Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Recommended Posts

 

BUFLEA :

Dna Bond, si pe dentistul meu, vietnamez, tot Bula il cheama (aka Bui) http://1.1.1.1/bmi/comunitate.desprecopii.com/forums/public/style_emoticons/default/icon_smile.gif …si cum pe al meu il cheama Bula de 2 ani, de cand ma duc la el, te-as pune sa imi ceri scuze ca ma copiezi …http://1.1.1.1/bmi/comunitate.desprecopii.com/forums/public/style_emoticons/default/icon_smile_big.gif

 

Intrebari :

- Chiar asa, gandim la fel, mai ales despre altzii ??? http://1.1.1.1/bmi/comunitate.desprecopii.com/forums/public/style_emoticons/default/icon_smile_big.gif ...oare ar trebui sa ne bucure sau sa ne sperie chesita asta ??

- Oare “Bui” este un fel de “Popescu” vietnamez, de pe toti ii cheama asa ?

 

         ☆☆☆☆☆☆☆☆☆☆☆

 

 

Doamna draga,Bui il cheama si pe vietnamezul meu.:)):))si  este un prenume. Cum este Ion la noi.Numai ca eu desi e un nume scurt ,nu il tin minte.Si i-am zis Bulă. Nu e la misto,nu e ca sa rad de el. Pur si simplu m-a intrebat barbatul cum il cheama pe vietnamez si nu imi aduceam aminte ca e ceva cu B...si Bulă a fost primul nume care mi-a venit in minte.

                  

In rest...mie imi place mai mult sa ma bucur decat sa ma sperii. :)):):))

 

 

Ah, zau, Bui este prenume ? Pai asa o fi si la vietnamezul meu, tot prenume ..Dumnezeu stie !!! ...

 

Dar cum il cheama dupa nume pe al tau ? Ar fi culmea sa ii cheme la fel. Pe al meu il cheama "Toan" ...cum mai Toan sa fie numele de familie ? Parca suna mai bine Dnul Bui , decat Dnul Toan ...si si mai bine Dnul Bula [flo2]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 811
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Bella, eu sper din suflet sa nu se globalizeze chestia aia cu mancarea in pastile/batoane. Pentru o gurmanda ca mine ar fi sfarsitul vietii plus iadul :)

 

Aqai, auch, eu as merge la doctor inapoi, asta e, retetele se pierd... nu cred ca mai e cazul sa stai doar cu frectii din alea dupa o luna intreaga. Parerea mea, of course....

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ah, zau, Bui este prenume ? Pai asa o fi si la vietnamezul meu, tot prenume ..Dumnezeu stie !!! ...

 

Dar cum il cheama dupa nume pe al tau ? Ar fi culmea sa ii cheme la fel. Pe al meu il cheama "Toan" ...cum mai Toan sa fie numele de familie ? Parca suna mai bine Dnul Bui , decat Dnul Toan ...si si mai bine Dnul Bula [flo2]

 

Pe vietnamezul meu:)) il cheama Hoang.Asta ar fi numele de familie.

Stiu ca Bui este prenume pentru ca i-a spus el Londonezului.

 

Deci sunt domnii Hoang si Toan.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buflea, nu. de data asta am fost la alt lac, mai exact sunt 2 unul langa altul, cel mai mic e locul unde teoretic se face nudism, practic insa fac doar cativa, la celalalt sunt oamenii imbracati :))) la cel la care am fost cu seful nu am mai mers ca mie mi se pare putin spooky, e apa mai alba din cauza ceramicii sau whatever, nu vezi nimic in apa, ala nu e de mine. sici e apa limpede, plin de pesti.

 

 

 

 

Aqai, da, am fost si suntem extrem de lenesi acum vara.... am vorbit cu partenera mea de sparring, ea a luptat de cateva ori, a fost si in Thailand o luna sa se antreneze, a zis ca de cand am plecat eu in concedu, la sf. lui mai, a mers la antrenamente doar rar, de 2 ori pe saptamana poate...s-a ingrasat in 2 sapt sau 3 in total 5 kg.

Nimeni nu are chef de sport acum......

 

 

Buflea, aici se mai si racoreste in mod normal e ploaie din aia calda, dar daca e noaptea pai te astepti sa fie mai rece...am avut langa pat un Spray cu apa termala si ne-am racorit asa.

 

 

 

Kari, dar ce e fiica ta, profiler? :))))))))  cand incepe cu chestii din astea e clar ca nu ii place de el.

Stiu ca eu gaseam tot felul d emotive ca sa nu ma intalnesc cu diversi : ca nu imi place cum soarbe din pai, ca i-au ramas pufuleti pe dinti, ca nu imi place mersul, ca nu imi place cum i se vede gingia cand rade samd.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

Mie mi s-au spart niste vene pe picior … este o chestie ereditara, toata familia mamei mele, ea inclusiv, sufera de varice … eu nu am din alea buboase, nici mama nu are, dar nu stiu, se sparg venele astea, arata ca niste vanatai …daca apas insa pe picior, ma doare, exact ca la vanatai … Rox, sau care mai stiti … ar trebui sa dau cu ceva ? Am Voltaren acasa, o fi bun ?

 

P.S. Aqai, Soro …felicitari pentru tuse !!! [:D][:D][:D]

 

 

tu vrei sa-mi calc peste simtaminte si sa-ti urez felicitari pt varice, bag seama :PPPP

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

ma si gandesc mai xio ca vad ca e trend :) ne muncim toata iarna la sala si la facut muschiul frumos si vara dam in destrabalare si ingrasare cand ar trebui sa iesim la plaja. ceva e gresit aici :)

 

bella, eu am o teorie si mai buna cu mancarea, si o sa-i placa si lui rox: food should be free!!! de la alex l meu cetire. ar trebui sa pot sa intru in orice local libanez egiptean indian thai sau orice altceva si sa mananc free. ce ziceti voi de initiativa mea?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

bella, eu am o teorie si mai buna cu mancarea, si o sa-i placa si lui rox: food should be free!!! de la alex l meu cetire. ar trebui sa pot sa intru in orice local libanez egiptean indian thai sau orice altceva si sa mananc free. ce ziceti voi de initiativa mea?

 

Free of charge or Free of calories ?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Free of charge or Free of calories ?

 

 

Free of charge. am o banuiala ca daca mancarea ar fi free am si manca mai putin, ca nu am simti nevoia de value for the money :)

 

plus in timpul dedicat gatitului am putea merge cu totii la sala :) (zambaretz cu dat din gene)

 

sa tinem pasul cu ceea ce dl aqai numeste the god generation, cu god in acceptiunea de zeu, da? dezvolt pt cei interesati exclusiv.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...