Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Recommended Posts

  • Răspunsuri 811
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Buna dimineata!

 

Va salut pt toate si pe dl . Rufus! 

 

 

Bun venit pe lume, Julia! Iti doresc o viata plina de sanatate, fericire, oameni minunati aproape! Ioana, felicitari, mami! Sa va aduca multa fericire si multe motive de mandrie! Crestere usoara [:)]

 

Kari, te imbratisez satrans, satrans si doresc din suflet sanatate multa mamei tale! 

 

 

La muti ani sarbatoritilor din ultimele zile! Sanatate, fericire si prieteni adevarati aproape va doresc! 

 

Miky, adaptare cat mai usoara si o viata buna din toate punctele de vedere sa aveti! 

 

Am ajuns la zi cu cititul, stiu pe unde v-ati mai plimbat, ce ati mai facut, ce va fac pruncii. Noi suntem ok. Copiii sunt la ai mei in vacanta de 2 saptamani, mergem in weekendul asta sa ii aducem un pic si pe acasa. Le-am gasit o tabara de zi de o saptamana, organizata de un ONG, ne costa destul de putin. Va fi la o casa/pensiune din drumul nostru de acasa spre servici, vor mai merge cativa copii pe care ii cunosc, sunt prieteni si colegi la scoala. Cred ca va fi super pentru ei.  

In weekend am facut prima iesire cu cortul, pe malul lacului Bicaz (in fiecare vara mergem cel putin de 2 ori asa ) . A fost super : companie placuta, vreme perfecta. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Kari, te imbratisez strans, imi are tare rau de vestile asta :( Sper sa se vindece mama ta.

 

Mikkky, adaptare usoara in UK!

 

Viviana, imi pare rau de café Antipa, imi placea foarte mult, chiar maine aveam de gand sa merg acolo.

 

Noi am facut deja ordinea operatiilor, Carla trece itr-a 4-a la toamna.

 

Nu mai stiu ce vroiam sa spun, decat ca in ultimele saptamani am avut dureri articulare (genunchi si degetele mari de la picioare) si medical meu spune ca-s sanse mari sa am un prim atac de guta, maine merg sa fac analize. Deocamdata regim hipoproteic... Sansele sa fie altceva, avand in vedere dieta mea, sunt foarte mici.

Inca n-am procesat informatia asta dar in rest sunt OK.

 

Va pup.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

Eu n-am prieteni in zona care sa mearga cu cortul. Daca as sta si eu pe langa Laura...poate m-ar lua si pe mine [:)]

 

Rufus, dar te iau si daca nu stai in zona, trebuie doar sa ajungi la mine si mai departe, rezolvam. [:)]. Urmatoarea iesire va fi probabil in prima saptamana din august, aici :

 

http://cuejdel.ro/

 

Adica peste deal de unde tot povesteste buflea ca si-a petrecut ea verile in copilarie. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Kari, multa sanatate mamei tale si multa putere familiei. Nu suntem niciodata pregatiti pentru astfel de vesti.

 

Buflea, a mea copila de 10 ani inca nu a facut aducerea fractiilor la acelasi numitor. I-am aratat  eu cum se face dar la un test unde apareau cateva asa am vazut ca scris profesorul sa nu le faca pentru ca sunt pentru anul viitor.

 

JG, de ce esti asa sigura ca este atac de guta? Ai zone inrosite/inflamate/edeme? pe mine ma dor de cativa ani articulatiile iar diagnosticul este artrita incipienta. Si mai si imi place sa mananc la mese carne. Eu slabesc mancand multe proteine ca ma satur si nu mai am nevoie de carboidrati.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineatza,

 

jg, imi pare rau. Si pt tine, si pt otilia, e greu sa incepi deja cu dureri de articulatii. Si e si mai aiurea cand sunt dureri care vor sta cu noi pt restul vietii, e destul de dificil uneori:(

 

simonna, welcome back! Ce mai zice vremea quebecoasa?

 

azi sunt acasa, am zi libera. Asa mi se duce mie concediul:). Bunicare are audit pt un client, asa ca azi sunt eu pe baricade, maine dl consort. 

 

Bine, e si zi plina, in sfarsit azi mergem la radiografia mea, analizele lui tudor si testul de auz al lui alex. 

 

Si toate astea in protestul genunchilor mei care ar sta doar in pat dupa o tura de vreo 10km cu bicicleta sambata, 4 ore de gradinarit duminica si apoi inca vreo trei de stat in picioare si gatit. Dar e soare si frumos, o sa ii tratez cu o piscina pe la 4 dupa ce terminam cu toate cele.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Servus pinguini

 

Am ajuns cu bine ieri..drumul a fost ok...si am avut autostrada pana in Arad.. a fost inaugurata exact sambata...alta viata, nu ne venea sa credem ca am scapat de Nadlac si Pecica....autostrada Deva- Sibiu e gata si ea...asa ca din Arad pana la Dragomiresti am facut 8 ore, inclusiv 2 pauze de cate o ora..

Acum venim de la tara si avem wi-fi-ul de la fratelo (cu internet everywhere) care merge..masina noua e desteapta rau, are si o priza normala, unde l-am putut conecta la curent  [pk]

 

Ioana, felicitari, sa va traiasca micuta si sa fie sanatoasa  [flo2]

 

Kari, sanatate multa mamei  [flo2]

 

O zi buna va doresc !

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Otilia, nu sunt sigura, doctoral meu zice ca sunt "sanse mari" din cauza de: dieta bogata in protein, sport intens, nu beau suficienta apa, aparitie brusca si localizare (genunchi si incheietura degetelor mari de la picioare). Nu ma doare nimic altceva.

El zice ca din cauza articulatiei degetului sunt sansele astea.

O sa vedem la analize.

Imi pare rau sa citesc ca si tu ai problem cu articulatiile...

 

Dupa ce mi-a trecut socul (in special din cauza ca aveam idea preconceputa ca e boala de batranete si pt ca e boala cronica), m-am calmat. Nu am sperie idea de a tine regim,a sta e.  

 

Aqai, merci, te pup.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...