Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Recommended Posts

Kari, nu stiu ce a avut mama ta, si cum au ajuns asa brusc sa i faca anus contra naturii, dar la varsta lor chiar si un cancer de colon evolueaza foarte incet si raspunde foarte bine la tratament. Tatal prietenei mele a ajuns f tarziu, avea o tumora rectala obstruanta deja, nu au mai putut sa i faca nimic preoperator, i-au amputat direct rectul-ireversibila e stoma la el, a facut radioterapie si chimio orala cateva luni si e bine mersi.Ct uri curate, pet ct curat, scintigrafii curate.Are 3 ani de la operatie si nici urma de cancer.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 811
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Kari, o imbratisare mare-mare, si numai ganduri bune pentru voi [flo2] [flo2] [flo2]

 

Nu fi suparata pe tatal tau, ei sunt speriati, si au atatea griji, nu au vrut, macar cateva zile, sa le ai si tu *hugs*

 

Inteleg ca inca nu aveti un diagnostic clar? Sau se asteapta confirmarea cu biopsia? Am citit ce a zis Caress, si vin sa confirm si eu, chiar acum joi am fost la radioterapie cu o pacienta cu cancer de colon, tot cu mine a fost si la colonoscopie cand a fost diagnosticata, prognosticul este foarte bun, medicii se asteapta sa se vindece foarte bine - si pana acum lucrurile merg foarte bine. Tin pumnii sa infirme biopsia, sa nu fie totusi ceva atat de serios, dar...  sa fie mama optimista, si voi la fel [flo2] [flo2] [flo2]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buna dimineata

 

Kari, multa sanatate mamei tale si sa aveti vesti bune de la biopsie. ei in ce tara sunt? erau acasa? ca mai scriai tu ca au avut ceva aventuri acum o saptamana - 10 zile?

 

Viviana, cum mai e Silvia? imi pare rau de cafeneaua de la Antipa!!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neata si de la noi.

Kari, sanatate multa mamei tale [flo].

 

Noi raportam inca o zi incheiata cu bine pe taram englezesc. Malina, care era cea mai trista din cauza mutarii, singura care nu prea voia, e in culmea extazului ca a  reusit sa se converseze in engleza fara ajutor. V-am zis de vecinii nostri serbi, in prezenta mea n-a scos mai mult de un hello cu ei, aseara am trimis-o la joaca acolo, si dupa 5 minute turuia in engleza de numa numa. Facea pe translatorul in dublu sens, traducea ce-i spuneau surorile si le traducea si lor ce vorbeau vecinii. Era in al noualea cer cand a revenit acasa :). Asa ca deja fetele au o prima prietena pe taram englezesc! Azi o asteptam pe la noi in vizita!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...