Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Recommended Posts

fata mea are un foarte dezvoltat simt al observatiei, studiaza oamenii cu care intra in contact si isi da seama repede de anumite aspecte. de-a lungul relatiei s-a intamplat de cateva ori ca S sa-i spuna ce sa faca, sa-i comande intr-un fel. iar ea s-a revoltat imediat 'mie nu-mi comanda nimeni ce sa fac, nici macar parintii mei, de ce crezi ca poti tu sa-mi comanzi mie?'  [:-)))]

Kari [flo2]

ai o adolescenta super, admir spiritul ei de observatie, as vrea si domnisoara mea sa fie asa [:)]  si cred ca e pe aproape, si ei ii place sa analizeze dar mai are de invatat [flo2] o sa-i ajute mult in viata, inca odata felicitari, dar eu am mai scris ce mult admir adolescenti tai [:)]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 811
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

buflea, creative writing e mai mult daca vrei sa scrii mai serios asa, in general, nu doar business.

 

uite ce zice de social innovation:

 

The Graduate Diploma in Social Innovation is a part-time executive-level program specifically designed for experienced professionals from the private, public and non-profit sectors who are interested in pursuing new ideas, new partnerships and new strategies for bringing about positive social change. The program provides the education and skills necessary to operate in highly complex environments and has been custom-designed to mobilize cutting edge knowledge for high impact. Participants will learn about the concepts and theories that frame ideas related to social innovation and then apply their knowledge and insight to the design of new social innovation strategies to address problems of deep concern to them.

_____________

 

astea dau foarte bine la companiile orientate spre social change sau in tot domeniul not for profit (incluzand universitati, spitale, sau cum avem aici un not for profit mare de tot focused pe tech sector  - communitech) deci la mine in sat ar da bine. dar asta il tin de back-up :)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Kari [flo2]

ai o adolescenta super, admir spiritul ei de observatie, as vrea si domnisoara mea sa fie asa [:)]  si cred ca e pe aproape, si ei ii place sa analizeze dar mai are de invatat [flo2] o sa-i ajute mult in viata, inca odata felicitari, dar eu am mai scris ce mult admir adolescenti tai [:)]

 

danke, dar nu cred ca sunt mai speciali decat altii. fiecare copil e deosebit in felul lui. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

danke, dar nu cred ca sunt mai speciali decat altii. fiecare copil e deosebit in felul lui. 

asa e [flo2]  fiecare copil e deosebit si special, dar cum acum am o adolescenta in denvenire sant interesata de orce info care ma ajuta  in acest drum care nu e usor nici pt mine si nici pt ea

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Ia uite, Mickyyy pleaca vineri spre Englezia, cu tot si de tot ... Sper sa ne mai scrie din noua ei aventura

 

Da, sunt pe picior de plecare, in mai putin de 48 ore voi fi in avion, spre o noua aventura :)

 

Iar acum sunt in criza de timp si solutii, de forum nici ca am mai avut timp :(

 

Abia pe 16 o sa vina sa ne puna netul acolo, asa ca povesti despre anglia la sfrasitul saptamanii viitoare.

 

Sau mai repede daca ii pot fura mobilul barbatului, ca el are net acolo :))

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buflea, creative writing e mai mult daca vrei sa scrii mai serios asa, in general, nu doar business.

 

uite ce zice de social innovation:

 

The Graduate Diploma in Social Innovation is a part-time executive-level program specifically designed for experienced professionals from the private, public and non-profit sectors who are interested in pursuing new ideas, new partnerships and new strategies for bringing about positive social change. The program provides the education and skills necessary to operate in highly complex environments and has been custom-designed to mobilize cutting edge knowledge for high impact. Participants will learn about the concepts and theories that frame ideas related to social innovation and then apply their knowledge and insight to the design of new social innovation strategies to address problems of deep concern to them.

_____________

 

astea dau foarte bine la companiile orientate spre social change sau in tot domeniul not for profit (incluzand universitati, spitale, sau cum avem aici un not for profit mare de tot focused pe tech sector  - communitech) deci la mine in sat ar da bine. dar asta il tin de back-up :)

Aqai felicitari [flo2]

amndoua cursuri suna bine, cel putin pt mine creative writing suna destul de greu eu care nu am nici o treaba cu scrisul si acum am cosmaruri cu english college writing credit care l-am avut [fri]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Voi tineti hartiile, proiectele de la scoala ? Pe toate, sau le triati ?

 Tin tin si de aceea ziceam ca am o problema cu spatiul ca se strang la  trei copii.

De la gradinita se primeste un dosar cu fisele la care a lucrat, cu desene, cu poze de prin plimbarile lor sau din curtea gradinitei. Poze pe care nu le pot reproduce ca nu se dau fisierele. Deci dosarele de la gradinita se pastreaza musai.

Iar de la scoala am destul de multe. De abia s-au indurat sa arunce foile cu tema saptamanala.

Ideea e ca din an in an sunt mai multe. Si trebuie sa iau cutii mai voluminoase. Nu mai scriu ca fata cea mare deseneaza mult si frumos. Si cate scrisori imi scrie in romana. Cu greseli dar sunt asa haioase.

 

Ce m-a facut mijlocia de curand sa zambesc. A vrut sa scrie "iubesc" si a scris cum sunt regulile in norvegiana "jobesk" [:)]

 

Ioana, s-a dus pe apa sambetei transhumanta. Noi am trecut de la 16-17°C la 30° si de ieri e un frig crunt. Maine sunt 12°C. M-am gasit ieri sa plec in rohita, fara dres, cu pulovar de lana si am facut frigul. Aseara credeam ca o sa bolesc.

 

Pe dentistul la care am fost ultima data il cheama Linh Bui. Dar nu stiu ce natie este.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...