Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Recommended Posts

  • Răspunsuri 811
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Hello

Inca o zi super-calduroasa, urmeaza cele "doar" calduroase.

Deja ma doare o ureche de la A/C, dar nici fara nu se poate sta.

Urez lui Mickyy drum bun si viata usoara acolo, sper sa fie cea mai buna alegere pe care a putut sa o faca.

Viviana...e greu sa gestionezi un lucru care-ti sta pe cap cu indarjire. Eu n-am sfaturi magice, insa iti atrag atentia ca grijile pentru copil nu dispar cu varsta (lor) asa ca trebuie sa lucrezi nitel cu tine ca sa poti trai rezonabil cu aceste griji. Singurul lucru cu adevarat important este sa stie copilul ca isi poate pune baza in tine pana cand va avea propria viata, in rest trebuie sa experimenteze singura si mai ales sa greseasca, ca sa stie la ce sa se raporteze in viitor.

Mi-e greu sa  explic ce simt nestiind ce face Ioana, sau cum trec peste vestile ce totusi imi ajung la urechi, fara sa intervin imediat, asa cum am facut-o mereu.

Sau ce-o sa fac cand o pleca si Teodora, peste doar 2-3 ani, credeam ca o sa fiu usurat...nu este asa.

Deci: pastreaza-ti buna dispozitie, aia pe care o stim noi, ia-l pe domnul CCF la plimbari si vorbiti pana nu mai puteti, hai sa ne vedem si sa ne plangem, sa ne barfim copiii si apoi sa ne facem curaj pentru ca, de ce sa n-o recunoastem, avem copii de la "bine" in sus, deci nu sunt motive mari de ingrijorare. Indiferent de domeniu.

 

Sambata mergem la Sapte scari, Ana vrea musai sa ajunga acolo. Tora vrea s-o ia si pe Tea, aia nu cred ca tine musai [:)]

Mai vine cineva? [pk]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Il tin si eu minte, asta e: http://www.imdb.com/title/tt0070723/ (Soylent Green)

[:)]

Aoleu rall, l-am cautat pe net acum cativa ani, ca am vrut sa ma asigur ca e asa cum mi-l aminteam eu si speram ca il revad si trec peste sperietura de cand eram mica. E din 1973 si vb de gaze de sera si efectul lor naspa- hmmmm.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Corina, habar n-ai ce bine ai venit cu detaliile alea de la Jupiter. Copiii sunt la Tismana …aseara au mancat la hotel, dar le-am spus acum sa se duca la Barina. Stiu terasa aia, o stiu si copiii, mancam la ea anul trecut. Am notat si Rustik, dar nici unul dintre ei nu sunt mari amatori de peste …terasa aia mexicana se numeste Margarita ? Cineva de la hotel i-a spus maica-mii ca e foarte, foarte scumpa.

Am emotii cu plaja de acolo. Anul trecut era  infiorator de aglomerata, nu aveai loc sa arunci un ac …si e lata plaja aia. Sper sa nu se piarda …desi copiii stiu sa se intoarca la hotel ...sau cel putin asa cred ..

Cat este camera la Cometa ? Ma uitam acum ca a crescut mult dolarul fatza de RON …mama a platit sejurul asta 800 RON pe 6 nopti cu breakfast inclus … am transformat azi in dolari si imi iese sub $200 … Wow !!! Fantastic de ieftin ….oare prind si eu o camera la Cometa ta, la sfarsitul lui August ? Dar nu vreau sa o book de acum ca nu stiu cand imi termin dintii la Neamtz .

 

 

 

buflea, cand am fost eu la cometa (3-5 iulie) camera dubla superioara (3 *, cu AC si vedere spre mare) a costat echivalentul a 42 euro pe noapte, fara mic-dejun sau alta optiune de masa.

e foarte posibil ca in august sa fie mai mare pretul, practic atunci este varful de sezon.

m-am uitat acum pe booking la cometa, cu greu gasesti camere disponibile in august, si asta doar in timpul saptamanii, nu si in week-enduri.

e posibil sa mai apara camere disponibile pana iti rezolvi tu dintii. dar la fel de bine e posibil sa nu, observ ca e din ce in ce mai cautat acest hotel, are o gramada de avantaje (curatenie, liniste, amplasare) si pretul este convenabil pentru majoritatea turistilor de week-end.

