Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Recommended Posts

Am citit cam tot, am luat aminte la sfaturi, ma bucur pentru Geko, pentru domisoara Aqai et comp., am ras de aventurile greierasului, ale Elydei de pe tarmurile Tamisei, imi pare rau ca lui Buflea ii sangereaza gambele, abia astept vesti despre sora Patriciei, imi place de Luiza, in timp ce scriu am uitat ce trebuia sa mai retin.

 

Parca Mianna cu Baia Mare si Xio cu 2 lacuri.

===

 

In fine. Trairile mele personale imi dau de furca. Nu ma pot opri din ganduri.

Tendinta mea subiectiva de a proteja copilul de orice imi da de furca, logica si bunul simt imi spun sa fiu doar observator (ceea ce si sunt).

Cred ca e si din cauza ca trec prinntr-o perioada de stress cu cauze necunoscute.

Sunt tensionata si nu stiu de ce.

 

din pacate cand sunt asa urmeaza sa se intample ceva nasol sau sa primesc vreo veste proasta.

 


 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 811
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Domnisoara aqai era cat p ce sa transmita un gand de bine instinctelor de gandaci degraba-ucigatoriului, dar aman pt cand nu-ti mai dau de furca evenimente cu suspinatori.

 

Pana atunci zic doar ca te inteleg, si eu ma tegases uneori in aceeasi situatie, dar cu probleme de varste mici

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

viviana, poate esti doar obosita, poate ai nevoie de un concediu si mai multa relaxare. ai incredere ca lucrurile vor fi bine.  [il]

 

 

sa va citez din vorbele barbatului. cand luiza sa imprietenit cu S, ne-a spus ca ii place un baiat si vrea sa fie prietena cu el. eu am ramas asa  [fal]  [fal]

i-am spus barbatului, si el foarte relaxat mi-a spus:  'ai fi vrut sa auzi ca-i place o femeie? sau ca ia droguri? sau ca e gravida? e normal sa-i placa un barbat, chiar daca noi consideram ca nu e timpul. e timpul ei, acuma, chiar daca noi credem altceva si nu ne place, vrem sa fie tot luiza aia mica cu bucle. insa luiza cea mica  a crescut. e domnisoara, s-a schimbat, isi muta atentia spre alte lucruri....'

 

 

desigur ca stiam si stiu si eu, si stiti si voi lucrurile astea. dar le vedem atat de departe, si nu ne imaginam ca vin la noi in casa intr-o zi. e foarte normal, perfect de normal ce se intampla cu copii nostri. sa-si manifeste neumltumirile, sa spuna in fata ce nu le convine, sa incerce noi experiente (chiar daca noua nu ne plac deloc deloc) sa aiba dorinte total opuse si diferite de ale noastre. candva am fost si noi acolo unde sunt ei, si ai nostri parinti au reusit cumva sa ne dirijeze sa ajungem unde suntem astazi fiecare. 

si trebuie, e chiar indicat sa invete pe pielea lor anumite lucruri. caci degeaba ne batem gura si venim cu exemple, cea mai frumoasa invatatura  e cand simti pe pilea ta. egal ca te doare de mori sau te face sa zbori spre stele.  [il]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

iara sunt nevorbita astazi. a sunat mama, si-au lat bilete inapoi spre casa. pe 25. tata e cam dezamagit, spera sa-si petreaca vara facand prostii cu fratesu.

mama  a facut colonoscopie si i-au gasit doi polipi pe intestin.  medicul de acolo ia spus ca nu sunt periculosi, dar sa mearga din nou la control peste 4-5 luni. si ia recomandat sa o opereze de hemoroizii aia interiori.  [fri]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Rall, danke, le-am si comandat …ca sa imi ramana in account, sa nu te mai intreb.

 

Oh ! Aqai, meseriase cursurile de writing …ce mi-as mai lua si eu daca ar fi gratis. Alea sunt cursuri de te invatza sa scrii “corporate” si totodata sa te exprimi elevat, desi nu spui mare lucru sau si mai interesant, ii spui unuia ca e tampit.
Habar nu ai ce impact are asupra auditoriului o exprimare elevata … foarte buna idee Soro, chiar foarte buna.

 

Cu Creative Writing sunt insa confuza … eu am crezut ca cele doua cursuri sunt oarecum la fel si merg mana in mana …nu sunt ?

 

Cat despre MBA, eu as alege business, cu asta nu mori de foame …cu social innovation, valeu, WTF is this ?

 

Kari, mie mi se pare ca fata ta gandeste foarte matur pentru 16-17 ani …sa observe ea chestii ca depresia, dominatia tatalui, iubitul controling … mi se par niste amanunte la care se uita o persoana coapta, care isi pune probleme serioase de commitment …eu la 16 ani nici vorba sa ma gandesc la asa ceva … ma duceam fix dupa atractie. E drept ca nici la mare commitment nu prea imi statea capul … am avut impresia ca toti adolescentii sunt asa flower-power, relatiile dureaza “luni”, motivele de despartire sunt puerile, vorba lui XIO – ai pufuletzi in dintzi, adio si ne mai vedem la vara …

 

Voi de ce va duceti la iarba verde joia ? Lucrati in weekend si aveti liber in timpul saptamanii sau sunteti in concediu ??

 

Viv, iti doresc sa te linistesti … si mai ales intuitia sa te insele, sa nu primesti nici o veste proasta despre nimic si despre nimeni …sa fie o toana proasta de la vreme, de la faptul ca cu CCS acasa se schimba ritmul cu care esti obisnuita, sa fie de la menopauza, nu conteaza, doar rele sa nu prevesteasca.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bella, o sa reia jurnalul mai pe la adolescenta.

 

si eu pastrez desenele/ picturile Patriciei. Uneori din picturile copiilor fac lampioane (spre ex ptr Sarbatoarea Lampioanelor) sau impacheteaza cadourile pe care le fac copiii ptr Ziua mamei etc.

cand ? [:)] ca deja e adolescenta [smulgpar]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bella, eu sper din suflet sa nu se globalizeze chestia aia cu mancarea in pastile/batoane. Pentru o gurmanda ca mine ar fi sfarsitul vietii plus iadul :)

 

Aqai, auch, eu as merge la doctor inapoi, asta e, retetele se pierd... nu cred ca mai e cazul sa stai doar cu frectii din alea dupa o luna intreaga. Parerea mea, of course....

eu zic ca e loc pt toti [flo2]  pt noi batoane si ce chesti o mai fi, pt voi mancare obisnuita sau ce va place mai ales cui place sa gateasca [:)] de ce nu..

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buflea, copii nostri au acees la lucruri pe care noi nici nu le visam cand eram ca ei. cu un singur clik pe telefon afla tot ce vor sa stie, si ce nu vor. 

ea vedea cum e la ei in casa, caci a fost adesea acolo. vedea cum e la alti prieteni. si compara cu ce are ea acasa. il vedea pe tatal lui S cum se comporta cu sotia lui, compara cu parintii ei. 

despre depresii si alte aspecte a invatat la scoala. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

eu zic ca e loc pt toti [flo2]  pt noi batoane si ce chesti o mai fi, pt voi mancare obisnuita sau ce va place mai ales cui place sa gateasca [:)] de ce nu..

 

 

da, si eu zic la fel. desi eu nu sunt fan gatit. si nici ptr pastile nu sunt in totalitate, ptr ca imi plac anumite gusturi.....  [:)]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...