Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Recommended Posts

  • Răspunsuri 811
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Felicitari Saltaricei!! Si mamicii. Bun venit pe lume printesa mica!

 

Eu va salut de pe pamant englezesc.

Dupa o noapte luuuunga luuunga in sfarsit, suntem acasa!! Faina foc casuta, ma asteptam la mai naspa, dar mi-a intrecut asteptarile.

Azi noapte pe la 4 copiii chiuiau prin gradina :) asteptam sa vedem daca mai chiuie si la trezire.

Toata gasca doarme, numai eu cu piticul suntem deja in curte, la aer, ca el e singurul odihnit, ca a dormit toata noapte in bratele noastre.

 

Elyda, nervi de fier si succes cu inchiriatul. Stiu cum e, si noi am trecut prin asemenea cautari luna trecuta, si noi gasisem case unde din cauza ca la ei agentiile stabilesc valoarea chiriei functie de venit ni se cerea garant. Si nu orice fel de garant, unul care sa aibe nu doar venit ci si proprietate aici.

 

Din fericire am gasit casa ok, in plafonul necesar fara garant, si am dat doar o luna garantie.

Va tin pumnii sa gasiti ceea ce va doriti!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mikyyyy, Sa fie intr- un ceas bun mutarea! Acomodare rapida si lina. 

 

 

La Multi ani [artif] Andreea !!! Monica Sa Va traiasca Prinzess de 8 anisori,,.

 

anu trecut erati in varicela [ascuns]  iar Rufus se operase iar Ica se pregatea sa nasca so ameninta Ca vine Cu bb Pe ghetar!!! Numai Buflea nu ii dadea crezare.

Mihaela DIN elvetia tot in ro pleca, iar cea DIN suedia intra in concediu , 

 

viv vroia file de guvizi,

 

 

buflea, Cam multe absente, Cum il serbezi pe Suparat [afro]

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineața. 

 

Inca o data ii urez bebelusei Julia bun venit pe lume si ii doresc sa aiba o viata minunata!  [flo2]

 

 Mikkky,tie iti doresc ca viata voastra in Anglia sa decurga la fel ca sosirea,adica mai bine decat te asteptai. [:)]

 

In privinta apartamentului din Londra...lucrurile sunt destul de complicate. Noi nu ne permitem sa inchiriem apartament acolo doar pentru Londonez. Preturile sunt extrem de mari,un apartament cu doua dormitoare intr-o zona cat de cat ok  este in jur de 1 600£.

La care se adauga facturile la utilitati,taxa catre primarie si mancare...cheltuieli necesare.

I se mai opresc pe luna peste 100 £ rata  împrumutul  facut  pentru studii.

El este nou angajat ,deci salariul nu este prea mare.

Daca am inchiria doar pentru el nu cred ca i-ar ajunge salariul sa plateasca tot si nici nu imi  permit sa platesc o chirie atat de mare doar pentru ca ma ne mai ducem noi acolo din cand in cand.Ar fi mai mult decat platesc la hotel.

 

Ar mai exista posibilitatea de a inchiria o camera intr-un apartament cu altii.A facut asta anul trecut si nu prea a fost ok.Stai cu persoane care alt program de munca,unii muncesc noaptea si dimineata cand el voia sa doarma faceau galagie,cand el venea seara ei se pregateau pentru serviciu si nu putea folosi baia decat dupa ce statea la coada,cand voia sa gateasca era bucataria ocupata, galagie,fiecare cu obiceiurile lui...trai in comun. 

 

A zis ca sta cu vietnamezul  pentru ca au acelasi program ,nu sunt decat ei doi in apartament si  ca s-au inteles in perioada petrecuta in toamna.

Din pacate  eu cred ca Bulă  este copil de smecher cu bani dintr-o clasa sociala "favorizata" a Vietnamului comunist:),care crede ca lucrurile sunt cum vrea el si daca nu sunt "le convingem":) sa fie.Nu isi da seama  ca Londra nu are apartamente cum vrea el,ca trebuie sa alegi si faci compromisuri,ca nu faci mutre cand nu esti in pozitia in care sa faci asta.

Si ca acum pot sa isi aleaga un apartament care sa indeplineasca o parte dintre cerinte si in timpul asta fiind acolo isi pot  cauta un alt apartament asa cum vor.

Acum suntem presati de timp si el sta in fotoliu   la mama lui...acasa si da din taste.

Londonezul bantuie prin Londra ,eu bantui pe net si ne injuram reciproc. [:-)))]

 

Fiecare pe limba lui.  [:-)))]

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Felicitari Ioana! La multi ani Julia Saltaricea! [disco]

 

Eu acum plec spre Scotia, cu 3 layers pe mine asa cum m-a sfatuit Dark! 

Va pup!

 

Doamna,va urez sa aveti concediu placut si vreme buna !

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Felicitari Ioana! La multi ani Julia Saltaricea! [disco]

 

Eu acum plec spre Scotia, cu 3 layers pe mine asa cum m-a sfatuit Dark! 

Va pup!

Letitia, drum Bun si Sa folosesti sandalele!!!

 

io dupa Telefon am citit: cu 3 lawyers dupa Mine  [fum]  si Ma gandeam ce Face Letitia Cu avocatii, darmite Cu 3 [dan]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bună dimineața și de la mine!

 

Bine ai venit, Julia, să ai o viață frumoasă, să fii sănătoasă și în viață să faci lucruri care te fac fericită! Ioana, Balaurul și Patricozaura, felicitări pentru săltărice!

 

Mickyyy, să fie într-un ceas bun mutarea, să vă găsiți locșorul acolo și să fiți fericiți!

 

Letiția și Ella, vacanță plăcută!

 

Elyda, succes la găsit apartamentul dorit! Sugestia mea e să îi scrieți lui Bulă să vă găsească el 4-5-6 apartamente pe net care să corespundă cât mai mult cerințelor lui, ca să alegeți voi din ele. Când o să vadă ce se găsește, o să o lase mai moale. Așa, e simplu să spui nu la ce a ales altul, dar când trebuie să alegi tu vezi de fapt cam care e piața. Să vadă și el că nu e simplu să cauți.

 

Eu am ajuns azi-noapte în București, iar mi-a fost rău pe tren... Acu` mă apuc de munci, că-s în urmă cu niște chestii.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...