Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Recommended Posts

valeu, valeu, si noi ne topiiiim in a treia zi consecutiva cu temperaturi peste 35 grade la umbra...cica diseara sau la noapte se mai racoreste si in zona noastra, vin ceva ploi...

citeam de dimineata pe net ca in ungaria este cod rosu de furtuni...si frontul atmosferic vine si la noi...sper sa nu apara iar vreo tornada cum a fost acum cativa ani, de a distrus un sat in cateva minute...

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 811
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Vai Corina, am vorbit cu ai mei si cu socrii. Se anuntasera 39 de grade in botosani. Mi-e si frica, ca au o virsta, le-am spus sa nu iasa din casa, sau sa mearga dimineata la cuparaturi, daca e neaparat. Nici nu imi pot imagina asemenea temperaturi. Azi dimineata mi-am luat o jantilica pe mine ca mi-era frig!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

ce sa zic, leti, in fiecare dimineata din ultimele 3 zile, la ora 9:15, un ceas cu termometru din zona unde locuiesc arata intre 43 si 46 grade celsius LA SOARE. nici nu vreau sa ma gandesc cate grade erau la nivelul solului, la amiaza, probabil 50 sau mai mult...se face asfaltul ca plastilina in unele locuri...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bonjour de zi si de la noi!

 

Caldura mare mon cher...ce temperaturi [batcap]. Deocamdata suntem in cod galben dar de jur imprejur sunt portocalii... [fri]. Maine s-a anuntat ceva ploaie..alleluia.

 

Ati vorbit despre mancare (aruncata). Mai arunc si eu dar nu in mod exagerat...doar atunci cand ramane mai putin de o portie pe fundul oalei/cratitei. Sunt impotriva aruncarii mancarii. Eu mai dau la un vecin care are o situatie destul de precara. Asa cum v-am precizat anterior eu gatesc in we ciorba si 2 sau 3 feluri II in asa fel incat sa nu mancam acelasi fel II doua zile la rand. Meniurile astea ne ajung pana marti/miercuri inclusiv iar in restul zilelor minuturi, mai o pasta, un snitel, salate cu diverse etc.

Sunt datoare cu o reteta pt. Buflea, friptura de porc cu sos de rosii: folosesc muschiulet de porc sau cotlet dezosat, il portionez dupa preferinta, il fierb, separat fac sosul de rosii din rosii taiate + suc de rosii, adaug usturoi si alte condimente, le dau in fiert, adaug carnea si las sa scada putin. La aceasta friptura se pot adauga garnituri ca: paste, piure de cartofi, legume fierte sau trase la tigaie.

In seara asta gatesc ficatei de pui pe pat de legume (la cuptor).

 

Viviana, [flo2] ! Complicata e perioada adolescentei, si nu numai... [alcool]

 

Mickyyy, bafta la mutari! Sa va iasa asa cum va doriti [flo2] !

 

Ioana, mai e putin si te intalnesti cu Saltaricea [il]. Numai bine!

 

Laura78nico, AMR-ul e in scadere nu? Acum, acum vine vacanta! Si noi intram toti in co 2 saptamani incepand cu 27 [pk].

 

Murim efectiv de cald, dar nu mai vait prea tare, avem ac si la serviciu si acasa. Ma gandesc la oamenii care lucreaza afara in aer liber, vai mama lor...

 

In rest n-am cu ce sa ma laud...incerc sa conturez un plan de vacanta...cu sau fara DH (ii fac bagajul si vineri pleaca in deplasare la Cta). Ma gandeam la Eforie Nord la o pensiune unde am mai fost deja...sa vad.

 

Brize racoroase tuturor [pup]!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineatza, rapid de la cafea.

 

didi, multumesc, cum sunt poznasii sper ca nu ati mai avut aventuri palpitante si ca nu au ramas cucuie.

 

otilia, si mie imi e tarsa cumva de invatat, dar daca tot tre' sa fac orele alea pt designation macar sa le imbin in ceva. In plus, pot sa primesc timp liber pt studiu de la universitate si atunci e oarecum mai usor, sa zic ca imi iau cursurile in timpul orelor de munca si le lungesc ceva mai mult, nu o sa termin in 2 ani dar nici nu va fi criminal de greu.

 

rox, in vacantza. Au primit xbox one la inceputul vacantei si fac turnee de minecraft  cu prietenii lor, cand aici, cand acolo. Luni seara am fost la mindfulness si i-am lasat la prietenii lor si cand m-am intors alergau toti 4 frenetici in jurul trambulinei. Mancasera ceapa verde si ardei iuti din gradina prietenei mele si tipau toti dupa paine:). Cand am indraznit sa intreb de ce, cei mari mi-au spsu ca nu au crezut-o ca ustura asa rau, iar cei mici 2 alexi just tagged along:)

 

saptamana asta tudor merge la tenin 2 ore si jumate pe zi, are si un social skills grup 3 zile, alex sta la bunici. Saptamana viitoare e invers. Serile le petrecem la piscina, tenis plimbare. Am inceput sa-i trimit sa mearga singuri la bunica:) am baieti mari.

 

ai tai, ce fac?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[:-)))]  [:-)))]  [:-)))]

 

"Un restaurant foarte elegant. Unul dintre clienţi şi-a legat şerveţelul la gât. Şeful de sală cheamă ospătarul şi îi spune:

- Atrage-i, te rog, politicos, atenţia, că aici nu se obişnuieşte aşa ceva !
Ospătarul se duce la client şi-l întreabă prietenos:
- Ce doriţi, ras sau tuns ?"

 

"Am fost aseara la un restaurant vegetarian si, inainte sa plec, ma intreaba chelnerul:

- Cum a fost masa, domnule ?
- Minunata...i-am raspuns. Complimentele mele gradinarului."

 

"Clientul întreabă chelnerul:

- Cu ce mă puteţi servi ?
- Ciorbă de fasole flambată, supă de perişoare flambată, grătar flambat, îngheţată flambată...
- Dar de ce toate flambate ?
- Arde bucătăria..."

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Rox, cu auzul domnisoarei cum mai e? Eu am programare cu alex miercurea voitoare.

 

btw, trimiterea la radiografie o pierdusem, m-am dus saptamana trecuta sa imi dea alta, fara sa ma prind ca pierdusem si reteta, de aiai zic ca e jenant:)

 

dar in ce haos am avut in casa cu renovarile, nici nu ma mir teribil de tare. Desi nu imi dau seama cum au evadat din poseta hertiile astea:)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

[:-)))] [:-)))] [:-)))] "Un restaurant foarte elegant. Unul dintre clienţi şi-a legat şerveţelul la gât. Şeful de sală cheamă ospătarul şi îi spune: - Atrage-i, te rog, politicos, atenţia, că aici nu se obişnuieşte aşa ceva ! Ospătarul se duce la client şi-l întreabă prietenos: - Ce doriţi, ras sau tuns ?" "Am fost aseara la un restaurant vegetarian si, inainte sa plec, ma intreaba chelnerul: - Cum a fost masa, domnule ? - Minunata...i-am raspuns. Complimentele mele gradinarului." "Clientul întreabă chelnerul: - Cu ce mă puteţi servi ? - Ciorbă de fasole flambată, supă de perişoare flambată, grătar flambat, îngheţată flambată... - Dar de ce toate flambate ? - Arde bucătăria..."

 

[:-)))]  [:-)))]  [:-)))]

arde bucataria

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...