Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Recommended Posts

Kari, sănătate multă mamei tale! Ai dreptate, după câteva săptămâni trebuia unul dintre doctori să îi facă alte analize mai amănunțite.

 

JG, sănătate și ție, poate nu e gută până la urmă.

 

Aqai, ce a ieșit la radiografie? Sau n-ai interpretarea ei încă?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 811
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Aqai, sunt la Constanța, am venit ieri după-amiază. Să sperăm că nu auzi nimic de la doc de familie.

 

Am făcut de mâncare: varză dulce călită și legume la cuptor. Culmea, varza a mers mult mai ușor, la legume am pigulit și curățat și tăiat de mi-au ieșit pe nas (dar am făcut două tăvi mari, că scad foarte mult). Oricum, gătitul zilnic nu-i de mine. Iar la noi în casă s-ar mânca în fiecare zi altceva. De fapt nu prea mănâncă nimeni - în afară de mine - a doua oară din aceeași mâncare :(.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Copiii mei au ajuns in seara asta inapoi in Bucuresti.

 

Sejurul a fost un succes ...

 

Cazarea buna dar data viitoare trebuie luata camera la etaj, ca cele de la parter nu au balcon, mancarea excelenta la terasa Barina din Jupiter, care de acum este celebra pe net ... in rest, baie cat cuprinde si soare printre ce ramane. Pe plaja fotbal zi de zi si gimnastica cine doreste, la pranz ping-pong si fusball, dupa amiaza piscina, seara plimbare.

 

Copiii extraordinat de ascultatori, incat a primit mama complimente ...si-au facut un limbaj de semne, ca sa nu urle la ei pe toata plaja. Si spre mirarea tuturor (si a mea) cand facea mama semn, se executau imediat. 

 

Flavia, o atenta, o dragutza, mereu cu gura pe Alex - ca nu taie bine cu cutitul, ca de ce ragaie la masa, ca nu s-a spalat pe maini, pe dinti ...si mereu atenta cu Bica - sa nu stea la soare, sa nu o doara capul, sa se odihneasca 10 min daca vrea, sa dea televizorul mai incet cand Bica avea ochii inchisi ...

 

Alex, repezit, neatent, egoist, cu ochii numai dupa sporturi ...dar ascultator.

 

Copiii si-au facut niste prieteni, ba din Gorj, ba din Targu Mures ... toti le-au cerut adresa de email sau nickul de pe Face Book si spre surprinderea lor, ai mei nu au asa ceva. 

Ai mei cred ca s-au simtit in inferioritate ... Alex le-a spus ca "la noi" e voie cu telefon, email sau FB dupa 18 ani [:)]  (ceea ce e fals desigur).

Copiii romani s-au simtit importanti.

Parintii copiilor romani au parut a fi admirativi la faptul ca copiii americani nu se dau de net atat de mult ca copiii lor (ceea ce este iar fals)

De fapt, cred ca copiii romani sunt mult mai liberi si libertini - pe strada, la scoala ori pe net.

 

Mama fericita ... a zis ca a plecat speriata ca nu o sa se descurce si a venit foarte fericita ca a fost atat de usor. A banuit-o lumea de la piscina ca a lucrat cu copiii, pentru ca strangea mai multi copii si organiza jocuri cu ei, volei, ratele si vanatorii, concurs de inot - mama pe margine si toata gasca in apa. O cautatu parintzii de parca era platita sa fie entertainer pentru copii.

 

Mi-a spus mama cu vocea tramurand de plans ca "atata viatza iti dau copiii astia, ca poate numai pentru ei merita sa mai traiesti"

 

Urmeaza o saptamana prin Bucuresti si apoi tabara de la Hatzeg ... m-am uitat pe harta, este langa Hunedoara, foarte aproape de castelul Huniazilor ... mvaiii ce frumoasa pare zona pe net, ce frumos arata orasul in poze, inconjurat de munti ...cica este si o cascada unica acolo, Cascada Bigar (nu stiu de ce e unica ???) ... sunt sigura ca o sa le placa pentru ca pleaca cu alti 15 de copiii de varsta lor.

 

Dupa atatea mixed feelings despre aceasta vacantza in Romania, azi mi se pare ca a meritat, ca a fost o gura de aer si pentru ei, si mai ales pentru mama.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Laura25, intreb, nu dau cu parul, nu vrea sa schimb programul nimanui, dar daca sunteti in faza de organizare, poate o potrivesc ...

 

Iesirea aceea a doua cu cortul, nu s-o nimeri cumva cand sunt si eu pe acolo ? Ca as cauta si eu cort pe la cineva si as merge si eu cu copiii, daca veniti si voi cu ei ...nu au fost niciodata camping, cred ca le-ar placea nespus.

 

Ah, vad ca lacul ala unde vreti sa mergeti tine de Comuna Gircina ? Nu am auzit niciodata de el ....oare de ce ?

(Gircina este satul in care s-a nascut mama mea, unde a fost casa bunicilor mei si unde mi-am petrecut eu, vacanzta de vacantza, copilaria)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Kari , Sunt fara cuvinte! Multa sanatate mamei Tale ! [pup] 

 

 

buflea, 

 

mama ta a fost Cu stressul in fata unuii examen.

 

de cascada bigar am auzit si io prima oara La Elyda, Anu trecut. [ascuns] 

 

rox,

 

mersi mult de Link . Am luat azi in ghid adac de La Bibliothek . Dar traseul nu e grija mea .

io il am pe r Cu antibiotik Acasa. Si Maine , tot singur sta. 5,5 ore am stat azi in birou.

si am facut- o lata, sapt trecuta Cu David, s- a Plans Ca il doare gatu, dar am uitat de El . Si Abia aseara Mi - a povestit cat l- a durut La Scoala dar i- a fost teama Sa ii spuna invatatoarei, Va Ma Suna si Nü a vrut Sa Ma deranjeze. Azi l- am luat dupa drum, ASA Mila ni s- a facut de El . 

Io Sunt iar solo Cu Ei, pana joi. Ma duc Sa gatesc, spanacul a iesit oribil [:-@] 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am uitat sa va spun ca G, "sora mea" din Romania, a fost duminica la concertul lui Ed Sheeran de la Londra ... mi-a spus ca a fost extraordinar. S-a tinut pe Wembley, 80.000 de oameni tinuti in picioare de un singur om si o chitara.

 

Cica a fost o aventura pe care nu o va uita usor ... a avut bilet luat pe net din Februarie, in cele 15 min cat a durat pana cand concertul a fost sold out. A plecat cu o zi mai devreme si a stat pe trotuar, in fata portilor, o zi si o noapte, numai ca sa apuce loc in fatza, la sectia "lesinuri" ... a fost a 15 la coada, cand s-au deschis portile, a alergat sa ajunga printre primii langa scena, cineva a calcat-o pe pantof, pe care in fuga, l-a pierdut [:)] ... a ajuns in randul 3 fara nimic in picioare, s-a pierdut de prietena cu care se dusese, a stat in totla 7 ore in picioare, a cantat, a tzipat, a ragusit impreuna cu 80.000 de oameni ...are 46 de ani si ce daca [flo2]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...