Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Recommended Posts

Buna dimineatza,

 

radeti voi radeti de linsul farfuriei precum copiii:) (m-am distrat ca exact asta era analogia din mintea mea si v-ati prins)

 

dar sa stii rox ca e vai de boata soparla, caci m-am uitat un pic la el, soparlul adica, si arata cam obez, catatonic, blazat si in general rupt de lume. Nu, nu e mort, asa leneveste el la luna, la becul visiniu adica.

post-113720-0-57228200-1436351986_thumb.jpg

 

ela, nu trebuie mutate hainele, doar ajunge sa pui firtunul de la aspirator in punga si sa-i dai drumul legi apoi rapid.

 

rufus, hainele daca le pui cat mai bine impaturate si compact reduci sifonarea, dar tot exista, mai ales pe laturile de impaturire.

 

ma duc sa vad daca e gata cafeaua.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 811
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Subscriu la parerea pozitiva  despre sacii vidati.:)

Sunt extraordinar de nemaipomeniti:),m-au salvat de plata bagajelor suplimentare cand pleaca Londonezul de acasa.

 

Daca impachetezi hainele  cu grija nu se sifoneaza prea rau si in general eu am bagat in saci pulovere,blugi...haine care nu se sifoneaza usor.

Ca sa ii videz folosesc aspiratorul.

 

Eu am luat de  la Jysk  si nu sunt scumpi.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si americanca mea tot cu pungi vidate umbla. Am folosit si eu, hainele se sifoneaza, deci,,daca pleci in concediu musai sa iei si foer de calcat. Dar ai avantajul ca poti baga multe haine.

 

Multumesc de intrebare, Bianca inca nu se simte bine.Aseara a mancat ceva, prima data dupa 48 ore' apoi iar spunea ca nu se simte ok, dar nu a mai vomat. Azi sunt plecati la Koblenz si pana la ora 11 cand ne-am sms-uit nu mancase nimic si se simtea asa si asa. I-am spus sa bea, asta e f important si daca poate, sa manance un brezel. Dar nu e cazul de spital. Maine sunt in alta excursie cu americanii.

 

AZi dimineata, daca a vazut ca n-am mai pregatit nimic (in ultimele 2 zile si-a lasat micul dejun pe masa, asa ca azi n-am mai pregatit nimic), s-a dus singura la frigider si si-a luat de mancare Deci, suntem pe drmul cel bun, eu nu–mi mai bat capul, ea se simte ca "acasa". Iin camera troneaza pe jos hainele asa cum si le-a scos de pe ea...si asa vor ramine pina vine acasa diseara

 

 

Aseara am dat-o gata cu Tiramisu, i-a placut muuuult! 

 

 

ioana, deci pe 15 e marea intalneala cu Julia? Sa ai o nastere usoara, recuperare rapida si un bb mancacios si sanatos!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

helbi, ma bucur ca bianca e mai bine. cine stie ce stomach bug a luat. si bine ca ai ajuns si la o "intelegere" cu musafira. 

 

tusea mea insista sa nu treaca deloc, ba a revenit mai puternic. sambata ma duc la xray, m-am saturat sa tot fac precum o toba sparta. 

 

am incercat dimineatza sa aleg, doamne, parca mi-a dat cineva foc la plamani. asa ceva... tz tz

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nastere usoara Ioana!

Aqai, ai incercat ceva leacuri naturiste intre timp? De exemplu sirop din muguri de brad?

Am tusit si eu acum o luna dar a trecut ori de la puf-puf ori de la pastile de gat cu eucalipt, sau de la Faringosept. Important e ca a trecut.

Helbi, pe aici se recomanda suc de mar sau apa minerala.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

oh, dar am vizitat pe dna family doc de doua ori. o data l ainceputul lui iunie cand mi-a dat antibiotice fiindca nu aveam voce, dar iadul s-a dezlanuit dupa ce am treminat antibioticele, foarte interesant) si a doua oara acu' doua saptamani cand mi-a dat 2 puffers.

 

si pana am ajuns la farmacie sa le iau mi s-a potolit tusea cu picaturi de oregano oil (care erau f comode ca le aveam in casa). si pe cand sa zic ca am scapat, de canada day am inghetat de frig si de atunci tuseasc iara intr-o veselie.

 

si reteta de puffers am pierdut-o  [fri] mi-e rusine sa ma duc iara la ea, ca am fost saptamana trecuta sa-i spun ca am piredut trimiterea la raze si nu mi-am dat seama ca am pierdut si retea de puffers. 

 

asa ca ma tratez naturist acasa cu aerosoli cu prospan si ceai si oregano oil. 

 

cred ca mi-o merit :)

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...