Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Recommended Posts

Ce tare e cu floarea soarelui!!!

 

Helbi, n-am zis deloc ca-s mai putine ore in de decat in ca, fiindca sincer habar nu am. Eu am povestit prin perspectiva mea si drept e ca n-am zis f specific, dar am in minte programul nostru din ro (1-4) vs programul copiiilor mei. 

 

Sincer iti spun ca si mie mi s-a parut neobisnuit ca nu se mananca aici dupa scoala, dar are si sens, adica pana se aduna familia toata de pe coclauri e ora de cina si de aceea probabil e big deal.

 

de ce a aruncat mancarea nu pt sa iti spun prin perspectiva culturala, am mai spus:). Sa zic ca daca aici se arunca multa mancare poate e din cauza ca se cumpara prea multa, chiar nu stiu. 

 

Tu o stii mai bine pe fata asta ca e in casa ta si o vezi si prin vorbele tale vad o urma de indolenta in ceea ce face, dar nu stiu ce sa zic de motive. 

 

Oricum o fi, mult a fost, cat a mai ramas? Nu am retinut cat mai sta la voi

 

ps: am citit f bine ca ea a ales mancarea, dar am specimen acasa, el elege, el nu mananca:) 

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 811
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

 

 

Dna Dezlănțuita, read my lips ...merita cu varf si indesat !!! E drept ca gauresti, o faci o data si gata ...pui in fiecare camera cate unul ...sa nu faci greseala sa pui pe hol, ca mai mult curent consumi si nici racoare nu se face bine. Maica-mea are unele care nici zgomot nu fac ...se inchid singure pe baza de termostat ...boierie.

 

tu vorbesti de alea fixe sau mobile?

 

daca tot dai gaura sa scoti furtunul de evacuare afara (la cele mobile), mai bine pui ac fix, ca e mai eficient-asa mi se pare mie. 

 

Noi avem in sufra si dormitor si e f bine. Chiar as vrea sa punem si in bucatarie si incerc sa o conving si pe mama sa isi ia. 

 

Kari, parca tu intrebasesi de cele mobile- la Germanica nu 'se' merita ac fix daca aveti 9 zile de calduri pe an, dar in Ro a cam devenit obligatoriu...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

tu vorbesti de alea fixe sau mobile? daca tot dai gaura sa scoti furtunul de evacuare afara (la cele mobile), mai bine pui ac fix, ca e mai eficient-asa mi se pare mie. Noi avem in sufra si dormitor si e f bine. Chiar as vrea sa punem si in bucatarie si incerc sa o conving si pe mama sa isi ia. Kari, parca tu intrebasesi de cele mobile- la Germanica nu 'se' merita ac fix daca aveti 9 zile de calduri pe an, dar in Ro a cam devenit obligatoriu...

 

De fixe spuneam ...mobilele fac zgomot

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...