care a umplut paharul, dar tot am rămas cu un gust amar. Eu mergeam la birou la ora 6 să muncesc și când colo apăream prima pe lista întârziaților... Mă rog, după aceea n-am mai avut cartele de pontaj pe unde am muncit.

 

Michelle - săracul Will, l-ai lăsat într-o pereche de șosete  [:)] .

 

Legat de șosete, al meu nu știu cum face de le desperechează fratele meu, de zici că atunci când le bagă în mașina de spălat le aruncă într-o gaură neagră și scapă de acolo doar o parte din ele. Care parte, evident, nu se potrivește cu partea rămasă în teancul de șosete curate (și da, desperecheate și ele). La voi cum e? Că eu personal am desperecheat o singură dată o pereche de șosete, rătăcisem una dintre ele sub un fotoliu, dar le-am reunit repede.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La mine jumate de sosete sunt n gaura neagra a damielei, cealalta jumate care pe unde. In biblioteca, in lego, in baie, pe sub pat, pe birou...

 

am zs ca-i fac poze sa le arat prietenei cand o fi mare.

 

groaznic, groaznic s-a suparat pe mine. Si sosetele au ramas, linistite, la locul lor, intre carti, pe birou, pe sub pat...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Aaaa, voiam să zic că astăzi în autobuz am văzut o doamnă care semăna cu Mickyyy (păr lung, negru, prins în coadă), care avea trei fete și era însărcinată. Iar pe una dintre fete o chema Daria. Oare era Mickyyy? M-am uitat lung la ea, cred că fi zis doamna respectivă că-s un pic cam dusă [:D]. Hm, care sunt șansele să fie o coincidență? Mickyyy, dacă ne citești și ai fost cu autobuzul astăzi pe la 12 și se uita o doamnă blondă luung la tine, să știi că nu aveai mâncare în păr și nici nu te îmbrăcasei cu hainele pe dos  [:)] .

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...