Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Recommended Posts

seara buna la toata lumea sau buna dimineata celor ce se dau jos din pat

 

 

abia mai devreme am ajuns acasa, azi am banchetuit mai mult decat era necesar si acuma simt ca pocnesc. 

 

 

mickyy, zbor lin si un inceput cu bafta si succes. 

 

 

dark, spor la curatenie si renovat. 

 

 

aqai,  [:-)))]  [:-)))]  nu e de ras.  [:)]

 

 

astazi am avut 19 grade, rece de-a dreptul. barbatul a fost ingrozit de frigul de afara, asa ca a amanat iesirea la iarba verde. 

defapt adevaratul motiv nu cred ca a fost racirea asta brusca, ci faptul ca s-a spart un geam din dormitorul nostru. trec peste amanuntele de neglijenta ce se pot intampla cand ai 8, 9, sau 15 ani. la aproape 50 asa ceva e de neiertat.  [fri]

asa ca toata ziua s-a ocupat sa caute firma sa inlocuiasca geamul. 

cireasa de pe tort, ptr care ar trebui sa-i torn in cap cirese congelate  a fost ca asigurarea noastra nu preia paguba. de ce? ptr ca dansu a hotarat ca nu mai avem nevoie de asigurarea de geam si a renuntat la ea in martie. doar ptr 4 euro in plus, patru euro la trei luni, da?  [fri]

dar s-a descurcat onorabil, eu i-am spus ca fara 200 euro nu scapam, insa a gasit o firma si ne face cu 50 euro!!! dar a dus el geamul acolo si il ia maine. 

 

asa ca in seara asta se poate intra la noi in casa fara probleme, daca stiti sa zburati.  [clo]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 811
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Dark, curaj si avant la curatenie ...trebuie sa zugrăviți camera aia daca are mucegai, nu ?

 

Da, o sa zugravim, dar e doar o debara mai mare, intai trebuie curatati peretii de mucegai (almost done), apoi lasat sa se usuce, dupa aceea dat cu o alta solutie de "sigilare", apoi zugravit

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hahaha ...Viv, skiat pe skiurile lui nu am incercat niciodată ...si nici nu mai pot vedea ce am pierdut decat daca imi trag amant, ca barbatul nu skiaza ...

 

Kari, si eu as fi renunțat la asigurarea de geamuri ...nu zau, care este riscul sa spargi geamul si de cate ori, astfel încât sa merite o asigurare ?

Voi ati avut ghinion ...

 

Deci la noapte dormiti cu "geamul" larg deschis ? Nu uita mănușile si ciorapii de iarna, mai ales ca s-au facut 19 grade ...lol

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

stai linistita ca l-am facut si azi, cu faina amestecata, alba si neagra, cu zahar de cocos si stevie...iar s-au flambat. nu mai fac prajitura, a fost destul.

XIO

daca manaci fara gluten si vrei sa si faci prajituri, doar faina de tapioca sau cocos nu merge, vezi ca sant faini speciale amestecate pt prajituri, au mai multe faini fara gluten amestecate sigur sant si la voi la sectiune de copt, mie faina de cocos numi place e asa mai ca faina de porum la textura, faina de shorgun e mai buna [:)]  sau cea de migdale amestecata cu shorgun [:)]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hahaha ...Viv, skiat pe skiurile lui nu am incercat niciodată ...si nici nu mai pot vedea ce am pierdut decat daca imi trag amant, ca barbatul nu skiaza ...

 

Kari, si eu as fi renunțat la asigurarea de geamuri ...nu zau, care este riscul sa spargi geamul si de cate ori, astfel încât sa merite o asigurare ?

Voi ati avut ghinion ...

 

Deci la noapte dormiti cu "geamul" larg deschis ? Nu uita mănușile si ciorapii de iarna, mai ales ca s-au facut 19 grade ...lol

 

 

asigurarea aia se merita cand ai la casa geamuri mari sau usi de sticla, sau vitrine, sau ce stiu ce alta sticlarie prin casa. in trecut am locuit la casa, aveam geamuri mari si usi de sticla in casa, era foarte necesara. plus ca un geam costa o gramada de banet. la surageria avem un geam mare de trei metri, format din doua parti. la partea cea mare geamul are doi metri latime si 1 inaltime, numai sticla. daca se sparge ala..... atunci il vad eu pe dl V cum ii tremura oole. 

ptr cativa euro pe an se merita totusi. zic eu.

 

cica dormim in sufragerie, ca sa nu inghetam de tot. el, ca eu sunt in elementul meu.  [il]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Mickyyy, ce ai facut cu apt vostru, nu asta ala in care stateati ...ai reusit sa il vinzi ??? Mult succes ...o sa fie bine !!!

 

apartamentul e inchiriat, si noi si cei care stau acolo asteptam sa il execute banca, dar a trecut mai bine de un an si nimic. ei vor sa il cumpere, noi sa scapam de grija lui. am lasat procura tatului meu pentru vanzare cand va fi cazul

si pana atunci incasez chirie, mica fata de pretul pietei, dar destul de ok. toata lumea e multumita cu situatia actuala, eu mai scot niste bani pana il executa, ei stiu ca nu ii bate nimeni la cap, stau comod cu o chirie jumate din rata..

 

 

cine stie, poate daca banca o mai lungeste mult, un an doi poate reusim sa achitam chiar noi creditul si sa il pastram.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

si din ciclul sa rad sau sa plang, la noi la job s-au facut iarasi disponibilizari masive, 20% din personal, inclusiv doua din sefele mele au fost date afara.

 

si azi am primit si eu notificare ca postul meu se desfiinteaza, si ca daca nu se schimba nimic pana ar trebui sa revin eu din cic atunci ma asteapta 20 zile de preaviz si 4 salarii compensatorii. cum eu nu am niciun gand sa revin in tara, iar daca prin absurd o voi face as merge la pitesti unde am casa, deci nu as mai reveni la vechiul job, asa zisa lor veste proasta e cat se poate de buna pentru mine. in loc sa imi dau eu demisia in decembrie si sa nu castig nimic, imi dau ei 4 salarii ca sa nu ma mai intorc acolo :)))

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ce insramna "execută banca ?" ...adica voi nu ati mai platit ratele la el de 1 an de zile si așteptați sa va ceara banca cheile ? Sau cum ?

 

da si nu.

pretul la care putem noi vinde e cu vreo 3000 eur mai mic decat era nevoie sa se poata inchide creditul.

banca nu si-a dat acordul, pentru ca procedura nu permite vanzarea in pierdere decat in caz de executare, in rest daca esti cu ratele la zi ei nu ridica ipoteca decat daca isi primesc toti banii.

asa ca le-am spus sa demareze executarea, ca sa il pot vinde, ca oferta mai buna de atat nu gasesc.

si de atunci nimic. niciun mail, nicio somatie, niciun telefon, ba mai mult, in prima faza nici macar nu ne-au mai raspuns la telefoane, ca ii tot sunam sa cautam o solutie. efectiv au disparut in ceata, parca ar fi pierdut dosarul. asa ca dupa ce vreo luna i-am tot sunat si nu mi-au raspuns (sau raspunsuri generice, ii transmit colegului care se ocupa si va suna el si nu mai suna nimeni) am inchiriat si acum asteptam!! am zis ca dureaza 3 luni, ca asa scrie in contract, la 3 luni de intarziere incep executare. nimic! am zis ca or fi 6, nici gand

 

a trecut un an si ei nu au dat niciun semn. eu ce sa le fac?!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...