Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Recommended Posts

  • Răspunsuri 811
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

 

 

buflea, am vazut ca nu ti-a placut mesajul meu... imi pare rau, la partea cu venele sparte ti-am scris tratamentul urmat de mine cu rezultate bune. stiu ca fiecare suntem diferiti si medicul e cel mai indicat sa ne prescrie tratament, dar tu ai intrebat eu ti-am raspuns. si nu cred ca se trec de la sine. la partea cu hotelurile din jupiter ti-am scris din nou din experienta personala si nu din auzite. am stat la mai multe hoteluri acolo, cele de trei stele si care sunt si pozitionate cam unul langa celalalt, cumva paralel, ofera aceleasi conditii. adica nu e tragedie daca nu mai gasesti locuri la unul din ele, gasesti la celalalt... in alta ordine de idei, am intrat in concediu!!! sper sa pot sa va mai citesc macar din cand in cand.

 

Vai Doamne, cum adica nu mi-a placut mesajul tau ? Nici vorba ...mi-am si notat crema si medicamentul ala sa-i spun maica-mii sa mi le cumpere pana vin.

 

Am inteles si cu Jupiter ...ma cam deranjeaza sa stau asa pana in ultimul minut cu rezervările ...sunt obișnuită de aici unde se planifica concediile cu luni înainte ...dar nu am ce sa fac, pentru ca nu stiu zilele. Ma bucur daca spui ca o sa gasesc eu ceva ...

 

Mulțumesc mult pentru sugestii ...

 

P.S. Am intrebat-o si pe Rox pentru ca ea e Regina Medicamentelor ...dar nu am pus nimic la îndoială din ce ai zis tu ...iarta-ma daca asa am dat impresia.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

doamne sfinte, ce e aia detergent vegan??? adica ce, altfel il mananci si are proteina de origine

 

Poate daca e in culori atractive...si e asezat artistic in farfurie, mai ca-ti vine pofta [:)]

Viviana, Silvia e inca minora, sunt cativa chirurgi buni in Gr. Alexandrescu sau Budimex...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pfuuu, cum mai 6 chirii in avans ? Sa-si ia Bula viza aia mai repede ...ar trebui sa fie interesat de asta, ca doar trebuie sa puna capul jos pe o perna cand ajunge in Englezia.

 

Bula si-a gasit serviciu ?

 

Bula isi ia viza dupa 15 august.

El si Londonezul  o sa lucreze impreuna la aceeasi firma ,cred ca si in acelasi departament.

 

Stateam si faceam calculul eu si barbatul.

Bulă  vine dintr-o tara care nu este un UE,deci nu a beneficiat de imprumutul pentru studii,adica 9000£pe an.

 

Deci  a platit  9 000£×4 ani =36 000£

Apoi cazarea este cam 4 500£ pe an pe care indiferent din ce tara vii,o platesti.

Deci 4 500× 4 =18 000£

Apoi ii mai trebuie min 300£ pe luna sa manance poate mai mult...rotunjesc.:))

Cam 12...15 000£ in 4 ani.

 

Pe el facultatea l-a costat cam 70 000£.

 

Al cui o fi asta din Vietnam :))maica de are atatia bani?!?! [:-)))]  [:-)))]

 

Ca nu cred ca este copilul unui om de rand ,comunist adevarat :))care munceste la fabrica de făcut paste de orez ... [:-)))]

 

Am creierii varza,sunt suparata pana la plans...da' pana nu bag o barfa mica...nu poci. [:-)))]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Letitia, s-a mai inseninat vremea, nu mai ploua, s-a mai incalzit, dar tot abia 18 grade sunt. Eh.. c'est la vie. A, cu umbrela nu stiu cata bafta o sa ai la ce vant bate in nord, mai bine geaca waterproof cu gluga. Si "layers", daca e cald sa dai jos, daca se racoreste sa ai ce pune pe tine, cam asa ne imbracam noi astia aici.

 

Otilia, dap, cam la fel e si la voi, si in Norge si in Scotia. Apropos, mie tare mi-e dor de Norge, de Oslo, am petrecut aproape 3 ani la Oslo Uni, la un program de Hovefag, acolo l-am cunoscut si pe scotianul meu sot (printr-o colega croata, la o petrecere islandeza, as you do [batcap]  )

 

Xio, pe mine nu ma apuca deprimarea pe aici, prea putin ma deranjeaza vremea, eu nu suport caldurile mari- dar sunt destui pe care ii apuca. Mai ales dintre cei veniti din zone mai calde. Dar ce sa-i faci, asa e aici, se stie de la inceput ca nu prea ai canicula si ca ploua mult. Deci in nici un caz nu are omul surprize, sa se astepte la vreme buna si sa fie dezamagit. Nooo... aici stii ca ai sanse mari sa dai de ploaie, si chiar asta si gasesti [batcap] [hia]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Aoleu Elyda, ce sume....

 

Da, probabil Bula o fi vreun neam de afacerist, ca sigur sunt si pe acolo.

 

Pe mine ma apuca durerile de cap cand aud cat costa studiile, sper din tot sufletul sa se continue in Scotia sa fie acoperite taxele de studii de catre stat si pe viitor, altfel nu ne va fi prea usor sa ajutam copiii sa faca o facultate.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...