Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Recommended Posts

  • Răspunsuri 811
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Buflea,

 

tot vroiam sa te intreb..cum ai tai nu stiau ordinea operatiilor? la ce anume te referi?

La ordinea operatiilor de la matematica ...nu au facut-o inca, in clasa a 4 a. Probabil ca o vor face in a 5 a ...

 

Frumoase poze, Rufus ...si Laura25 vad ca a fost cu cortul la Lacul Bicaz.

 

Simonna, ce sa spun, interesant cu Dominicana si Mexic. Eu am fost numai in Mexic si mi-a placut, dar m-a enervat ca barbatul nu a vrut sa iesimdin resort. Pe drum de la aeroport a vazut niste masini de armata, cu unii cu armele pregatite, erau si zvonuri ca se fura copii si prin urmare, acolo am stat, in interior, 7 zile ...oricate activitati ar fi, in 7 zile te plictisesti si te simti ca la inchisoare.

 

Noi ieri am fost in Queens, am luat mici, ghiudem, telemea de oaie, costita afutata, ceafa afumata, dulceata de visine si gem de prune. Apoi am stat numai prin jurul casei si aseara am mancat amandoi pe terasa si am baut si cate o Timisorana, luata tot din Queens.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mai, mama mea a zis ca ai mei sunt la nivelul materiei din Romania. Le- a dat testul ala de la evaluarea nationala ...numai ordinea operatiilor nu o facusera si mai era ceva - aia cu divizorii comuni, care ii ajuta la aducerea la acelasi numitor.

De fapt au facut multiplii si divizorii, eu cred ca le uitase Alex, i-am spus maica-mii ca descompunerea unui numar au facut-o, dar spre final si nu au aprofundat.

 

Didi, poate i s-o fi parut cumnatei tale din cauza limbii ...si mama lucreaza greu probleme cu ei, si chiar daca le preda ceva, foloseste termeni in romaneste pe care ei, chiar daca au facut la scoala, nu ii inteleg.

 

Chiarvroiam sa intreb, daca tot a venit vorba ...Rox, sau cine a mai terminat clasa a 4 a(Rufus ?) ...au facut adunarea mai multor fractii cu numitori diferiti ? Aici nu au facut asa ceva ...si aici apare descompunerea numitorului ca sa gaseasca numitorul comun.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Noi ieri am fost in Queens, am luat mici, ghiudem, telemea de oaie, costita afutata, ceafa afumata, dulceata de visine si gem de prune. Apoi am stat numai prin jurul casei si aseara am mancat amandoi pe terasa si am baut si cate o Timisorana, luata tot din Queens.

Cum o fi costița aia?  [:-)))] Oricum ar fi, să vă fie de bine.

 

Rufus, foarte frumos la 7 scări! Păcat că pe al meu nu-l pot convinge să mergem la munte. El e om de câmpie și nu-i place. În schimb dacă îl lași pe câmp e în stare să doarmă acolo, așa tare îi place [:D].

 

Am văzut și pozele Laurei de la Bicaz, foarte frumos și acolo!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

 

Mai Kari, dar ce ortoped e ala de ti-a dat din prima 1 an jumate de fizioterapie? Ca eu sunt pacienta fidela din 2011 si casa de sanatate itzi da 3x6 sedinte, deci 18 , dupa care trebuie obligatoriu 12 saptamani de pauza. La masaj ai 6 sedinte+4 si apoi 12 de pauza.Asta cum se socoteste cu casa de sanatate? 

 

 

ziua buna 

 

 

sa nu te las nelamurita, merg la ortoped de multi ani. defapt n-am mai fost de vre-o trei ani la cel la care mergeam. terapiile mi le scria medicul de familie. si dupa ultima 'vacanta' la spital, mi sa recomandat urgent vizita la ortoped. asa ca asta ma potcovit bine din prima.  [fri]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...