Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Recommended Posts

  • Răspunsuri 811
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

[batetoba]  [batetoba]  [batetoba]  [batetoba] 

 

Baby Julia, Saltarice dragalasa, bine-ai venit! Sa ai o viata minunata! 

 

[batetoba]  [batetoba]  [batetoba]  [batetoba]

 

 

Ladies, ce mai faceti?

N-am citit decit o pagina-doua din urma, dau raportul si pe urma ma pun pe citit, ca am ce :)

In Quebec e o vreme mizerabila, seara si noaptea e frig, ziua e o chestie incerta, ba sint 28 de grade, ba 20, ba bate vintul. Personal, inca nu mi-a fost cald. 

 

In Dominicana n-a fost rau, au fost chestii care mi-au placut si care nu mi-au placut, da, plaja e mai frumoasa, dar oamenii mai primitori, serviciile mai bune si mincarea mai gustoasa in Mexic. Overall a fost bine, ne-am relaxat, am fost cu cumnata si cumnatul si asta ne-a placut mult-mult, dar eu prefer Mexicul.

 

De cind ne-am intors tot asteptam sa vina vara, incalzim piscina ca la balamuc, o sa sara factura la Hydro Quebec, desi posibil sa nu, ca nu folosim aerul conditionat aproape deloc. 

 

Altfel, toate bune, tata si Catrinel fac bai multiple in piscina, Radu e pe-aici, apare doar cind ii e foame, se culca la 3 dimineata,se trezeste la prinz, se duce la prieteni, vin ei la noi, e un du-te vino de adolescenti la mine, ca la musuroiul de furnici sintem. Asteptam cu interes buletinul scolar final, o fi in posta, am vazut ceva note pe portalul scolii dar nu stim daca sint cele finale.

 

Va urez o vara superba!

Simonna

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neata. Pe foarte scurt va multumesc mult mult pentru urări. Ma bucur ca Julia are asa o primire frumoasa pe ghetar [pk] [pk]

 

Concedii plăcute si drum lin celor care pleacă in vacante, spor la apartamentit E si bafta sa fie de 100 de ori mai bine decât tr asteptai Mikyyy!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neata buna

 

Trebuie sa fac ceva cu fie-meu, ora 5 englezeasca nu e ora de trezit!!! Toti dorm, numai noi suntem brambura pe aici.

 

Au sosit azi-noapte si restul bagajelor din tara, aveam un stres ca le trimisesem cu unii gasiti pe net, care se laudau ca le am sambata la 9 aici, dimineata, si au ajuns pe la 12 noaptea aseara! Bine ca au ajuns :)

 

Aici ploua intr-o veselie, dar ploi scurte si dese urmate de soare si vreme buna. Nu e chiar asa naspa cum ma asteptam, de vreme zic, dar e clar altfel decat la noi.

 

Am socializat ieri cu vecinii de langa, si ei abia s-au mutat, de 2 saptamani, si sunt din serbia :). Au un baiat de 15 ani si o fata de 10, si piesa de rezistenta: un catel!! O familie foarte simpatica, ok ca oameni, si mai ales foarte utili, am aflat cum e cu scolile (si ei abia si-au inscris copiii), cu restul formalitatilor, ne-au dat multe ponturi utile, si nu numai.

 

Ieri am facut si prima plimbare in cartier, linistit, curat, foarte verde, o placere. Incomparabil fata de Romania. 

 

Una peste alta, pana acum chiar a fost nesperat de bine totul!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buflea, trebuie sa te gandesti ca si sotul tau se simte frustrat si aiurea. Ca tu intretii familia, ca desi e bun nu isi gaseste de lucru. Nu stiu cati ani are, dar si varsta are un rol important.

Stiu de la taica-miu, si el la fel s-a gandit ca la experienta lui sigur isi gaseste ceva, a avut oferte dar ba erau prea departe, ba erau in Olanda :)))))

Probabil s egandeste si el ca nu mai are 30 de ani sa stea linistit ca isi gaseste imediat. Mai ales cu ultimele experiente.

Acum e timpul sa il sustii si s anu ii reprosezi ca face ceva gresit la interviu :)))) poate a avut omul ghinion, poate la unul nu i-a placut fatza lui, la altul voiau pe cineva mai batran sau mai tanar etc.

Ai rabdare si ajuta-l si tu mai pe ocolite cu sfaturile care l-ar putea teoretic leza :))))

 

 

 

Noi ieri am fost in Dresden, am plecat la 9 jumate si ne-am intors la 2 fara ceva noaptea.

Am cumparat niste nimicuri, husbandul era foarte suparat ca nu si-a gasit nimic...nimic!

Am fost la un flohmarkt (piata/targ), a vazut acolo niste clante vechi, a zis seara ca nici macar o clantza nu si-a luat :)))))))))))

Eu mi-am cumparat o carte de psihologie si am fost laudata de un domn.

Avea niste postere medicale, il intreb cat costa, era el cu probabil fiul sau (fiul la vreo 20 de ani). Vad ca se uita amandoi unul la altul si isi ranjesc. Vine spre mine si spune 'pot sa spun ceva?'. Zic da, evident. Mi-a zis ca arat 'atat' de bine si vai :))))))    i-am spus ca ii multumesc, a durat ceva pana sa imi aleg tinuta :)))))

Nu am cumparat poster ca sotul nu era convins si oricum costa de la 30 de euro in sus.

pana ne mutam noi in noiembrie mai dureaza.

 

Ne-am dus pe la terase si restaurante, si seara la seara muzeelor. A fost fain de tot dar obositor la venire ca as fi dormit la ora aia. :))

Acum plecam in Polonia, imi cumpar ceva pt garda de maine.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...