cat despre rustika, stai linistita, fac si o pizza super-buna, au in meniu tot ce vrei si ce nu vrei in materie de bucatarie romaneasca. saramura aceea de biban era atat de laudata de unii si de altii incat am decis ca trebuie s-o incercam. si foarte bine am facut, sotul meu a fost in extaz (mai bine zis papilele lui gustative); atat de mult i-a placut, incat a luat cu el si o amintire, pe camasa - s-a stropit din plin cu zeama de la saramura cand i-a scapat o bucata de mamaliga in ea  [:-)))]  [:-)))]  [:-)))]

terasa margarita stiu si eu ca era scumpa, din anii trecuti, nu stiu ce preturi si preparate are acum. in timp ce la barina era plin, iar la rustika ocupat 50%, la margarita erau doar doi "barzauni" la o masuta, cu o gustarica, ceva pe masa.

asa este cu plaja, e foarte aglomerata, n-ar mai fi asa daca ar fi amenajate ca lumea plaja si golfuletele acelea de la olimpic, cometa si capitol. mama ta se duce la plaja cu prosopul sau inchiriaza sezlonguri ? pentru ca la una dintre zonele de plaja, daca faci abonament pentru minim 3 zile, pretul pentru un sezlong este 15 lei/zi, in loc de 20 cat este fara reducere. e zona de plaja cu umbrele mari de panza, rosii de la skol si albe de la stella artois, pana in zona de plaja cu umbrelute de stuf.

e mai bine la plaja cu umbrele de panza, deoarece e in apropiere de zona cu stabilopozi, astfel incat daca sunt valuri prea mari, se poate intra totusi in apa in acea zona, este mai ferita, valurile sunt mai mici si marea nu e asa agitata.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neata!

 

Se vede ca suntem din aceeasi generatie cat de cat. Cei mici mai speriati. Acum m-am uitat pe imdb. nici nu retinusem ca era vorba de politie, crima. Detaliile acesteau nu au ramas in memorie de parca n-ar fi fost importante. Da gata, sa trecem peste acest film macabru. Nu trebuie sa fie pe lista filmelor de vizionat.

 

Ce tare suna "sa barfim copiii". E ideal sa fii de aceeasi parte a baricadei cu sotul dar nu mereu se poate. Eu bag la cap ce srieti. Nu am ajuns asa departe cu fetele dar vin acasa cu colege, prietene. Si mai ies discutii ca ba au stat prea mult, ba s-au alergat pe scari si duduia casa, ba am fost prea draguta ca le-am intins masa de 2 ori. Din astea asa multe si marunte.

 

Aqai, esti pe val se pare. Iti urez rabdare si putere sa studiezi ce iti doresti. Mie mi se pare tare greu sa studiez acum cu fetele roind pe langa mine, cu activitati, cu treburi casnice. Greu sa ma concentrez. Mai repede invat noaptea cand dorm ele.

 

Pe unde e strumphitza ca mai e pana la vacanta in Ro? si Dark s-a ascuns.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

fata mea are un foarte dezvoltat simt al observatiei, studiaza oamenii cu care intra in contact si isi da seama repede de anumite aspecte. de-a lungul relatiei s-a intamplat de cateva ori ca S sa-i spuna ce sa faca, sa-i comande intr-un fel. iar ea s-a revoltat imediat 'mie nu-mi comanda nimeni ce sa fac, nici macar parintii mei, de ce crezi ca poti tu sa-mi comanzi mie?'  [:-)))]

 

 

de cand am vazut Mentalistul si Lie to me cu asta ne ocupam cand ieseam prin oras si ne plictiseam: citeam oamenii :))) din pacate nu era nimeni care sa ne spuna daca am avut sau nu dreptate. :)))) la asta cu comandatul sunt de acord ;)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hello,

 

Raportez 12 grede in dimineata asta, cu soare si senin. Vor fi 20 de grade mai tirziu, deci ca sa vedeti ca n-are rost sa ma incurc cu aerul ala montat in perete. 

 

Cit despre adolescenti, vorba aia : "copii mici, griji mici, copii mari griji mari" mi se pare din ce in ce mai inteleapta si adevarata. [8)]

 

Eu incerc sa inchid luna, mai am 2 zile sa pun totul in ordine, ca plecam spre Scotia. Ma uitam la temperaturi, 15 grade in mijlocul zilei,  daca esti norocos! Deci ma pregatesc cu plovere si haine de ploaie la indemina.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...