Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Recommended Posts

Letitia [:-)))]

 

roxanaz, hai ca a fost tare replica [:-)))]

 

Eu astept...astept pt ca au spus ca azi vom avea 30° dar eu vad nori si bate vantul. M-am gandit ca merg azi la plaja si la baie, dar vad ca vremmea asta isi bate joc de mine si de sufletul si bronzul meu.

Mergem maine la noaptea muzeelor, trebuie sa ma uit pe lista sa vad la care sa mergem.

 

Ca fapt divers pana acum de cate ori plecam in Dresden stateam vreo jumate de ora in fata dulapului gandindu-ma cu ce sa ma imbrac. Pozitia aceasta este cunoscuta de bunica, mama si de sotz, recent a vazut si prietena mea scan si a  zis 'ahaaa, deci asta faceai tu cand asteptam eu sa ne intalnim', ca de fiecare data cand ne intalneam sa mergem la facultate intarziam 5 minute. Din cauza dulapului.

 

Alaltaieri mi-am facut ordine si pt prima oara in viata am spus ca am mult prea multe haine. Cred ca nici daca port 2 tinute pe zi nu le pot purta pe toate. Aici ma refer evident la hainele de vara, ca cele de iarna nu imi plac.

 

Asa ca ieri am plecat la cumparaturi intr-o tinuta ...nu de orasul asta. :)))) De fapt asta e problema mea, ca am multe haine pe care aici nu le pot purta ca sunt prea mult. Si oricum, cand merg de acasa la lucru si la Aldi e cam ciudat sa merg pe tocuri.

 

 

Desi am fost s aimi cumpar pizza, tocmai ce ajunseseram acasa de la plaja, eu cu o fusta inflorata cu o curea elastica in talie, fusta scurta, si un maieu alb flu flu, ajung acolo, comand. Intra un domn la vreo 50 de ani si o doamna cam la fel, peste 50 de fapt, bruneta, cu par scurt, machiata ok, putin supraponderala. Doamna cu blugi scurti  la vreo 3-5 degete sub fund (avea doar burta si putin tesut adipos), cu un sutien negru cu dantela si flori brodate cu roz....spun de sutien deoarece avea o bluza gen plasa de pescar roz cu sclipici. Spun de doamna pt ca in momentul in care a intrat s-a oprit ostentativ si s-a uitat la mine de 3 ori de jos pana sus si inapoi.

 

 

A fost mai demult discutia despre hainele de firma, care am aflat si eu atunci ca sunt Chanel si Burberry, nu 'eftineli' ca Tommy Hilfiger si mai stiu eu ce :))))) cum ca materialul e altul si ca cellalte sunt de proasta calitate.

Mi-am descoperit cateva bluze si rochii pe care le port de  7 ani de zile si inca sunt bune, fara sa se fi scamosat, decolorat samd.

 

 

Si inca o intrebare (se vede ca's in concediu, nu?): ce sa fac eu cu hainele albe? ii (bluza, nu interjectie), materiale similare, in? ca le-am scos din dulap si s-au ingalbenit in unele parti...se la bag la masina la albe si sa le spal cu ceva mai fantastic?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 811
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

xio, in legatura cu rufele : nu le baga la program de rufe albe, ca s-ar putea sa le distrugi sau sa-ti intre la apa iremediabil.

pune-le la inmuiat in apa calda cu vanish pentru rufe albe sau ce produse similare ai tu pe-acolo prin magazine (dr beckmann, probabil)

le lasi cateva ore sau peste noapte, apoi le poti baga la spalat la programul de rufe delicate, mai poti adauga produs de curatare si atunci.

nu folosi produse de inalbire pe baza de clor, ci pe baza de apa oxigenata.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salut gagici si domnu' Rufus, doar o singura intrebare, de dimineata, pentru Dark daca ma vede. E mai mult retorica: Dark, are rost sa-mi iau sandale in Scotia?

Ma duc la treaba, e ultima mea zi inainte de concediu si e dezastru ce multe mai am de facut!!!

 

PS. Dark merci petru sfaturi, imi iau pelerina si umbrela.  [pup]

 

Vad si intru pe fuga.. eu as zice ca mai bine nu, sau eventual le iei ca sa le porti undeva "inside" (gen mers la un restaurant ). Dar altfel, walking boots all the way, mai ales in nord.  

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Azi in Glasgow 12 grade, ploaie si urat. Ufff... iar am scos esarfa si geaca de primavara, aia cu gluga.

Ma rog... Scottish summer, ata ete. Mai rau ca de obicei totusi, nu tin minte in 12-15 ani sa fi avut o vara atat de racoroasa si ploioasa.

 

Spor la bagaje, Letitia!

 

Va salut en gros si en detail si chiar fug acum, am un caz la un tribunal la o ora de Glasgow si calatorului ii sade bine cu drumul!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Letitia,

vremea din Scotia transmisa (aproape )in direct:)):

 

"Au fost cateva zile frumoase dar acum e cam frig (aprox 15 grade)si umezeala multa.E cam innorat si cred ca o sa ploua.Si bate vantul care face sa para mai frig.

Nu cred ca are ce sa faca cu sandalele,dar sigur ii trebuie o geaca nu prea groasa dar impermeabila si bluze cu maneca lunga.Depinde cat sta ,dar acum nu cred ca s-ar plimba in tricou."

 

Ok?:))

 

 

Ha,ha...mi-a luat-o Dark inainte...:)):))si eu care  incercam sa-i iau doamnei Romica Jurca painea de la gura...:)):))

 

 

 PS. Eu sa imi iau sandale la Londra?:)):)):))

 

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buflea, am vazut ca nu ti-a placut mesajul meu... imi pare rau, la partea cu venele sparte ti-am scris tratamentul urmat de mine cu rezultate bune. stiu ca fiecare suntem diferiti si medicul e cel mai indicat sa ne prescrie tratament, dar tu ai intrebat eu ti-am raspuns. si nu cred ca se trec de la sine.

la partea cu hotelurile din jupiter ti-am scris din nou din experienta personala si nu din auzite. am stat la mai multe hoteluri acolo, cele de trei stele si care sunt si pozitionate cam unul langa celalalt, cumva paralel, ofera aceleasi conditii. adica nu e tragedie daca nu mai gasesti locuri la unul din ele, gasesti la celalalt...

 

in alta ordine de idei, am intrat in concediu!!!

sper sa pot sa va mai citesc macar din cand in cand.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Corina, multumesc!

Si mai am cateva intrebari:

-ce detergent folositi? lichid sau normal?

-folositi balsam?

 

 

Am inceput s acumpar detergent si balsam de la marca Frosch, ca e eco si vegan, am de la ei si detergent lihcid pt spalat vase iar acum astept s ami s etermine celelalte produse si sa cumpar absolut tot doar de la Frosch.

Ati spalat cu el? ce parere aveti?

mai stiti discutia despre cat de independenti sunt copiii? ei, eu abia recent am inceput sa spal la masina. De vreo 5 ori pana acum :))))

Sotul nu stiu ce are impotriva balsamului dar 'uita' sa il puna, prin urmare unele haine sunt ca apretate.

 

 

Dark, nu e deprimanta vremea?

Eu ince sa am dubii cu Germania, planul era sa ne mutam in München, dar numai cand ma gandesc la cum e vremea acolo imi vine sa plang. Dimineata e soare, pana te incalti ploua, cand te-ai schimbat iarasi e soare, cand te-ai dat jos din masina ninge, cand iesi de la lucru sunt 30 de grade, cand te pui la un gratar e furtuna, cand te muti in casa e soare...avantajul e ca pana in Italia faci 2 ore.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...