Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Recommended Posts

  • Răspunsuri 811
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Nu se cheama burlan??? Fix asa era si cel care l-am vazut eu sapt trecuta la cineva in casa. Era racoare si bine in casa, dar zgomot. Pe zi, merge, dar noaptea eu n-as putea dormi nici cu dopuri in urechi, cu el deschis. Kari, iti dau solutia adoptata de Bianca de 2 nopti: doarme in balcon:-) si e singura din casa care doarme bine:-) Dar pe ea nu o deranjeaza zgomotul si nici lumina:-).

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nu-mi place sa arunc mancarea, dar nici nu ma gandesc ca eu arunc si altii mor de foame. Ca saracii nu de aia mor...le-as da bucuros ce-mi prisoseste si poate si mai mult, dar nu am cui.

La AI am vazut toate neamurile pamantului cum isi pun cu motz in farfurie. Si eu mi-am pus cand am cunoscut sistemul asta. Si umflam burta cu foarte mare constinciozitate. Poate ca asa as face si acum...dar de o vreme evit sa imi petrec vacanta in sistemul asta. Sunt pofticios, la fel si Tora, mai bine evit.

In Romania se arunca anual cam 100 kg mancare, media europeana fiind de 180 kg pe an. Tot 180 arunca si americanul.

Asta inseamna, adunat, intre 30 si 50% din productaia globala de alimente.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu daca pe aerul lui fiu-=meu am dat £400, pe unul de ala clasic as da citeva mii de lire. Asta doar pentru citeva zile de canicula adevarata. In Germania nu stiu cum o fi.

 

Letitia, ce aer costa cateva mii de lire?

Si eu tot tulumba zic [:)]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu daca pe aerul lui fiu-=meu am dat £400, pe unul de ala clasic as da citeva mii de lire. Asta doar pentru citeva zile de canicula adevarata. In Germania nu stiu cum o fi.

 

valeu, dar de ce-or fi asa de scumpe la voi ?

aici, daca n-ai pretentii prea mari, iti poti cumpara AC cu echivalentul a 300 euro (nu stiu cat ar fi asta in lire sterline). e suficient pentru un apartament cu 2-3 camere.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

valeu, dar de ce-or fi asa de scumpe la voi ?

aici, daca n-ai pretentii prea mari, iti poti cumpara AC cu echivalentul a 300 euro (nu stiu cat ar fi asta in lire sterline). e suficient pentru un apartament cu 2-3 camere.

nu pricep nici eu. Instalarea, ce o fi asa complicat? A sunat barbatu acu vreo 2 ani la o companie de aer si a zis ca pune numai la firme si ma taxeaza la pret de firma daca totusi insist sa vina sa imi puna. Cereau £2000.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...